6490€
Visa Moms 0%
Visa Moms 25,5%
Multitronic Vasa
Multitronic Jakobstad
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Villmanstrand
Multitronic Mariehamn
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Produktspecifikation
Beskrivning
På lager i butiker
Leverans
Prisutveckling
| Anslutningar | |
| Anslutningsteknologi | Kabel |
| Bluetooth | ![]() |
| 3,5 mm kontakt | ![]() |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 270 g |
| Mikrofon | |
| Mikrofonfrekvens | 100-10000 Hz |
| Mikrofon känslighet (utnivå) | -42 dB |
| Mikrofon, riktning | Kardioid |
| Mikrofontyp | Bommikrofon |
| Brusreducerande mikrofon | ![]() |
| Hörlurar | |
| Hörlurarkänslighet | 98 dB |
| Impedans | 32 Ω |
| Drivenhet | 4 cm |
| Driver-typ | TriForce |
| Brusreducerande | ![]() |
| Prestanda | |
| Kabellängd | 1,3 m |
| Produktens färg | Svart |
| Bärstil | Huvudband |
| Rekommenderad användning | Spela |
| EAN | 8887910061114 |
Razer Kraken Kitty V3 X är ett trådbundet gamingheadset med stereoljud. Den slutna over-ear-konstruktionen ger passiv brusisolering. Headsetet använder Razer TriForce-element för att separera ljudfrekvenserna, vilket täcker ett omfång från 20 Hz till 28 000 Hz för att återge både djup bas och högfrekventa ljud.
Den integrerade kardioidmikrofonen på bomarm är utformad för röstkommunikation genom att fokusera på användarens tal och dämpa bakgrundsbrus. Ramen är tillverkad i aluminium och öronkuddarna består av minnesskum klätt i en hybrid av tyg och konstläder. Tack vare den analoga anslutningen fungerar headsetet direkt med PC, moderna konsoler och enheter utrustade med standarduttag för ljud.
Nyckelfunktioner:- Element: 40 mm-drivrutiner för exakt ljudåtergivning
- Impedans: 32 Ω, anpassad för standardenheter
- Känslighet: 98 dB
- Mikrofon: -42 dB känslighet över ett frekvensomfång på 100 Hz till 10 000 Hz
- Kabellängd: 1,3 m
- Vikt: 270 g
Multitronic Vasa: 0 st
Beräknad leverans: 01.06
Beräknad leverans: 01.06
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Jakobstad: 0 st
Beräknad leverans: 01.06
Beräknad leverans: 01.06
Idag: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 st
Beräknad leverans: 01.06
Beräknad leverans: 01.06
Idag: 10:00 - 17:00
Multitronic Villmanstrand: 0 st
Beräknad leverans: 01.06
Beräknad leverans: 01.06
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 st
Beräknad leverans: 01.06
Beräknad leverans: 01.06
Idag: 10:00 - 17:00
Avhämtning från butiken
Beräknad leveranstid: 01.06
Beräknad leveranstid: 01.06
Posti: Paketautomater och serviceställen
Beräknad leveranstid: 01.06
Beräknad leveranstid: 01.06
Posti: Postpaket
Beräknad leveranstid: 02.06
Beräknad leveranstid: 02.06
Matkahuolto: Paketautomater och serviceställen
Beräknad leveranstid: 02.06
Beräknad leveranstid: 02.06
Posti: Till dörren-paket
Beräknad leveranstid: 02.06
Beräknad leveranstid: 02.06
Matkahuolto: Företagspaket
Beräknad leveranstid: 01.06
Beräknad leveranstid: 01.06
Matkahuolto: Hempaket
Beräknad leveranstid: 01.06
Beräknad leveranstid: 01.06
Posti: Hempaket
Beräknad leveranstid: 02.06
Beräknad leveranstid: 02.06
De tekniska uppgifterna ovan är endast avsedda som referens och kan ändras. Vi förbehåller oss rätten att korrigera tryckfel och att använda illustrationer som vägledning. Viss text kan vara autogenererad eller maskinöversatt, vilket kan leda till felaktigheter.


