Gigabyte GP-UD1600PM PG5 AI TOP 1600W -virtalähde, 80 Plus Gold
Valmistaja: GIGABYTE
ID: GP-UD1600PM PG5
Arvioitu toimitus: 20.05. - 21.05.
4kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Liitettävyys
PCI Express-liitincheckmark
Emolevyn virtaliitin20+4 pin ATX
SATA-virtaliittimiä16
Peripheral (Molex) virtaliittimet (4-pin)6
EPS virtaliitin (8-pin)checkmark
ATX virtaliitin (20+4 pin)checkmark
PCI Express-virtaliittimiä (8-pin)8
Suorittimen virtaliitin (4+4 pin)checkmark
PCI Express-virtaliittimiä (6+2 pin)8
KaapelointityyppiTäysin modulaarinen
Emolevyn virtapiuhan pituus61 cm
SATA-virtakaapelin pituus150,650 mm
CPU:n voimakaapeli65 cm
PCI Express -virtakaapelin pituus80 cm
EPS-virtaliitin (4+4-pinninen)checkmark
Paino ja mitat
Paino5,3 kg
Tuotteen korkeus86 mm
Tuotteen leveys150 mm
Tuotteen syvyys190 mm
Virranhallinta
Huipputeho1600 W
Syöttöjännite15 - 7.5 A
Nominaalivirta1600 W
Tehokkuus92%
Pitoaika16 ms
Tehokerroin0,9
Power Factor Correction (PFC) tyyppiAktiivinen
Yhdistetty teho (+3.3V)150 W
Yhdistetty teho (+12V)1600 W
Yhdistetty teho (+5V)150 W
Yhdistetty teho (-12V)9,6 W
Yhdistetty teho (+5Vsb)17,5 W
Suurin lähtövirta (+3.3V)30 A
Suurin lähtövirta (+12V)133,3 A
Suurin lähtövirta (+5V)30 A
Suurin lähtövirta (-12V)0,8 A
Suurin lähtövirta (+5Vsb)3,5 A
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Kokonaisteho1600 W
Virtasignaalin etäisyyden viive100 - 150 ms
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino5,58 kg
Pakkauksen syvyys219 mm
Pakkauksen korkeus145 mm
Pakkauksen leveys410 mm
PakkaustyyppiLaatikko
Sertifikaatit
RoHS-direktiivin noudattaminencross
80 PLUS certification80 PLUS Gold
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Valaistuscross
Tuulettimien määrä1 tuuletin(ta)
On/off-kytkincheckmark
Jäähdytyksen tyyppiAktiivinen
Tuulettimen halkaisija12 cm
Tuulettimen sijaintiYläreuna
Suorituskyky
Keskimääräinen vikaantumisaika100000 h
KoteloATX
TarkoitusPC
LaakeritekniikkaDBB
Tuetut emolevytATX
ATX versio3.1
80 PLUS certification80 PLUS Platinum
Äänetön-tilacross
Virransyöttöyksikön mitatATX
Ominaisuudet
TuotetyyppiVirtalähde
Logistiikkatiedot
Takuuaika10 vuosi/vuosia
EAN4719331555047
Takuu1 vuosi
Virtalähteen täysin modulaarinen rakenne mahdollistaa siistin kaapelinhallinnan, sillä kokoonpanoon liitetään ainoastaan tarvittavat kaapelit. Tämä parantaa ilmankiertoa kotelon sisällä ja helpottaa asennusprosessia. Jäähdytyksestä huolehtii aktiivinen 120 mm tuuletin, joka pitää komponentit viileinä kuormituksen aikana. Laitteisto on varustettu kattavilla suojamekanismeilla, mukaan lukien suojaus ylijännitettä, ylikuormitusta, oikosulkua ja ylikuumenemista vastaan, mikä turvaa järjestelmän kriittisiä komponentteja.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Jatkuva teho 1600 W
  • 80 PLUS Gold -sertifioitu hyötysuhde
  • Täysin modulaarinen kaapelien hallinta
  • ATX 3.1 -standardin mukainen
  • Aktiivinen jäähdytys 120 mm tuulettimella
  • Kattavat suojaukset: OVP, OPP, SCP, UVP, OCP, OTP
  • Mitat 150 mm (L) x 86 mm (K) x 190 mm (S)