49990€
Visa Moms 0%
Visa Moms 25,5%
Multitronic Vasa
Multitronic Jakobstad
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Villmanstrand
Multitronic Mariehamn
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Produktspecifikation
Beskrivning
På lager i butiker
Leverans
Prisutveckling
| Processor | |
| Processor | 7300 Max |
| Processorfamilj | MediaTek Dimensity |
| Processorkärnor | 8 |
| Skärm | |
| Skärm diagonal | 17,3 cm (6.8") |
| Ljusstyrka | 600 cd/m² |
| Färgdjup | 10 bit |
| Upplösning | 1280 x 2800 pixlar |
| Max uppdateringsfrekvens | 144 hz |
| Skärmtyp | AMOLED |
| Pixeltäthet | 453 ppi |
| Paneltyp | AMOLED |
| Skärmform | Böjd skärmkant |
| Antal färger | 1,07 miljarder färger |
![]() | |
| DCI-P3-täckning | 100% |
| HDR-teknik (High Dynamic Range) | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus) |
| Förhållande mellan skärm och kropp | 93,57% |
| Svarsfrekvens för beröring | 240 hz |
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 192 g |
| Höjd | 162,6 mm |
| Bredd | 77,6 mm |
| Djup | 7,75 mm |
| Strömtillförsel | |
| Laddningsport USB Typ-C | ![]() |
| Varaktighet | |
| Internationellt skydd (IP) kod | IP69K |
| Nätverk | |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth-version | 5.4 |
| Bluetooth | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| Bluetooth-profiler | SBC, AAC, LDAC, APTX, APTX-HD, LHDC |
| SIM-korttyp | Dual SIM |
| 4G-standarder | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 3G-standarder | WCDMA |
| SIM-kortskapacitet | Dubbla SIM-kort |
| Wi-Fi-standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobilt nätverksgeneration | 5G |
| 5G-standard | NR |
| Lagringsmedia | |
| Typ av minneskort | Stöds inte |
| RAM-kapacitet | 8 GB |
| Intern lagringskapacitet | 256 GB |
| RAM-typ | LPDDR4X |
| Navigation | |
| Elektronisk kompass | ![]() |
| GPS | ![]() |
| GLONASS | ![]() |
| BeiDou | ![]() |
| Galileo | ![]() |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | ![]() |
| Kamera | |
| Bildstabiliserare | ![]() |
| Automatisk fokus | ![]() |
| Panorama | ![]() |
| Maximal bildfrekvens | 120 fps |
| Bildstabilisatortyp | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Upplösning (numerisk), bakre kamera | 200 MP |
| Upplösning (numerisk), främre kamera | 50 MP |
| Typ av bakre kamera | Dubbelkamera |
| Upplösning för sekundär, bakre kamera (numerisk) | 8 MP |
| Slutartal för bakre kamera | 1,8 |
| Bländartal för sekundär, bakre kamera | 2.2 |
| Slutartal för främre kamera | 2,4 |
| Time lapse-läge | ![]() |
| Typ av främre kamera | Enkel kamera |
| Bakre kamera, blixt | ![]() |
| Bakre kamera, synfältsvinkel | 84° |
| Andra bakre kamerans synfältsvinkel (FOV) | 112° |
| Främre kamera, synfältsvinkel | 86,7° |
| Andra bakre kamerans linselement | Lins med 5 element |
| Bakre kamerans linselement | Lins med 6 element |
| Främre kamerans linselement | Lins med 5 element |
| Slow motion-läge | ![]() |
| Slow motion-hastighet | 240 fps, 120 fps |
| Förpackningens innehåll | |
| AC-adapter inkluderad | ![]() |
| Kabel inkluderad | USB |
| Snabbstartsguide | ![]() |
| Skyddsfodral | ![]() |
| Utstötningsstift | ![]() |
| Batteri | |
| Batterikapacitet | 6500 mAh |
| Design | |
| Formfaktor | Bär |
| Produktens färg | Grå |
| Färgnamn | Pebble Grey |
| Sensorer | |
| Närhetssensor | ![]() |
| Ljussensor | ![]() |
| Accelerometer | ![]() |
| Gyroskop | ![]() |
| Prestanda | |
| Fingeravtrycksläsare | ![]() |
| Snabb laddning | ![]() |
| Ansiktsigenkänning | ![]() |
| Trådlös laddning | ![]() |
| EAN | 6941764482470 |
| Garanti | 2 år |
Realme 16 Pro 5G är en Android-telefon med en åttakärnig MediaTek Dimensity 7300 Max-processor och 8 GB RAM. Telefonen har 256 GB intern lagring, men saknar stöd för externa minneskort. Den är utrustad med dubbla SIM-platser och 5G-anslutning.
