LG UltraGear 45GS95QX-B 45" UWQHD, OLED, 240Hz curved gamingskärm
Tillverkare: LG
ID: 492799
Beräknad leverans: 19.05 - 20.05
10st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Skärm
Kontrastförhållande (medel)1500000:1
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande21:9
Skärm diagonal114,3 cm (45")
Svarstid (medel)0,03 ms
Färgdjup10 bit
Upplösning3440 x 1440 pixlar
Diagonal skärmstorlek114,3 cm
Pekskärmcross
Typ av bakgrundsbelysningOLED
Max uppdateringsfrekvens240 hz
SkärmtypOLED
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande21:9
HD-typWide Quad HD
Färgomfång98,5%
PaneltypOLED
SkärmformBöjt
Antal färger1,07 miljarder färger
checkmark
Ljusstyrka (normal)275 cd/m²
HDR-teknik (High Dynamic Range)DisplayHDR 400 True Black
FärgområdesstandardDCI-P3
Anslutningar
Hörlursutgångar1
Antal HDMI-portar2
HDMI-version2.1
HDMIcheckmark
HDCPcross
Antal Displayportar1
DisplayPort-version1.4
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcheckmark
Antal portar uppströms1
Antal USB typ A-portar nedströms2
DisplayPort-utgångens version1.4
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)992,7 mm
Höjd (med stativ)218 mm
Djup (med stativ)457 mm
Vikt (utan stativ)8,9 kg
Höjd (utan stativ)335,1 mm
Bredd (utan stativ)992,7 mm
Djup (utan stativ)537,7 mm
Vikt (med stativ)12,3 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)46 W
NätaggregatstypExtern
Strömförbrukning i avslaget läge0,3 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)F
Energieffektivitetsklass (HDR)E
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar46 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar39 kWh
EPREL-kod (Europeisk databas för energimärkta produkter)1950393
Förpackning
Vikt inkl. förpackning12,3 kg
Låddjup301 mm
Höjd550 mm
Förpackningens bredd1143 mm
FörpackningstypLåda
Ergonomi
Produktvikt (oz)cross
Höjdjusteringcheckmark
Hållare-10 - 10°
Lutningsvinkel-5 - 15°
Svängarmcheckmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracheckmark
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Justerbar höjd (max)11 cm
Förpackningens innehåll
Fjärrkontroll ingårcross
Kabel inkluderadDisplayPort, HDMI, Energiljus, USB
Stå ingårcheckmark
cross
Nätadapter ingårcheckmark
Övriga egenskaper
UrsprungslandKina
Varumärkesspecifika teknologierBlack Stabilizer, Crosshair, DAS Mode
FPS-räknarecheckmark
Design
Produktens färgSvart
Positionering på marknadenSpela
Löstagbart stativcross
Fötter färgSvart
Upplyst monitorstativcheckmark
Prestanda
Spellägecheckmark
smarta funktionerEnergisparande
NVIDIA G-SYNCcheckmark
AMD FreeSynccheckmark
Flimmerfriteknikcheckmark
Typ av NVIDIA G-SYNCG-SYNC
Typ av AMD FreeSyncFreeSync Premium Pro
Multimedia
Inbyggd ljuddekoderDTS Headphone:X
Inbyggda högtalarecross
Inbyggd kameracross
EAN8806096173602
Garanti1 år
LG UltraGear 45GS95QX-B är en 45-tums kurvad OLED-gamingskärm med ett bildförhållande på 21:9. Den har en UWQHD-upplösning på 3440 x 1440, vilket ger en bred och detaljerad bildyta. Kombinationen av en uppdateringsfrekvens på 240 Hz och en responstid på 0,03 ms är utformad för att leverera en jämn och responsiv bildåtergivning i snabba spel. OLED-panelen ger ett kontrastförhållande på 1 500 000:1 och täcker 98,5 % av DCI-P3-färgrymden, med stöd för DisplayHDR 400 True Black.
För anslutning finns två HDMI 2.1-portar, en DisplayPort 1.4-port samt en integrerad USB-hubb med två nedströmsportar. Skärmen är kompatibel med både AMD FreeSync Premium Pro och NVIDIA G-SYNC för att synkronisera bildfrekvensen med grafikkortet, vilket minimerar artefakter som screen tearing. Ytan är antireflexbehandlad och tekniken för bakbelysningen är flimmerfri för att minska ansträngningen för ögonen. Det medföljande stativet erbjuder justering av höjd, lutning och vridning samt pivot-läge, och skärmen kan även monteras med ett VESA-fäste på 100 x 100 mm.
Nyckelfunktioner:
  • 45-tums kurvad OLED-skärm med 3440 x 1440 upplösning
  • 240 Hz uppdateringsfrekvens och 0,03 ms responstid
  • Kompatibel med AMD FreeSync Premium Pro och NVIDIA G-SYNC
  • DisplayHDR 400 True Black med 98,5 % DCI-P3-färgomfång
  • Ansluts via HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 och USB-hubb
  • Fullt justerbart stativ med höjd, lutning, vridning och pivot
  • Antireflexbehandlad yta och flimmerfri teknik
  • VESA-monteringsstandard på 100 x 100 mm