Philips 75PUS8510 75" 4K QLED Titan OS TV, 60 Hz, HDR10+
Valmistaja: PHILIPS
ID: 75PUS8510
Arvioitu toimitus: 23.05. - 26.05.
20kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija190,5 cm (75")
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)189 cm
Tuetut grafiikan erottelutarkkuudet640 x 480 (VGA), 1920 x 1080 (HD 1080), 2560 x 1440, 3840 x 2160
Tuetut videomoodit576p, 720p, 1080p, 2160p
Näytön teknologiaQLED
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoTasainen
Tuettu näytön virkistystaajuus50 Hz, 60 Hz
Natiivi virkistystaajuus60 Hz
Ääni
Taajuuskorjaincheckmark
ÄänidekooderitDTS:X, Dolby Atmos, Dolby Digital
Nimellisteho RMS20 W
Äänilähdön kanavat2.0 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Automaattinen äänenvoimakkuuden tasaajacheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä2
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Kuulokelähdöt1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
HDMI-porttien lukumäärä3
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDMI-versio2.1
HDCPcheckmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)EasyLink
HDCP versio2,3
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus968 mm
Tuotteen leveys1669 mm
Tuotteen syvyys93 mm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1669 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)1030 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)353 mm
Paino (ilman jalustaa)21,7 kg
Korkeus (ilman jalustaa)968 mm
Leveys (ilman jalustaa)1669 mm
Syvyys (ilman jalustaa)93 mm
Paino (jalustan kanssa)22,3 kg
Virranhallinta
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaD
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)172 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)E
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti102 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti172 kWh
Verkko
Wi-Fi-standarditWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-versio5.2
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcross
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino31,9 kg
Pakkauksen syvyys174 mm
Pakkauksen korkeus1106 mm
Pakkauksen leveys1879 mm
TV-viritin
Virittimen tyyppiDigitaalinen
Virittimien lukumäärä5 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2, DVB-T2 HD
Hallintaominaisuudet
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincheckmark
ECO-tilacheckmark
Ääniohjauscheckmark
Ohjelma-aika8 päivää
Kuvan mykistys (radiolle)checkmark
Toimii Amazon Alexallacheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Kaukosäätimen tyyppiVakio
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät400 x 300 mm
Jalustan väriMusta
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Jalustan tyyppiJalallinen teline
Suorituskyky
Teksti-TV1000 sivua
Tuetut ääniformaatitAAC, FLAC, MP3, WAV
KuvanpakkausformaattiBMP, GIF, HEIF, JPEG, PNG
Tuetut tekstitysmuodotASS, SMI, SRT, SSA, SUB, TXT
Pelitilacheckmark
Teksti-TV-toimintocheckmark
Tuetut videomuodotAV1, AVC, AVI, H.264, H.265, HEVC, MKV, MPEG1, MPEG2, MPEG4, VP9
Ympäristön valotunnistincheckmark
Paikallinen himmennyscross
HDR-tuettucheckmark
Etäkäyttöcheckmark
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuTitan OS
ÄlytilatElokuvateatteri
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Hybriditelevisio (HbbTV)checkmark
Näytön peilauscheckmark
VideosovelluksetAmazon Prime Video, BBC iPlayer, Disney+, HBO, Netflix, YouTube
EAN8718863046197
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 75 tuumaa (189 cm), QLED, 60 Hz natiivivirkistystaajuus
  • Resoluutio: 4K Ultra HD (3840 x 2160 pikseliä)
  • Kuvaprosessointi: P5 Perfect Picture Engine, paikallinen himmennys – Ei
  • HDR: Tukee formaatteja HDR10, HLG, HDR10+
  • Pelaaminen: Pelitila – Kyllä
  • Ääni: Kaksi kaiutinta, yhteisteho 20 W, tukee Dolby Atmos- ja DTS:X-tekniikoita, eARC – Kyllä
  • Smart TV: Titan OS, ääniohjaus – Kyllä, sovellukset – Netflix, YouTube, Disney+, Prime Video
  • Langaton: Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.2
  • Liitännät: 3 × HDMI 2.1, 2 × USB 2.0, LAN – Kyllä
  • Energialuokka: D, valmiustilan kulutus 0.5 W
  • Kiinnitys: VESA 400 x 300 mm, jalustan leveys 1490 mm
  • Mitat (jalustalla): 1669 × 1030 × 353 mm