Enheten har en välvd skärm inrymd i ett grått chassi. Kameran på baksidan har autofokus, inbyggd blixt och bildstabilisering för bättre fotokvalitet. På framsidan finns en kamera för videosamtal och selfies. För säkerheten finns både ansiktsigenkänning och en fingeravtrycksläsare. Enheten har inbyggd GPS och levereras med en USB-kabel för laddning och dataöverföring.
Viktiga funktioner:- 6,8-tums AMOLED-skärm med en upplösning på 1280 x 2800 pixlar
- 144 Hz maximal uppdateringsfrekvens, 453 pixlar per tum och 600 cd/m² ljusstyrka
- 200 MP huvudkamera på baksidan och 8 MP sekundär sensor
- 50 MP främre kamera
- 6500 mAh-batteri med stöd för snabbladdning
- Wi-Fi 6 (802.11ax)- och Bluetooth 5.4-anslutning
- Inbyggt gyroskop, accelerometer, elektronisk kompass samt sensorer för omgivande ljus och närhet
- Vikt: 192 g; chassidjup: 7,75 mm
Multitronic Vasa: 0 st
Beräknad leverans: 27.05 - 01.06
Beräknad leverans: 27.05 - 01.06
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Jakobstad: 0 st
Beräknad leverans: 27.05 - 01.06
Beräknad leverans: 27.05 - 01.06
Idag: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 st
Beräknad leverans: 27.05 - 01.06
Beräknad leverans: 27.05 - 01.06
Idag: 10:00 - 17:00
Multitronic Villmanstrand: 0 st
Beräknad leverans: 27.05 - 01.06
Beräknad leverans: 27.05 - 01.06
Idag: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 st
Beräknad leverans: 27.05 - 01.06
Beräknad leverans: 27.05 - 01.06
Idag: 10:00 - 17:00
Avhämtning från butiken
Beräknad leveranstid: 27.05 - 01.06
Beräknad leveranstid: 27.05 - 01.06
Posti: Paketautomater och serviceställen
Beräknad leveranstid: 27.05 - 31.05
Beräknad leveranstid: 27.05 - 31.05
Posti: Postpaket
Beräknad leveranstid: 28.05 - 01.06
Beräknad leveranstid: 28.05 - 01.06
Matkahuolto: Paketautomater och serviceställen
Beräknad leveranstid: 28.05 - 01.06
Beräknad leveranstid: 28.05 - 01.06
Posti: Till dörren-paket
Beräknad leveranstid: 28.05 - 31.05
Beräknad leveranstid: 28.05 - 31.05
Matkahuolto: Företagspaket
Beräknad leveranstid: 27.05 - 01.06
Beräknad leveranstid: 27.05 - 01.06
Matkahuolto: Hempaket
Beräknad leveranstid: 27.05 - 01.06
Beräknad leveranstid: 27.05 - 01.06
Posti: Hempaket
Beräknad leveranstid: 28.05 - 31.05
Beräknad leveranstid: 28.05 - 31.05
De tekniska uppgifterna ovan är endast avsedda som referens och kan ändras. Vi förbehåller oss rätten att korrigera tryckfel och att använda illustrationer som vägledning. Viss text kan vara autogenererad eller maskinöversatt, vilket kan leda till felaktigheter.


