Philips 75PUS8510 75" 4K QLED Titan OS TV, 60 Hz, HDR10+
Tillverkare: PHILIPS
ID: 75PUS8510
Beräknad leverans: 23.05 - 26.05
20st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 1-2 veckor Öppet idag: Stängt Information om butiken
Skärm
Bildförhållande16:9
Skärm diagonal190,5 cm (75")
Upplösning4K 3840 x 2160 pixels
Diagonal skärmstorlek189 cm
Grafikupplösningar som stöds640 x 480 (VGA), 1920 x 1080 (HD 1080), 2560 x 1440, 3840 x 2160
Videolägen som stöds576p, 720p, 1080p, 2160p
SkärmtypQLED
Native bildförhållande16:9
HD-typ4K Ultra HD
SkärmformPlatt
Skärmuppdateringsfrekvenser som stöds50 Hz, 60 Hz
Standard uppdateringsfrekvens60 hz
Audio
Equalizercheckmark
Inbyggd ljuddekoderDTS:X, Dolby Atmos, Dolby Digital
Uteffekt (RMS)20 W
Ljudutgångskanaler2.0 kanaler
Inbyggda högtalarecheckmark
Automatisk volymjusteringcheckmark
Antal talare2
Förstärkt returkanal för audio (eARC)checkmark
Anslutningar
Antal USB 2.0 anslutningar2
Antal LAN (RJ-45) anslutningar1
Hörlursutgångar1
Digital optisk utgång för ljud1
Antal HDMI-portar3
Vanligt gränssnitt (CI)checkmark
HDMI-version2.1
HDCPcheckmark
Ljudreturkanal (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)EasyLink
HDCP-version2,3
Vikt & dimension
Höjd968 mm
Bredd1669 mm
Djup93 mm
Bredd (med stativ)1669 mm
Höjd (med stativ)1030 mm
Djup (med stativ)353 mm
Vikt (utan stativ)21,7 kg
Höjd (utan stativ)968 mm
Bredd (utan stativ)1669 mm
Djup (utan stativ)93 mm
Vikt (med stativ)22,3 kg
Strömtillförsel
NätaggregatstypIntern
Strömförbrukning i avslaget läge0,5 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
EnergiklassD
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
Strömförbrukning (max)172 W
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)E
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar102 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar172 kWh
Nätverk
Wi-Fi-standarderWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-version5.2
Nätverksansluten (Ethernet)checkmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcross
Förpackning
Vikt inkl. förpackning31,9 kg
Låddjup174 mm
Höjd1106 mm
Förpackningens bredd1879 mm
TV-tuner
Typ av tunerDigital
Antal mottagare5 tuners
Digitalt signalformatsystemDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-T2 HD
Management features
Elektronisk programguide (EPG)checkmark
På/av timercheckmark
ECO-lägecheckmark
Röststyrningcheckmark
Programmerbart tidsintervall8 dagar
Bildavstängning (för radio)checkmark
Fungerar med Amazon Alexacheckmark
Fungerar med Google Assistantcheckmark
Förpackningens innehåll
Fjärrkontroll ingårcheckmark
Typ av fjärrkontrollStandard
Skrivbordsstativcheckmark
Specialegenskaper
Design
Produktens färgSvart
Gränsssnitt för panelmontering400 x 300 mm
Färg på stativetSvart
På / av-knappcheckmark
VESA-fästecheckmark
Typ av stativBenstativ
Prestanda
Teletext1000 sidor
Ljudformat som stödsAAC, FLAC, MP3, WAV
BildkomprimeringsformatBMP, GIF, HEIF, JPEG, PNG
Undertextformat som stödsASS, SMI, SRT, SSA, SUB, TXT
Spellägecheckmark
Text-TV funktionercheckmark
Videoformat som stödsAV1, AVC, AVI, H.264, H.265, HEVC, MKV, MPEG1, MPEG2, MPEG4, VP9
Ljussensorcheckmark
Lokal nedtoningcross
checkmark
SpelfunktionerAutomatiskt låglatensläge (ALLM), Game Bar 2.0, Variabel uppdateringsfrekvens (VRR)
Fjärråtkomstcheckmark
Smart-TV
Installerat operativsystemTitan OS
smarta funktionerBio
Internet-TVcheckmark
Smart-TVcheckmark
HbbTVcheckmark
Skärmspeglingcheckmark
VideoapparAmazon Prime Video, BBC iPlayer, Disney+, HBO, Netflix, YouTube
EAN8718863046197
Ljudsystemet består av två högtalare med en total uteffekt på 20 W och är kompatibelt med ljudformaten Dolby Atmos och DTS:X. För anslutning av externa ljudsystem finns stöd för eARC via en av HDMI-portarna. TV:n använder operativsystemet Titan OS, vilket ger tillgång till ett urval av streamingtjänster och appar. Anslutningsmöjligheterna inkluderar tre HDMI 2.1-portar, två USB-portar samt trådlös anslutning via Wi-Fi och Bluetooth 5.2 för externa enheter.
Nyckelfunktioner:
  • Visar innehåll i 4K Ultra HD-upplösning (3840 x 2160) på en 75-tums QLED-panel
  • Använder tresidig Ambilight för en utökad visningsupplevelse
  • Har stöd för HDR-formaten HDR10, HDR10+ och HLG
  • Levererar ljud via ett 20 W högtalarsystem med stöd för Dolby Atmos och DTS:X
  • Körs på operativsystemet Titan OS med tillgång till streamingappar
  • Erbjuder anslutning via 3 x HDMI 2.1, 2 x USB, Wi-Fi och Bluetooth 5.2
  • Kan väggmonteras med ett VESA-fäste på 400 x 300 mm