Tätä tuotetta ei valmisteta enää tai sitä ei ole tällä hetkellä saatavilla.
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 9 kg |
| Tuotteen korkeus | 336 mm |
| Tuotteen leveys | 433 mm |
| Tuotteen syvyys | 180 mm |
| Virranhallinta | |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1350 W |
| AC-syöttötaajuus | 50-60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 220-240 V |
| Pistoketyyppi | Tyyppi F |
| Automaattinen virran sammutus (maks.) jälkeen | 30 min |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 11,9 kg |
| Pakkauksen syvyys | 265 mm |
| Pakkauksen korkeus | 445 mm |
| Pakkauksen leveys | 495 mm |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Valaistu on/off-kytkin | ![]() |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Helposti puhdistettava | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Painikkeet, Vipu |
| Johdon pituus | 1 m |
| Kotelon materiaali | Muovi |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Irrotettava haudutus-/infuusioyksikkö | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Käyttöopas | ![]() |
| Muut ominaisuudet | |
| Materiaali | Ruostumaton teräs, Muovi |
| Suorituskyky | |
| Lämmitysjärjestelmä | Thermoblock |
| Kapasiteetti kuppeina | 1 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,4 L |
| Itsepuhdistuva | ![]() |
| Papusäiliön tilavuus | 150 g |
| Alkuperämaa | Kiina |
| CalcClean-toiminto | ![]() |
| Veden kovuuden valitsija | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 19 bar |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Kahvin syöttö | Kahvipavut, Jauhettu kahvi |
| Höyryputki | ![]() |
| Säädettävät teräasetukset | ![]() |
| Säädettävä veden määrä | ![]() |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Täysautomaattinen |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Huuhtelutoiminto | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Jauhimen kapasiteetti | 150 g |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Logistiikkatiedot | |
| Määrä per kontti (20ft) | 505 kpl |
| Määrä per kontti (40ft) | 1060 kpl |
| Määrä per kontti (40ft, HC) | 1270 kpl |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Lungon valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Ristretton valmistaminen | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Americanon valmistaminen | ![]() |
| Espresso macchiaton valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8017709334970 |
Smeg BCC13BLMEU on täysautomaattinen espressokone, joka valmistaa monipuolisia kahvijuomia vaivattomasti. Laitteen edistynyt lämmitystekniikka takaa nopean lämpenemisen ja tasaisen uuttolämpötilan jokaiselle kupilliselle. Kone jauhaa kahvipavut juuri ennen uuttoa optimaalisen lopputuloksen varmistamiseksi, ja laitteessa voidaan käyttää myös valmiiksi jauhettua kahvia. Käyttäjä voi mukauttaa juoman omien mieltymystensä mukaiseksi säätämällä helposti kahvin vahvuutta, uutettavan veden määrää ja jauhatusastetta.
Juomavalikoima kattaa perinteisen espresson lisäksi muun muassa ristreton, lungon ja americanon. Koneen vaahdotinjärjestelmän ja höyryputken avulla syntyy pehmeää maitovaahtoa, minkä ansiosta cappuccinon, latten ja latte macchiaton valmistaminen onnistuu helposti kotikeittiössä. Laitteella voi valmistaa myös pelkkää kuumaa maitoa tai kuumaa vettä teehetkiä varten. Käyttöliittymän selkeät painikkeet ja vipuohjaus tekevät juomien päivittäisestä valinnasta sujuvaa.
Arjen sujuvuutta lisäävät laitteen helppohoitoiset ominaisuudet, kuten automaattinen puhdistusohjelma ja sisäänrakennettu kalkinpoistotoiminto. Laitteen puhtaanapitoa ja täyttämistä helpottavat kokonaan irrotettavat osat, kuten vesisäiliö ja uuttoyksikkö. Kapean muotoilunsa ansiosta tämä tukeva, muovirunkoinen laite mahtuu kätevästi keittiötasolle viemättä liikaa työtilaa. Turvallisen ja energiatehokkaan käytön varmistavat säädettävä veden kovuus sekä automaattinen virrankatkaisu.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kahvin syöttötapa: kahvipavut ja jauhettu kahvi
- Teho: 1350 W
- Lämmitysjärjestelmä: Thermoblock
- Uuttopaine: 19 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 1,4 l
- Integroitu mylly: kyllä
- Papusäiliön kapasiteetti: 150 g
- Maitojärjestelmä: integroitu maidonvaahdotin ja höyryputki
- Puhdistustoiminnot: automaattinen puhdistus, kalkinpoisto ja irrotettava uuttoyksikkö
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 17:00


