Asus TUF Gaming VG34VQL3A 34" UWQHD, VA -kaareva pelinäyttö
Valmistaja: ASUS
ID: 90LM06F0-B02E70
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
40+kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,232 x 0,232 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)4000:1
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde21:9
Kuvakoko, vaaka79,7 cm
Kuvakoko, pysty33,4 cm
Näytön halkaisija86,4 cm (34")
Vasteaika (tyypillinen)1 ms
Värin syvyys8 bittiä
Näytön erottelutarkkuus3440 x 1440 pikseliä
Digitaalinen vaakataajuus267 - 267 kHz
Digitaalinen pystytaajuus48 - 180 Hz
Ruudun halkaisija (cm)86,36 cm
Kosketusnäyttöcross
Taustavalon tyyppiLED
Suurin päivitystaajuus180 Hz
Näytön teknologiaLCD
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde21:9
HD-tyyppiUltraWide Quad HD
Paneelin tyyppiVA
Näytön muotoKaareva
Näyttövärejä16,7 miljoonaa väriä
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (terävin)400 cd/m²
Näytön kirkkaus (tavallinen)400 cd/m²
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)High Dynamic Range 10 (HDR10)
Näytön kaarevuusarvo1500R
VakiovärialuesRGB
Liitettävyys
Äänen sisääntulo3.5mm
AC-sisääncheckmark
HDMI-porttien lukumäärä2
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja2
HDCP versio2.2
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscheckmark
USB-keskuksen versio3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)
USB upstream -porttityyppiUSB B-tyyppi
Upstream -porttien määrä1
USB A-tyypin downstream -porttien määrä3
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)808 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)541 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)250 mm
Paino (ilman jalustaa)5,8 kg
Korkeus (ilman jalustaa)364 mm
Leveys (ilman jalustaa)808 mm
Syvyys (ilman jalustaa)111 mm
Paino (jalustan kanssa)8,1 kg
Virranhallinta
Virrankulutus27 W
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus (PowerSave)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,3 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti28 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti42 kWh
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino11,3 kg
Pakkauksen syvyys280 mm
Pakkauksen korkeus495 mm
Pakkauksen leveys915 mm
Kaapelilukkopaikkacheckmark
Korkeudensäätöcheckmark
Kääntyvä kulma alue-10 - 10°
Kallistuskulma-5 - 20°
Pivot-toimintocross
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)13 cm
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotAC, DisplayPort, HDMI, USB-tyyppi A - USB-tyyppi B
Pika-aloitusopascheckmark
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
SertifiointiTÜV Flicker-free
TÜV Low Blue Light
VESA DisplayHDR 400
AMD FreeSync Premium Pro
AlkuperämaaKiina
Varjonhallintacheckmark
Liikkeestä aiheutuvan sumeuden vähentäminencheckmark
Suorituskyky
Pelitilacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium Pro
Sisäänrakennettu kameracross
Kaiuttimien lukumäärä2
Logistiikkatiedot
Tavaraluokituksen automaattinen seurantajärjestelmä (CCATS)8528521000
EAN4711387184592
Takuu1 vuosi
Monipuolinen jalusta mahdollistaa korkeuden säädön, kallistuksen ja sivuttaiskäännön, mikä helpottaa ergonomisen katseluasennon löytämistä. Näyttö on myös VESA-yhteensopiva (100 x 100 mm), joten sen voi kiinnittää erilliseen telineeseen. Käyttömukavuutta lisäävät välkkymätön taustavalo ja matalan sinisen valon tila, jotka on suunniteltu vähentämään silmien rasitusta.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 34 tuuman kaareva näyttö UWQHD-resoluutiolla (3440 x 1440)
  • VA-paneeli 21:9-kuvasuhteella ja 4000:1-kontrastilla
  • Enimmäisvirkistystaajuus 180 Hz ja 1 ms:n vasteaika
  • DisplayHDR 400 -sertifiointi ja 400 cd/m²:n kirkkaus
  • Kattaa 125 % sRGB-väriavaruudesta
  • Tukee AMD FreeSync Premium Pro -synkronointia
  • Liitännät: 2 x DP 1.4, 2 x HDMI 2.0, USB 3.2 -keskitin
  • Ergonominen jalusta korkeus-, kallistus- ja kääntösäädöllä
  • VESA-seinäkiinnitysmahdollisuus (100 x 100 mm)