MSI MAG MAG325CQRF-QD 31.5" WQHD, VA, 170Hz, HDR Ready -kaareva pelinäyttö
Tärkeimmät tekniset tiedot
| Kuvapikselitiheys | 0,2724 x 0,2724 mm |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 3500:1 |
| Skannausalue (vaaka) | 88,14 - 245,85 kHz |
| Katselukulma, vaakasuora | 178° |
| Katselukulma, pystysuora | 178° |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Skannausalue (pysty) | 48 - 170 Hz |
| Kuvakoko, pysty | 69,7 cm |
| Kuvakoko, viisto | 39,2 cm |
| Näytön halkaisija | 80 cm (31.5") |
| Vasteaika (tyypillinen) | 1 ms |
| Värin syvyys | 8 bittiä |
| Näytön erottelutarkkuus | 2560 x 1440 pikseliä |
| Ruudun halkaisija (cm) | 80 cm |
| Tuetut grafiikan erottelutarkkuudet | 2560 x 1440 |
| Tuetut videomoodit | 1440p |
| Kosketusnäyttö |  |
| Kontrastisuhde (dynaaminen) | 100000000:1 |
| Taustavalon tyyppi | LED |
| Suurin päivitystaajuus | 170 Hz |
| Häikäisemätön näyttö |  |
| Vakiokuvasuhde | 16:9 |
| HD-tyyppi | Wide Quad HD |
| Pikselitiheys | 92 ppi |
| Värikirjo | 96,8% |
| Paneelin tyyppi | VA |
| Näytön muoto | Kaareva |
| Näyttövärejä | 1,07 miljardia väriä |
| sRGB-kattavuus (tyypillinen) | 128,5% |
| HDR-tuettu |  |
| Näytön kirkkaus (tavallinen) | 300 cd/m² |
| Näytön kaarevuusarvo | 1000R |
| Vakiovärialue | DCI-P3 |
| Liitettävyys | |
| Äänen sisääntulo | Ei |
| Äänen ulostulo | Kyllä |
| DVI-portti |  |
| HDMI-porttien lukumäärä | 2 |
| HDMI-versio | 2.0b |
| HDMI |  |
| HDCP |  |
| DisplayPort-portteja | 1 |
| HDCP versio | 2.2 |
| DisplayPort versio | 1.2a |
| Kuulokeliitäntä |  |
| Sisäänrakennettu USB-keskus |  |
| USB upstream -porttityyppi | USB A-tyyppi, USB B-tyyppi |
| Upstream -porttien määrä | 1 |
| USB A-tyypin downstream -porttien määrä | 2 |
| USB C-tyypin downstream -porttien määrä | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode |  |
| Paino ja mitat | |
| Laitteen leveys (jalustan kanssa) | 701,4 mm |
| Laitteen korkeus (jalustan kanssa) | 479,2 mm |
| Laitteen syvyys (jalustan kanssa) | 270,1 mm |
| Paino (ilman jalustaa) | 5,9 kg |
| Korkeus (ilman jalustaa) | 428 mm |
| Leveys (ilman jalustaa) | 701,4 mm |
| Syvyys (ilman jalustaa) | 128,4 mm |
| Paino (jalustan kanssa) | 7,7 kg |
| Virranhallinta | |
| Virrankulutus | 32 W |
| AC-adapterin lähtöjännite | 20 V |
| Virrankulutus valmiustilassa | 0,5 W |
| Syöttöjännite | 3,25 A |
| AC-syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 100 - 240 V |
| Energiatehokkuusasteikko | A - G |
| Energiatehokkuusluokka (SDR) | G |
| Energiatehokkuusluokka (HDR) | G |
| Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti | 33 kWh |
| Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti | 65 kWh |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 10,3 kg |
| Pakkauksen syvyys | 213 mm |
| Pakkauksen korkeus | 538 mm |
| Pakkauksen leveys | 985 mm |
| Pakkaustyyppi | Laatikko |
| Ergonomia | |
| Kaapelilukkopaikka |  |
| Korkeudensäätö |  |
| Kallistuskulma | -5 - 20° |
| Pivot-toiminto |  |
| VESA-asennusliitännät | 100 x 100 mm |
| Kääntyvyys |  |
| Korkeussäätö |  |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| VESA-kiinnitys |  |
| Säädettävä korkeus (max) | 10 cm |
| Pakkauksen sisältö | |
| Jalusta sisältyy |  |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Asema markkinoilla | Pelaaminen |
| Irrotettava tuki |  |
| Kehyksetön muotoilu |  |
| Suorituskyky | |
| NVIDIA G-SYNC |  |
| AMD FreeSync |  |
| Välkkymätön teknologia |  |
| Matala sinivalo -teknologia |  |
| VESA Adaptive Sync -tuki |  |
| AMD FreeSync -tyyppi | FreeSync Premium |
| Multimedia | |
| Sisäiset kaiuttimet |  |
| Sisäänrakennettu kamera |  |
| EAN | 4711377030311 |
| Takuu | 1 vuosi |
Tämä MSI MAG325CQRF-QD -näyttö on varustettu 31,5-tuumaisella VA-paneelilla, joka tarjoaa WQHD-resoluution (2560 x 1440). Pelaamiseen suunniteltu näyttö saavuttaa 170 Hz:n virkistystaajuuden ja 1 millisekunnin vasteajan, mikä mahdollistaa sulavan ja terävän liiketoiston nopeissa pelitilanteissa. Paneelin tyypillinen kirkkaus on 300 cd/m² ja sen natiivi kontrastisuhde on 3500:1, mikä tuottaa syvät mustan sävyt. Kuvasuhde on standardi 16:9 ja AMD FreeSync Premium -teknologia synkronoi virkistystaajuuden näytönohjaimen kanssa vähentäen kuvan repeilyä.
Liitettävyyden osalta MSI MAG325CQRF-QD tarjoaa kaksi HDMI 2.0b -porttia, yhden DisplayPort 1.2a -liitännän sekä kuulokelähdön. Lisäksi siinä on sisäänrakennettu USB-keskitin kahdella alavirtaportilla oheislaitteiden kytkemistä varten. Jalustan ergonomiset säädöt mahdollistavat näytön korkeuden muuttamisen 100 millimetrin verran sekä kallistamisen -5 ja 20 asteen välillä. Näyttö on myös yhteensopiva 100 x 100 mm VESA-kiinnikkeiden kanssa, mikä antaa joustavuutta asennukseen. Laitteen energialuokka SDR-tilassa on G.
Tärkeimmät ominaisuudet:- 31.5 tuuman kaareva näyttö WQHD (2560 x 1440) -resoluutiolla
- Korkea 170 Hz virkistystaajuus ja 1 ms vasteaika
- VA-paneeli tuottaa 3500:1-kontrastisuhteen
- Kattava väritoisto (115 % DCI-P3, 128.5 % sRGB)