LG UltraGear 27GS60QC-B 27" QHD, VA, 180Hz, HDR10 -kaareva pelinäyttö
Valmistaja: LG
ID: 27GS60QC-B.AEUQ
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
22kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,233 x 0,233 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)2400:1
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija68,6 cm (27")
Vasteaika (tyypillinen)1 ms
Värin syvyys8 bittiä
Näytön erottelutarkkuus2560 x 1440 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)68,5 cm
Tuetut grafiikan erottelutarkkuudet2560 x 1440
Kosketusnäyttöcross
Taustavalon tyyppiLED
Suurin päivitystaajuus180 Hz
Näytön teknologiaLCD
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppiFull HD
Pikselitiheys108,79 ppi
Värikirjo99%
Paneelin tyyppiVA
Näytön muotoKaareva
Näyttövärejä16,7 miljoonaa väriä
sRGB-kattavuus (tyypillinen)99%
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (terävin)250 cd/m²
Näytön kirkkaus (tavallinen)300 cd/m²
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)High Dynamic Range 10 (HDR10)
Näytön kaarevuusarvo1000R
VakiovärialuesRGB
Liitettävyys
Kuulokelähdöt1
HDMI-porttien lukumäärä2
Kuulokkeiden liitettävyys3,5 mm
HDMI-versio2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja1
HDCP versio2.2
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscross
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)604,9 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)450,7 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)226,5 mm
Paino (ilman jalustaa)3,5 kg
Korkeus (ilman jalustaa)363,8 mm
Leveys (ilman jalustaa)604,9 mm
Syvyys (ilman jalustaa)95,7 mm
Paino (jalustan kanssa)4,8 kg
Virranhallinta
Virrankulutus22 W
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)19 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti22 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti29 kWh
Euroopan tuoterekisterin energiamerkintäkoodi (EPREL)1950382
Verkko
Ethernet LANcross
Wi-Ficross
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino6,3 kg
Pakkauksen syvyys160 mm
Pakkauksen korkeus435 mm
Pakkauksen leveys685 mm
PakkaustyyppiLaatikko
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacheckmark
Korkeudensäätöcross
Kallistuskulma-5 - 15°
Pivot-toimintocross
On Screen Display (OSD)checkmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscross
Korkeussäätöcheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotAC, DisplayPort
Jalusta sisältyycheckmark
Virta-adapteri sisältyycheckmark
DisplayPort-kaapelin pituus1,8 m
Muut ominaisuudet
Tuotekohtaiset tekniikatBlack Stabilizer
Käyttöönottovuosi2024
FPS-laskincheckmark
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
Jalkojen väriMusta
Suorituskyky
Pelitilacheckmark
NVIDIA G-SYNCcheckmark
AMD FreeSynccheckmark
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
NVIDIA G-SYNC -tyyppiG-SYNC Compatible
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium
Multimedia
Kiinteä mikrofonicross
Sisäiset kaiuttimetcross
Sisäänrakennettu kameracross
EAN8806096090664
Takuu1 vuosi
Tämä LG 27GS60QC-B UltraGear -näyttö on varustettu 27-tuumaisella (68,6 cm) VA-paneelilla, jonka QHD-resoluutio (2560 x 1440) tuottaa tarkan ja yksityiskohtaisen kuvan. Sen korkea 3000:1-staattinen kontrastisuhde varmistaa syvät mustan sävyt ja elävän kuvanlaadun. Pelaamista varten näyttö tarjoaa 180 Hz:n virkistystaajuuden ja 1 ms:n vasteajan, jotka yhdessä vähentävät liikesumua ja tekevät liikkeestä sulavaa nopeatempoisissa kohtauksissa. Tyypillinen kirkkaus on 300 cd/m², mikä riittää hyvin useimpiin valaistusolosuhteisiin.
Sujuvan ja repeilemättömän pelikuvan takaavat AMD FreeSync Premium -teknologia sekä NVIDIA G-SYNC -yhteensopivuus. Liitäntöinä toimivat kaksi HDMI 2.0 -porttia ja yksi DisplayPort 1.4 -portti sekä 3,5 mm kuulokeliitäntä ulkoisille äänilaitteille. Jalusta mahdollistaa näytön kallistamisen, ja 100 x 100 mm VESA-standardin mukainen kiinnitys antaa vapauden asentaa näytön erilliseen telineeseen tai seinälle.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 27 tuuman kaareva QHD (2560 x 1440) -näyttö
  • VA-paneeli 178 asteen katselukulmilla
  • 180 Hz virkistystaajuus ja 1 ms vasteaika
  • AMD FreeSync Premium- ja NVIDIA G-SYNC -yhteensopivuus
  • HDR10-tuki ja 99 % sRGB-väriavaruus
  • Heijastamaton pinta ja silmiä säästävät tekniikat
  • Liitännät: 2 x HDMI 2.0, 1 x DisplayPort 1.4
  • Kallistettava jalusta ja VESA 100x100 mm -kiinnitys