Samsung The Frame QE43LS03FAUXXH 43" 4K QLED Tizen TV, 60 Hz, HDR10+
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.| Skärm | |
| Bildförhållande | 16:9 |
| Skärm diagonal | 109,2 cm (43") |
| Upplösning | 4K 3840 x 2160 pixels |
| Diagonal skärmstorlek | 108 cm |
| LED-bakgrundsbelysning |  |
| Typ av LED-bakgrundsbelysning | Dubbel LED |
| Rörelse-interpoleringsteknik | Motion Xcelerator |
| Motion interpolering frekvens | 60 hz |
| Skärmtyp | QLED |
| Anti-glare skärm |  |
| Native bildförhållande | 16:9 |
| HD-typ | 4K Ultra HD |
| Skärmform | Platt |
| Standard uppdateringsfrekvens | 50 hz |
| Audio | |
| Inbyggd ljuddekoder | Dolby Atmos |
| Uteffekt (RMS) | 20 W |
| Inbyggda högtalare |  |
| Automatisk volymjustering |  |
| Antal talare | 2 |
| Förstärkt returkanal för audio (eARC) |  |
| Anpassningsbart ljud |  |
| Anslutningar | |
| Antal USB 2.0 anslutningar | 3 |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar | 1 |
| Digital optisk utgång för ljud | 1 |
| PC-In (D-Sub) |  |
| Antal RF-ingångar | 3 |
| Antal HDMI-portar | 4 |
| Vanligt gränssnitt (CI) |  |
| HDCP |  |
| Common interface Plus (CI+) |  |
| Ljudreturkanal (ARC) |  |
| Consumer Electronics Control (CEC) | Anynet+ |
| Common Interface Plus (CI+)-version | 1.4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) typ A-portar | 0 |
| Vikt & dimension | |
| Djup | 24,9 mm |
| Stativ, bredd | 67,8 cm |
| Bredd (med stativ) | 969,5 mm |
| Höjd (med stativ) | 591,9 mm |
| Djup (med stativ) | 196,8 mm |
| Stativ, djup | 19,7 cm |
| Vikt (utan stativ) | 8,6 kg |
| Höjd (utan stativ) | 557,8 mm |
| Bredd (utan stativ) | 969,5 mm |
| Djup (utan stativ) | 24,9 mm |
| Vikt (med stativ) | 8,9 kg |
| Strömtillförsel | |
| Strömförbrukning (vanlig) | 52 W |
| Strömförbrukning i avslaget läge | 0,5 W |
| Strömförbrukning i vänteläge | 0,5 W |
| Energisparläge |  |
| Energiklass | G |
| Växelström Frekvens | 50/60 hz |
| AC-inspänning | 220-240 V |
| Strömförbrukning (max) | 110 W |
| Energieffektivitetsskalning | A till G |
| Energieffektivitetsklass (SDR) | G |
| Energieffektivitetsklass (HDR) | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar | 52 kWh |
| Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar | 114 kWh |
| Nätverk | |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Nätverksansluten (Ethernet) |  |
| Bluetooth |  |
| Wi-Fi |  |
| Wi-Fi Direct |  |
| Miracast |  |
| Webbläsare |  |
| Förpackning | |
| Vikt inkl. förpackning | 15,5 kg |
| Låddjup | 165 mm |
| Höjd | 677 mm |
| Förpackningens bredd | 1087 mm |
| TV-tuner | |
| Typ av tuner | Analog och digital |
| Automatisk kanalsökning |  |
| Digitalt signalformatsystem | DVB-C, DVB-S2, DVB-T2 |
| Management features | |
| Skärmgränssnitt (OSD) |  |
| Elektronisk programguide (EPG) |  |
| På/av timer |  |
| Automatisk avstängning |  |
| Antal OSD språk | 28 |
| Röststyrning |  |
| Röstguide |  |
| Fungerar med Google Assistant |  |
| Förpackningens innehåll | |
| Fjärrkontroll ingår |  |
| Kabel inkluderad | AC |
| Skrivbordsstativ |  |
| Monteringssats |  |
| Specialegenskaper | |
| Design | |
| Produktens färg | Svart |
| Gränsssnitt för panelmontering | 200 x 200 mm |
| Färg på stativet | Svart |
| På / av-knapp |  |
| VESA-fäste |  |
| Typ av stativ | Benstativ |
| Typ av metallring | VNB (mycket smal ram) |
| Introducerades år | 2025 |
| Prestanda | |
| Spelläge |  |
| Bildgalleri |  |
| Funktion för undertexter |  |
| Ljussensor |  |
| Lokal nedtoning |  |
| Bildbehandlingsteknik | NQ4 AI Gen 2 Processor |
| Ekosensor |  |
| Stöd för appen SmartThings |  |
| Tryckvisning |  |
| Ambient-läge |  |
| Multivy |  |
| AI-uppskalning |  |
| Bakgrundsbelysningsteknik med dimmerfunktion | Supreme UHD Dimming |
| Smart-TV | |
| Installerat operativsystem | Tizen |
| Internet-TV |  |
| Smart-TV |  |
| HbbTV |  |
| Skärmspegling |  |
| Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV)-version | 2.0.4 |
| Stöd för Apple AirPlay 2 |  |
| Ljudspegling |  |
| TV initiate mirroring (initiera spegling) |  |
| EAN | 8806097110965 |
Enheten använder operativsystemet Tizen, vilket ger åtkomst till ett utbud av streamingapplikationer. Den medföljande SolarCell-fjärrkontrollen är utformad för att laddas med hjälp av sol- eller inomhusbelysning. Ljudsystemet består av två högtalare med en total uteffekt på 20 W och har stöd för ljudformatet Dolby Atmos. För anslutning av externa enheter finns fyra HDMI-portar, tre USB-portar, Wi-Fi 5 och en Ethernet-port.
Nyckelfunktioner:- Skärm: 43 tum (109.2 cm) QLED med matt yta
- Upplösning: 4K Ultra HD (3840 x 2160 pixlar)
- Bildteknik: NQ4 AI Gen2 Processor och Quantum HDR
- Rörelsehantering: Motion Xcelerator med 60 Hz uppdateringsfrekvens
- Ljud: 20 W uteffekt med stöd för Dolby Atmos
- Smart TV: Tizen operativsystem med röststyrning
- Anslutningar: 4 x HDMI, 3 x USB, LAN, optisk ljudutgång
- Trådlöst: Wi-Fi 5 och Bluetooth 5.3
- Design: Art Mode och VESA-kompatibilitet (200 x 200 mm)