(Fyndhörnan) Philips Evnia 6000 34M2C6500 34" WQHD, OLED/QD OLED, HDR, 175Hz curved gamingskärm
Tillverkare: PHILIPS
ID: MTB-34M2C6500/00-1
Fyndhörna
Använd
Kundretur. Produkten har testats av förra kunden. Minimum 6 månaders garanti.
Beräknad leverans: 15.05 - 18.05
1st tillgängligt
Välj din butik
Beställ och hämta, 1st i lager Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 1-4 dagar Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 1-4 dagar Öppet idag: 10:00 - 17:00 Information om butiken
Beskrivning
På lager i butiker 1
Skärm
Bildpunktavstånd0,2315 x 0,2315 mm
Kontrastförhållande (medel)1000000:1
Horisontellt sökområde30 - 275 kHz
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande21:9
Vertikalt sökområde48 - 100 hz
Bildstorlek horisontalt80 cm
Bildstorlek vertikalt33,7 cm
Skärm diagonal86,4 cm (34")
Svarstid (medel)0,03 ms
Färgdjup10 bit
Upplösning3440 x 1440 pixlar
Diagonal skärmstorlek86,36 cm
Panelstorlek34 inch/86.36 cm
Pekskärmcross
sRGBcheckmark
Max uppdateringsfrekvens175 hz
SkärmtypQD-OLED
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande21:9
HD-typWide Quad HD
Pixeltäthet109 ppi
Färgomfång99,3%
SkärmformKonkav skärm
DDC/CIcheckmark
Antal färger1,07 miljarder färger
Benämning av dynamiskt kontrastförhållandeMega Infinity DCR
checkmark
sRGB-täckning (typisk)148,8%
Adobe RGB-täckning97,8%
Ljusstyrka (max)450 cd/m²
Ljusstyrka (normal)1000 cd/m²
HDR-teknik (High Dynamic Range)DisplayHDR 400 True Black
Bildskärmens krökning1800R
FärgområdesstandardsRGB
Anslutningar
Antal HDMI-portar2
HDMI-version2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
Antal Displayportar1
HDCP-version2.2
DisplayPort-version1.4
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcheckmark
USB-hubbversion3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Antal portar uppströms1
Antal USB typ A-portar nedströms2
Antal USB typ B-portar uppströms1
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)813 mm
Höjd (med stativ)555 mm
Djup (med stativ)311 mm
Vikt (utan stativ)6,85 kg
Höjd (utan stativ)367 mm
Bredd (utan stativ)813 mm
Djup (utan stativ)164 mm
Vikt (med stativ)8,42 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)98,9 W
NätaggregatstypIntern
Strömförbrukning i avslaget läge0,3 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)F
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar31 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar35 kWh
Miljökrav
Altitud vid drift0 - 3658 m
Intervall för relativ operativ luftfuktighet20 - 80%
Temperaturintervall (förvaring)-20 - 60 ° C
Temperatur vid drift0 - 35 ° C
Höjd över havet i avstängt läge0 - 12192 m
Förpackning
Vikt inkl. förpackning16,4 kg
Låddjup282 mm
Höjd525 mm
Förpackningens bredd930 mm
Ergonomi
Produktvikt (oz)checkmark
Höjdjusteringcheckmark
Hållare-30 - 30°
Lutningsvinkel-5 - 20°
Svängarmcheckmark
Skärmgränssnitt (OSD)checkmark
Bild-i-bildcheckmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracheckmark
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Justerbar höjd (max)13 cm
Förpackningens innehåll
Kabel inkluderadDisplayPort, HDMI, USB
Stå ingårcheckmark
Övriga egenskaper
CertifieringCB
Маркування CE
ETL
TUV/ISO9241-307
EAC
EAEU RoHS
MEPS
PSB
EMF
FCC
ICES-003
CEC
UKCA
AnvändarkontrollerPower On/Off; Menu/OK; Input/Up; Game Settings/Down; SmartImage game/Back
Medeltid mellan fel (MTBF)30000 h
Ingående synksignal för monitorSeparat synk
Kompatibla operativsystemDDC/CI; Mac OS X; sRGB; Windows 11/10
BildförbättringSmartImage game
MultiViewPBP/PIP; 2 x devices
Delta E2
LowBlue-lägecheckmark
Lättläst lägecheckmark
Med textur
Picture-by-Picture (PbP)checkmark
Låg ingångsfördröjningcheckmark
Design
Produktens färgGrå
Positionering på marknadenSpela
Löstagbart stativcheckmark
Prestanda
NVIDIA G-SYNCcross
Typ av sidobelysning3-sidig
AMD FreeSynccheckmark
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Stöd för VESA Adaptive Synccheckmark
Typ av AMD FreeSyncFreeSync Premium Pro
Multimedia
Inbyggda högtalarecross
Inbyggd kameracross
Hållbarhet
Återvinningsbart förpackningsmaterial100%
Total mängd återvinningsbara material använda i tillverkningen85%
Innehåller inteKvicksilver, PVC/BFR
EAN8712581806262
Philips Evnia 6000 34M2C6500 är en 34-tums gamingskärm med en WQHD-upplösning på 3440 x 1440 pixlar och ett bildförhållande på 21:9. Den är utrustad med en QD-OLED-panel som ger ett statiskt kontrastförhållande på 1 000 000:1 och en maximal ljusstyrka på 1000 cd/m². För spelprestanda har skärmen en uppdateringsfrekvens på 175 Hz och en responstid på 0.03 ms (GtG), vilket resulterar i en följsam bildåtergivning vid snabba rörelser. Den antireflexbehandlade ytan minimerar distraktioner från omgivande ljuskällor.
Anslutningsmöjligheterna inkluderar två HDMI 2.0-portar och en DisplayPort 1.4-port. En integrerad USB 3.2 Gen 1-hubb med tre nedströmsportar förenklar anslutningen av kringutrustning, och ett hörlursuttag finns också tillgängligt. Stativet är ergonomiskt med möjlighet att justera höjden upp till 130 mm, samt luta, vrida och pivotera skärmen för en anpassad betraktningsvinkel. För alternativ montering är den kompatibel med VESA-standarden 100 x 100 mm.
Nyckelfunktioner:
  • 34-tums böjd QD-OLED-panel med WQHD-upplösning
  • 175 Hz uppdateringsfrekvens och 0.03 ms responstid
  • VESA DisplayHDR True Black 400-certifiering
  • 99.3% täckning av DCI-P3-färgrymden
  • AMD FreeSync Premium Pro-teknik
  • Inbyggd USB 3.2 Gen 1-hubb med tre portar
  • Ergonomiskt stativ med justerbar höjd, lutning och vridning
  • VESA-fäste på 100 x 100 mm för flexibel montering