Philips 48OLED770/12 48" 4K Titan OS TV, 120 Hz, Dolby Vision, HDR10+
Tillverkare: PHILIPS
ID: 48OLED770
Välj modell
Beräknad leverans: 19.05 - 20.05
1st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Skärm
Bildförhållande16:9
Skärm diagonal121,9 cm (48")
Upplösning4K 3840 x 2160 pixels
Diagonal skärmstorlek121 cm
Grafikupplösningar som stöds1920 x 1080 (HD 1080), 2560 x 1440, 3840 x 2160
Videolägen som stöds576p, 720p
Rörelse-interpoleringsteknikPerfect Natural Motion
Motion interpolering frekvens120 hz
SkärmtypOLED
Native bildförhållande16:9
HD-typ4K Ultra HD
SkärmformPlatt
Skärmuppdateringsfrekvenser som stöds24 Hz, 25 Hz, 30 Hz, 50 Hz, 60 Hz, 100 Hz, 120 Hz
Standard uppdateringsfrekvens120 hz
Audio
Equalizercheckmark
Inbyggd ljuddekoderDTS:X, Dolby Atmos, Dolby Digital
Uteffekt (RMS)20 W
Ljudutgångskanaler2.0 kanaler
Inbyggda högtalarecheckmark
Antal talare2
Förstärkt returkanal för audio (eARC)checkmark
Anslutningar
Antal USB 2.0 anslutningar2
Antal LAN (RJ-45) anslutningar1
Hörlursutgångar1
Digital optisk utgång för ljud1
Antal HDMI-portar4
Vanligt gränssnitt (CI)checkmark
HDMI-version2.1
HDCPcheckmark
Ljudreturkanal (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)EasyLink
HDCP-version2.3
Vikt & dimension
Höjd618 mm
Bredd1068 mm
Djup58 mm
Bredd (med stativ)1068 mm
Höjd (med stativ)638 mm
Djup (med stativ)210 mm
Vikt (utan stativ)12,9 kg
Höjd (utan stativ)618 mm
Bredd (utan stativ)1068 mm
Djup (utan stativ)58 mm
Vikt (med stativ)13,1 kg
Strömtillförsel
NätaggregatstypIntern
Strömförbrukning i avslaget läge0,3 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
EnergiklassF
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)F
Energieffektivitetsklass (HDR)E
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar60 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar51 kWh
Nätverk
Wi-Fi-standarderWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-version5.2
Nätverksansluten (Ethernet)checkmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcross
Miracastcross
Förpackning
Vikt inkl. förpackning16,2 kg
Låddjup150 mm
Höjd770 mm
Förpackningens bredd1214 mm
TV-tuner
Typ av tunerAnalog och digital
Antal mottagare5 tuners
Digitalt signalformatsystemDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Management features
Elektronisk programguide (EPG)checkmark
På/av timercheckmark
ECO-lägecheckmark
Röststyrningcheckmark
Bildavstängning (för radio)checkmark
Fungerar med Amazon Alexacheckmark
Fungerar med Google Assistantcheckmark
Förpackningens innehåll
Fjärrkontroll ingårcheckmark
Skrivbordsstativcheckmark
Specialegenskaper
Design
Produktens färgSvart
Gränsssnitt för panelmontering300 x 300 mm
På / av-knappcheckmark
VESA-fästecheckmark
Typ av stativBenstativ
Prestanda
Teletext1000 sidor
Ljudformat som stödsAAC, FLAC, MP3, WAV
KomprimeringsformatHEVC
Undertextformat som stödsASS, SMI, SRT, SSA, TXT
Spellägecheckmark
Text-TV funktionercheckmark
Videoformat som stödsAV1, AVI, H.264, HEVC, HEVC/H.265, MKV, MPEG1, MPEG2, MPEG4, VP9
Ljussensorcheckmark
Lokal nedtoningcheckmark
NVIDIA G-SYNCcheckmark
BildbehandlingsteknikPhilips P5 Perfect Picture Engine
checkmark
Bakgrundsbelysningsteknik med dimmerfunktionMicro Dimming
Smart-TV
Installerat operativsystemTitan OS
smarta funktionerBio, Filmmaker
Internet-TVcheckmark
Smart-TVcheckmark
HbbTVcheckmark
Skärmspeglingcheckmark
VideoapparAmazon Prime Video, BBC iPlayer, Disney+, HBO, Netflix, YouTube
EAN8718863046760
Philips 48OLED770/12 är en 48-tums TV med en OLED-panel som levererar 4K Ultra HD-upplösning. Bildbehandlingen hanteras av processorn P5 AI Perfect Picture Engine, som analyserar och optimerar bildinnehållet för ökad detaljrikedom och kontrast. Med en uppdateringsfrekvens på 120 Hz och Perfect Natural Motion-teknik återges rörelser med hög skärpa, vilket är lämpligt för sport och actionscener. Modellen har ett brett stöd för HDR-format, inklusive Dolby Vision och HDR10+ Adaptive, för att visa ett utökat färgomfång och djupare svärta.
Nyckelfunktioner:
  • Skärm på 48 tum (121 cm) med OLED-panel och 120 Hz uppdateringsfrekvens
  • 4K Ultra HD-upplösning (3840 x 2160 pixlar)
  • Bildprocessor P5 AI Perfect Picture Engine
  • Stöd för HDR-formaten Dolby Vision, HDR10+ Adaptive och HLG
  • Ljudsystem på 20 W med stöd för Dolby Atmos och DTS:X
  • Operativsystem Titan OS med inbyggd röststyrning
  • Fyra HDMI 2.1-portar och två USB 2.0-portar
  • Trådlös anslutning via Wi-Fi 802.11ac och Bluetooth 5.2
  • VESA-kompatibel med måtten 300 x 300 mm för väggmontering