AOC Q27G2E/BK 27" QHD, VA -pelinäyttö
Valmistaja: AOC
ID: Q27G2E/BK
Arvioitu toimitus: 16.05. - 20.05.
2kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-4 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-4 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Näyttö
Kontrastisuhde (tyypillinen)3000:1
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija68,6 cm (27")
Vasteaika (tyypillinen)4 ms
Värin syvyys8 bittiä
Näytön erottelutarkkuus2560 x 1440 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)68,6 cm
Kosketusnäyttöcross
Kontrastisuhde (dynaaminen)80000000:1
LED-taustavalocheckmark
Taustavalon tyyppiW-LED
Suurin päivitystaajuus155 Hz
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppiQuad HD
Pikselitiheys109 ppi
Värikirjo90%
Paneelin tyyppiVA
Näytön muotoLitteä
Näyttövärejä16,7 miljoonaa väriä
sRGB-kattavuus (tyypillinen)99%
HDR-tuettucross
Näytön kirkkaus (tavallinen)250 cd/m²
Värialue DCI-P390%
VakiovärialueDCI-P3
Vasteaika (MPRT)1 ms
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
HDMI-porttien lukumäärä2
Kuulokkeiden liitettävyys3,5 mm
HDMI-versio2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja1
DisplayPort versio1.2
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscross
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)612,5 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)464,6 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)227,4 mm
Syvyys (ilman jalustaa)46,6 mm
Paino (jalustan kanssa)4,63 kg
Virranhallinta
Virrankulutus34 W
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,3 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)F
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti26 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti26 kWh
Euroopan tuoterekisterin energiamerkintäkoodi (EPREL)1331473
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino6,96 kg
Pakkauksen syvyys187 mm
Pakkauksen korkeus520 mm
Pakkauksen leveys730 mm
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacheckmark
Korkeudensäätöcross
Kallistuskulma-5 - 23°
Pivot-toimintocross
On Screen Display (OSD)checkmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscross
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotAC, HDMI, DisplayPort
Jalusta sisältyycheckmark
HDMI-johdon pituus1,8 m
DisplayPort-kaapelin pituus1,8 m
Muut ominaisuudet
Tuotekohtaiset tekniikatCrosshair
Ulkokuoren pintatyyppiMatta
Kehyksen paksuusKehikoton
Matala syöttöviivecheckmark
FPS-laskincheckmark
Varjonhallintacheckmark
Valintapistecheckmark
Liikkeestä aiheutuvan sumeuden vähentäminencheckmark
Takuuaika3 vuosi/vuosia
VaatimustenmukaisuustodistuksetCE
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta, Punainen
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
EtureunaMusta/punainen
Suorituskyky
Pelitilacheckmark
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccheckmark
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
VESA Adaptive Sync -tukicheckmark
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium
Multimedia
Sisäiset kaiuttimetcross
Sisäänrakennettu kameracross
EAN4038986180825
Takuu3 vuotta
Näytön liitäntävaihtoehtoihin kuuluu kaksi HDMI 2.0 -porttia ja yksi DisplayPort 1.2 -portti sekä kuulokeliitäntä, jotka mahdollistavat useiden laitteiden samanaikaisen kytkemisen. Jalusta on irrotettava ja näyttö tukee 100 x 100 mm VESA-kiinnitystä, mikä tarjoaa joustavuutta asennuksessa esimerkiksi seinätelineeseen. Ergonomian osalta jalusta mahdollistaa kallistuksen säädön katselukulman optimoimiseksi. Käyttömukavuutta lisäävät Flicker-Free- ja Low Blue Light -tekniikat, jotka on suunniteltu vähentämään silmien rasitusta pitkien käyttöjaksojen aikana.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 27 tuuman näyttö QHD-resoluutiolla (2560 x 1440)
  • Litteä VA-paneeli 178 asteen katselukulmilla
  • Enimmäisvirkistystaajuus 155 Hz ja vasteaika 1 ms (MPRT)
  • Tyypillinen kontrastisuhde 3000:1 ja kirkkaus 250 cd/m²
  • 99 % sRGB-väriavaruuden kattavuus
  • Kaksi HDMI 2.0 -porttia, yksi DisplayPort 1.2 -portti ja kuulokelähtö
  • Adaptive Sync -tekniikka (AMD FreeSync -yhteensopiva)
  • Ergonominen kallistussäätö (-5/23 astetta)
  • Irrotettava jalusta ja tuki 100 x 100 mm VESA-kiinnitykselle