49990€
Näytä ALV 0%
Näytä ALV 25,5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Maarianhamina
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.
Tuotetiedot
Kuvaus
Myymäläsaatavuus
Toimitus
Hinnan muutokset
| Prosessori | |
| Prosessorimalli | 7300 Max |
| Suoritinperhe | MediaTek Dimensity |
| Prosessorin ytimet | 8 |
| Näyttö | |
| Näytön halkaisija | 17,3 cm (6.8") |
| Näytön kirkkaus | 600 cd/m² |
| Värin syvyys | 10 bittiä |
| Näytön erottelutarkkuus | 1280 x 2800 pikseliä |
| Suurin päivitystaajuus | 144 Hz |
| Näytön tyyppi | AMOLED |
| Pikselitiheys | 453 ppi |
| Paneelin tyyppi | AMOLED |
| Näytön muoto | Kaarevareunainen näyttö |
| Näyttövärejä | 1,07 miljardia väriä |
| HDR-tuettu | ![]() |
| Värialue DCI-P3 | 100% |
| Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR) | High Dynamic Range 10+ (HDR10 Plus) |
| Näytön ja rungon suhde | 93,57% |
| Kosketuksen vastenopeus | 240 Hz |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 192 g |
| Tuotteen korkeus | 162,6 mm |
| Tuotteen leveys | 77,6 mm |
| Tuotteen syvyys | 7,75 mm |
| Virranhallinta | |
| USB C-tyypin latausportti | ![]() |
| Kestoaika | |
| International Protection (IP)-koodi | IP69K |
| Verkko | |
| Wi-Fi-standardit | Wi-Fi 6 (802.11ax), Wi-Fi 5 (802.11ac), 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Bluetooth | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| Bluetooth-profiilit | SBC, AAC, LDAC, APTX, APTX-HD, LHDC |
| SIM-kortin tyyppi | Dual SIM |
| 4G-standardit | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 3G-standardit | WCDMA |
| SIM-kortin kapasiteetti | Kaksois-SIM |
| Wi-Fi-standardi | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Mobiiliverkon sukupolvi | 5G |
| 5G-vakio | NR |
| Tallennusväline | |
| Yhteensopivat muistikortit | Ei tuettu |
| RAM-kapasiteetti | 8 GB |
| Sisäinen tallennuskapasiteetti | 256 GB |
| RAM-tyyppi | LPDDR4X |
| Navigointi | |
| Sähkökäyttöinen kompassi | ![]() |
| GPS (satelliitti) | ![]() |
| GLONASS | ![]() |
| GPS | ![]() |
| BeiDou | ![]() |
| Galileo | ![]() |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | ![]() |
| Kamera | |
| Kuvanvakain | ![]() |
| Automaattinen tarkennus | ![]() |
| Panoraama | ![]() |
| Suurin kuvataajuus | 120 fps |
| Kuvanvakaimen tyyppi | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Takakameran resoluutio (numeerinen) | 200 MP |
| Etukameran resoluutio (numeerinen) | 50 MP |
| Takakameran tyyppi | Kaksoiskamera |
| Toisen takakameran resoluutio (numeerinen) | 8 MP |
| Takakameran aukon luku | 1,8 |
| Toisen takakameran aukko | 2.2 |
| Etukameran aukko | 2.4 |
| Nopeutus-tila | ![]() |
| Etukameran tyyppi | Yksi kamera |
| Takakameran salama | ![]() |
| Takakameran näkökenttäkulma (FOV) | 84° |
| Toisen takakameran näkökenttäkulma (FOV) | 112° |
| Etukameran näkökenttäkulma (FOV) | 86,7° |
| Toisen takakameran linssielementit | 5-elementtinen linssi |
| Takakameran linssielementit | 6-elementtinen linssi |
| Etukameran linssielementit | 5-elementtinen linssi |
| Hidastustila | ![]() |
| Hidastettu liike | 240 fps, 120 fps |
| Pakkauksen sisältö | |
| Virtalähde mukana | ![]() |
| Sisältää johdot | USB |
| Pika-aloitusopas | ![]() |
| Suojakotelo | ![]() |
| SIM-kortin poistotyökalu | ![]() |
| Akku | |
| Akun kapasiteetti | 6500 mAh |
| Suunnittelu | |
| Kotelo | Perusmalli |
| Tuotteen väri | Harmaa |
| Värin nimi | Pebble Grey |
| Anturit | |
| Lähestymisanturi | ![]() |
| Ympäristön valotunnistin | ![]() |
| Kiihtyvyysmittari | ![]() |
| Gyroskooppi | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Sormenjälkilukija | ![]() |
| Pikalataus | ![]() |
| Kasvojentunnistus | ![]() |
| Langaton lataaminen | ![]() |
| EAN | 6941764482470 |
| Takuu | 2 vuotta |
Realme 16 Pro 5G on Android-älypuhelin, jossa on kahdeksanytiminen MediaTek Dimensity 7300 Max -suoritin ja 8 Gt RAM-muistia. Puhelimessa on 256 Gt tallennustilaa, mutta ei tukea muistikorteille. Laitteessa on kaksi SIM-korttipaikkaa ja 5G-yhteys.
Laitteessa on kaarevareunainen näyttö ja harmaa runko. Takakamerassa on automaattitarkennus, salama ja kuvanvakain. Etukamera on käytettävissä videopuheluihin ja selfieihin. Käyttäjän tunnistautuminen hoituu kasvojentunnistuksella tai sormenjälkilukijalla. Navigointia varten laitteessa on GPS, ja mukana toimitetaan USB-kaapeli latausta ja tiedonsiirtoa varten.
Tärkeimmät ominaisuudet:- 6,8 tuuman AMOLED-näyttö, resoluutio 1280 x 2800 pikseliä
- 144 Hz:n virkistystaajuus, 453 ppi:n pikselitiheys ja 600 cd/m²:n kirkkaus
- 200 MP takakamera ja 8 MP toissijainen kenno
- 50 MP etukamera
- 6500 mAh akku ja pikalataustuki
- Wi-Fi 6 (802.11ax) - ja Bluetooth 5.4 -yhteydet
- Integroitu gyroskooppi, kiihtyvyysanturi, elektroninen kompassi, valoisuuden tunnistin ja läheisyysanturi
- Paino: 192 g; paksuus: 7,75 mm
Multitronic Vaasa: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Multitronic Maarianhamina: 0 kpl
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Arvioitu toimitus: 27.05. - 01.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Nouto myymälästä
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 01.06.
Posti: Pakettiautomaatit ja noutopisteet
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 31.05.
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 31.05.
Posti: Postipaketti
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 01.06.
Matkahuolto: Pakettiautomaatit ja noutopisteet
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 01.06.
Posti: Ovelle-paketti
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 31.05.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 31.05.
Matkahuolto: Jakopaketti
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 01.06.
Matkahuolto: Kotijakelu
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 27.05. - 01.06.
Posti: Kotipaketti
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 31.05.
Arvioitu toimitusaika: 28.05. - 31.05.
Edellä mainitut tekniset tiedot ovat vain viitteellisiä, ja ne voivat muuttua ilman ennakkoilmoitusta. Pidätämme oikeuden korjata virheet ja käyttää kuvia ohjeellisina. Teksti voi sisältää automaattisesti luotuja tai koneellisesti käännettyjä osia, mikä saattaa aiheuttaa epätarkkuuksia.


