Tuote ei ole saatavilla
Tätä tuotetta ei valmisteta enää tai sitä ei ole tällä hetkellä saatavilla.
Tätä tuotetta ei valmisteta enää tai sitä ei ole tällä hetkellä saatavilla.
Tuotetiedot
Kuvaus
Myymäläsaatavuus
Toimitus
Hinnan muutokset
| Pakkauksen sisältö | |
| Poranterien lukumäärä | 1 kpl |
| Ominaisuudet | |
| Tuotteen väri | Pronssi |
| Pituus | 117 mm |
| Oikeaoppinen käyttö | Pora, Iskuporakone |
| Työskentelypituus | 7,5 cm |
| Sopii materiaaleille | Cast iron, Cast steel, Metal, Non-alloyed steel, Stainless steel, Steel |
| Poranterän halkaisija | 8,5 mm |
| Varren muoto | Lieriömainen varsi |
| DIN-myöntyvyys | 338 |
| Poranterän materiaali | Pikateräs-kobolttiseos (HSS-Co) |
| Leikkaavien reunojen lukumäärä | 2 |
| Poranterätyyppi | Vääntyvä poranterä |
| EAN | 3165140520966 |
| Source: Icecat.biz | |
Long Lifetime when Drilling Stainless Steel
HSS Twist Drill Bit Cobalt provides long-lasting performance when drilling stainless steel
- Two cutters and two flutes remove chips quickly to make the bits last even longer
- Manufactured to DIN 338, drill bit Type N (flute angle) with a 135-degree tip, diameter tolerance h8
- Active cutting and perfect centring without wandering are achieved by the pointed split-point tip
The HSS Twist Drill Bit Cobalt is manufactured to DIN 338. The drill bit is Type N (flute angle) with a 135-degree tip and a diameter tolerance of h8. Active cutting and perfect centring without wandering are achieved by the pointed split-point tip.
This drill bit works with alloyed and non-alloyed steel, stainless steel, cast iron, cast steel and acid- and heat-resistant steels. It has a cylindrical shank system (shank equal to drill bit diameter) and is intended for use in drill stands and drill drivers.
HSS Twist Drill Bit Cobalt provides long-lasting performance when drilling stainless steel
- Two cutters and two flutes remove chips quickly to make the bits last even longer
- Manufactured to DIN 338, drill bit Type N (flute angle) with a 135-degree tip, diameter tolerance h8
- Active cutting and perfect centring without wandering are achieved by the pointed split-point tip
The HSS Twist Drill Bit Cobalt is manufactured to DIN 338. The drill bit is Type N (flute angle) with a 135-degree tip and a diameter tolerance of h8. Active cutting and perfect centring without wandering are achieved by the pointed split-point tip.
This drill bit works with alloyed and non-alloyed steel, stainless steel, cast iron, cast steel and acid- and heat-resistant steels. It has a cylindrical shank system (shank equal to drill bit diameter) and is intended for use in drill stands and drill drivers.
Multitronic Vaasa: 0 kpl
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 kpl
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 kpl
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 kpl
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 18:00
Multitronic Maarianhamina: 0 kpl
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 17:00
Edellä mainitut tekniset tiedot ovat vain viitteellisiä, ja ne voivat muuttua ilman ennakkoilmoitusta. Pidätämme oikeuden korjata virheet ja käyttää kuvia ohjeellisina. Teksti voi sisältää automaattisesti luotuja tai koneellisesti käännettyjä osia, mikä saattaa aiheuttaa epätarkkuuksia.
