DeLonghi Nespresso Gran Lattissima EN 640 -kapselikahvikone, valkoinen
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 4,3 kg |
| Tuotteen korkeus | 367 mm |
| Tuotteen leveys | 203 mm |
| Tuotteen syvyys | 276 mm |
| Virranhallinta | |
| Energialuokka | A+ |
| Teho | 1400 W |
| AC-syöttötaajuus | 50 - 60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 220 - 240 V |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 5,6 kg |
| Pakkauksen syvyys | 440 mm |
| Pakkauksen korkeus | 360 mm |
| Pakkauksen leveys | 265 mm |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Valkoinen |
| Helposti puhdistettava | ![]() |
| Merkkivalo | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Kosketus |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Suorituskyky | |
| Kapasiteetti kuppeina | 1 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1 L |
| Itsepuhdistuva | ![]() |
| Papusäiliön tilavuus | 0 g |
| Alkuperämaa | Italia |
| Konepesun kestävät osat | ![]() |
| Veden kovuuden valitsija | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 19 bar |
| Pidä lämpimänä-toiminto | ![]() |
| Nopea lämmitys | ![]() |
| Kahvin syöttö | Kahvikapseli |
| Maitosäiliö | ![]() |
| Höyryputki | ![]() |
| Säädettävät teräasetukset | ![]() |
| Vesisuihkujen määrä | 0,5 |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Puoliautomaattinen |
| Säädettävä kahvinokan korkeus | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Kahvikapselijärjestelmä | Nespresso |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Kapselikeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Ohjelmien lukumäärä | 9 |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Lungon valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Ristretton valmistaminen | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Flat whiten valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8004399024373 |
DeLonghi Nespresso Gran Lattissima EN 640 on valkoinen kapselikahvikone, joka on suunniteltu erityisesti Nespresso Original -järjestelmälle. Laitetta on helppo käyttää selkeällä kosketuspaneelilla, josta voi valita yhdeksän erilaista esiasetettua juomaohjelmaa. Koneen 19 baarin pumppupaine takaa tasaisen uuttotuloksen erilaisille kahvijuomille. Laitteella valmistuvat vaivattomasti niin perinteinen espresso, vahva ristretto kuin pidempi lungo. Kahvikoneen 1 400 watin teho mahdollistaa sujuvan ja nopean kahvinvalmistuksen arjen eri tilanteissa.
Kahvikoneen erikoisuuksiin kuuluvat integroitu maitosäiliö ja automaattinen maidonvaahdotin, joiden avulla maitopohjaiset erikoiskahvit valmistuvat suoraan kuppiin. Laitteen valikoimaan kuuluvat cappuccinon ja caffè latten lisäksi myös latte macchiato ja kuuma maito. Koneen takaosaan sijoitettu yhden litran vesisäiliö riittää useamman kupillisen valmistamiseen kerralla. Monipuolisuudestaan huolimatta laite on rakenteeltaan kompakti, joten se mahtuu vaivatta useimpien keittiöiden työtasoille. Päivittäinen puhdistus on vaivatonta laitteen itsepuhdistustoiminnon ja konepesun kestävien, irrotettavien osien ansiosta.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kapselijärjestelmä Nespresso Original -kapseleille
- Maksimipaine 19 bar
- Vesisäiliön tilavuus 1 l
- Kokonaisteho 1 400 W
- Integroitu maitosäiliö ja automaattinen maidonvaahdotin
- Yhdeksän esiasetettua juomaohjelmaa ja selkeä kosketuspaneeli
- Itsepuhdistustoiminto ja konepesun kestävät osat
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 14.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 14.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 14.06.


