LG UltraGear 34GS95QE-B 34" UWQHD, OLED, 240Hz -kaareva pelinäyttö
Valmistaja: LG
ID: 34GS95QE-B
Arvioitu toimitus: 22.05. - 25.05.
18kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,231 x 0,231 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1500000:1
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde21:9
Näytön halkaisija86,4 cm (34")
Vasteaika (tyypillinen)0,03 ms
Värin syvyys10 bittiä
Näytön erottelutarkkuus3440 x 1440 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)86,3 cm
Kosketusnäyttöcross
Taustavalon tyyppiOLED
Suurin päivitystaajuus240 Hz
Näytön teknologiaOLED
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde21:9
HD-tyyppiWide Quad HD
Pikselitiheys110 ppi
Värikirjo98,5%
Paneelin tyyppiOLED
Näytön muotoKaareva
Näyttövärejä1,07 miljardia väriä
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (tavallinen)275 cd/m²
VakiovärialueDCI-P3
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
Kuulokelähdöt1
HDMI-porttien lukumäärä2
HDMI-versio2.1
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja1
HDCP versio2.3
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscheckmark
USB-keskuksen versio3.0
Upstream -porttien määrä1
USB A-tyypin downstream -porttien määrä2
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)784,8 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)586,7 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)279,4 mm
Paino (ilman jalustaa)5,9 kg
Korkeus (ilman jalustaa)358,1 mm
Leveys (ilman jalustaa)784,8 mm
Syvyys (ilman jalustaa)167,6 mm
Paino (jalustan kanssa)9,3 kg
Virranhallinta
Virtalähteen tyyppiUlkoinen
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)0,5 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti31 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti35 kWh
Euroopan tuoterekisterin energiamerkintäkoodi (EPREL)1886909
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino14 kg
Pakkauksen syvyys551,1 mm
Pakkauksen korkeus294,6 mm
Pakkauksen leveys927,1 mm
PakkaustyyppiLaatikko
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacheckmark
Korkeudensäätöcheckmark
Kääntyvä kulma alue-10 - 10°
Kallistuskulma-5 - 15°
Pivot-toimintocheckmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscheckmark
Korkeussäätöcheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)11 cm
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotDisplayPort, HDMI, Teho, USB
Jalusta sisältyycheckmark
Virta-adapteri sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
AlkuperämaaKiina
Tuotekohtaiset tekniikatBlack Stabilizer, Crosshair, DAS Mode
FPS-laskincheckmark
Takuuaika2 vuosi/vuosia
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
Jalkojen väriMusta
Valaistu jalustacheckmark
Suorituskyky
Pelitilacheckmark
ÄlytilatEnergiansäästö
NVIDIA G-SYNCcheckmark
AMD FreeSynccheckmark
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
NVIDIA G-SYNC -tyyppiG-SYNC
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium Pro
Multimedia
ÄänidekooderitDTS Headphone:X
Sisäiset kaiuttimetcross
Sisäänrakennettu kameracross
Kaiuttimien lukumäärä0
EAN8806084809421
Takuu1 vuosi
LG 34GS95QE-B on 34-tuumainen kaareva pelinäyttö, joka käyttää OLED-paneeliteknologiaa. Sen 21:9-kuvasuhteen näyttö tarjoaa Ultra-WQHD-resoluution (3440 x 1440), mikä laajentaa katselualaa ja lisää yksityiskohtien tarkkuutta. Korkea 240 Hz:n virkistystaajuus yhdessä erittäin nopean 0,03 ms:n vasteajan kanssa tuottaa sulavan ja terävän liiketoiston. DisplayHDR True Black 400 -sertifiointi ja 1 500 000:1 kontrastisuhde varmistavat syvät mustan sävyt ja laajan dynaamisen alueen. Värientoisto kattaa 98,5 % DCI-P3-väriavaruudesta.
Näyttö on suunniteltu repeilemättömään kuvaan ja se tukee NVIDIA G-SYNC Compatible, AMD FreeSync Premium Pro sekä VESA AdaptiveSync -tekniikoita. Monipuoliset liitännät, kuten kaksi HDMI 2.1 -porttia ja yksi DisplayPort 1.4 -liitäntä (DSC-tuella), mahdollistavat useiden laitteiden samanaikaisen yhdistämisen. Integroitu USB 3.0 -keskitin helpottaa oheislaitteiden käyttöä. Ergonominen jalusta tarjoaa korkeuden ja kallistuksen säätömahdollisuudet, ja näyttö on yhteensopiva 100 x 100 mm VESA-kiinnikkeiden kanssa.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 34 tuuman kaareva OLED-näyttö 3440 x 1440 resoluutiolla
  • 240 Hz virkistystaajuus ja 0,03 ms vasteaika
  • DisplayHDR True Black 400 -tuki ja 98,5 % DCI-P3-väripeitto
  • NVIDIA G-SYNC Compatible- ja AMD FreeSync Premium Pro -tuki
  • 2 x HDMI 2.1, 1 x DisplayPort 1.4 ja USB 3.0 -keskitin
  • Jalustassa korkeussäätö (110 mm) ja kallistus
  • Heijastamaton pinta ja välkkymätön taustavalo
  • Yhteensopiva 100 x 100 mm VESA-kiinnityksen kanssa