Melitta Avanza F27/0-100 -täysautomaattinen espressokone, musta, harmaa
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 7,56 kg |
| Tuotteen korkeus | 355 mm |
| Tuotteen leveys | 200 mm |
| Tuotteen syvyys | 455 mm |
| Virranhallinta | |
| Energialuokka | A |
| Teho | 1450 W |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 9.57 kg |
| Pakkauksen syvyys | 450 mm |
| Pakkauksen korkeus | 545 mm |
| Pakkauksen leveys | 300 mm |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Musta, Harmaa |
| Ohjaustyyppi | Painikkeet, Rotaatio |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Näytön tyyppi | LED |
| Suorituskyky | |
| Kapasiteetti kuppeina | 10 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,5 L |
| Papusäiliön tilavuus | 250 g |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 15 bar |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Vedensuodatin | ![]() |
| Kahvin syöttö | Jauhettu kahvi |
| Vesisuihkujen määrä | 2 |
| Maidonvaahdotin | Automaattinen |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Täysautomaattinen |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Haudutetun kahvin säiliö | Kuppi |
| Automaattinen virtauksen pysäytys | ![]() |
| Säädettävä kahvinokan korkeusalue | 0 - 135 mm |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 4006508222100 |
Melitta Avanza F27/0-100 on keittiön työtasolle sijoitettava automaattinen espressokone, joka yhdistää kompaktin rakenteen monipuolisiin kahvinvalmistusominaisuuksiin. Laitteen tekniikka on suunniteltu mahdollistamaan tarkka ja tasainen kahvin uutto. Sisäänrakennettu kahvimylly palvelee vastajauhetun kahvin ystäviä, minkä lisäksi koneessa voi käyttää myös valmiiksi jauhettua kahvia. Käyttäjä voi vaikuttaa juoman lopulliseen makuun säätämällä kahvin vahvuutta, mikä helpottaa omiin mieltymyksiin sopivan kahvin valmistamista.
Laitetta ohjataan informatiivisella LED-näytöllä, selkeillä painikkeilla ja mekaanisella kiertosäätimellä. Kone valmistaa perinteisen kahvin lisäksi maitopohjaisia juomia, kuten lattea. Käytännöllisyyttä lisää mahdollisuus valmistaa kaksi kupillista samanaikaisesti laitteen kahden suuttimen ansiosta. Arjen sujuvuutta parantaa mahdollisuus asentaa laitteeseen vesisuodatin, joka ylläpitää koneen kuntoa ja uuttoveden laatua. Mustaa ja harmaata yhdistelevä laite painaa yli seitsemän kiloa, ja sen kapea muotoilu tekee siitä tilaa säästävän ratkaisun.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kahvin syöttötapa: Jauhettu kahvi
- Teho: 1 450 W
- Uuttopaine: 15 bar
- Vesisäiliön tilavuus: 1,5 l
- Integroitu mylly: Kyllä
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 14.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 14.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 14.06.


