De'Longhi Gran Lattissima EN640.B Nespresso -kapselikahvikone, musta
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 4,3 kg |
| Tuotteen korkeus | 367 mm |
| Tuotteen leveys | 203 mm |
| Tuotteen syvyys | 276 mm |
| Virranhallinta | |
| Energialuokka | A+ |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1400 W |
| AC-syöttötaajuus | 50 - 60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 220 - 240 V |
| Automaattinen virran sammutus (maks.) jälkeen | 9 min |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 5,6 kg |
| Pakkauksen syvyys | 440 mm |
| Pakkauksen korkeus | 360 mm |
| Pakkauksen leveys | 265 mm |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Helposti puhdistettava | ![]() |
| Merkkivalo | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Kosketus |
| Kotelon materiaali | Muovi |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Helppokäyttöinen | ![]() |
| Kuppiteline | ![]() |
| Käytettyjen kapselien säiliön tilavuus | 10 kpl |
| Suorituskyky | |
| Lämpenemisaika | 25 s |
| Kapasiteetti kuppeina | 1 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1 L |
| Itsepuhdistuva | ![]() |
| Kupin lämmitin | ![]() |
| Papusäiliön tilavuus | 0 g |
| Alkuperämaa | Italia |
| Konepesun kestävät osat | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 19 bar |
| Nopea esilämmitys | ![]() |
| Pidä lämpimänä-toiminto | ![]() |
| Kahvin syöttö | Kahvikapseli |
| Maitosäiliö | ![]() |
| Säädettävät teräasetukset | ![]() |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Puoliautomaattinen |
| Ohjelmoitava | ![]() |
| Automaattinen virtauksen pysäytys | ![]() |
| Säädettävä kahvinokan korkeus | ![]() |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Kahvikapselijärjestelmä | Nespresso |
| Maitojärjestelmän puhdistusohjelma | ![]() |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Kapselikeitin |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Ohjelmien lukumäärä | 9 |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Lungon valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Mokkakahvin valmistus | ![]() |
| Ristretton valmistaminen | ![]() |
| Maidon kuumennus | ![]() |
| Americanon valmistaminen | ![]() |
| Caffe creman valmistus | ![]() |
| Flat whiten valmistus | ![]() |
| Espresso macchiaton valmistus | ![]() |
| Doppio+valmistus | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 8004399024366 |
De’Longhi Nespresso Gran Lattissima -kapselikahvikone käyttää Nespresso Original -järjestelmän kapseleita. Laitteen 19 baarin pumppu ja 25 sekunnin lämpenemisaika varmistavat nopean valmistusprosessin arjen keskellä. Kosketusohjauksella toimivasta käyttöpaneelista on valittavissa yhdeksän eri juomaohjelmaa. Laitteella valmistuvat perinteiset mustat kahvit, kuten espresso, lungo ja ristretto. Lisäksi integroitu automaattinen maitokannu mahdollistaa erikoiskahvien, kuten cappuccinon, latten ja latte macchiaton, valmistamisen sujuvasti yhdellä kosketuksella.
Muovirunkoinen laite on muotoilultaan selkeä ja sopii vaivattomasti keittiötasolle. Yhden litran vesisäiliö on irrotettavissa täyttöä varten, ja laitteen sisäiseen keräyssäiliöön mahtuu kymmenen käytettyä kapselia. Ylläpitoa helpottavat automaattinen puhdistustoiminto sekä konepesun kestävät irrotettavat osat, kuten maitokannu ja tippakaukalo. Automaattinen virtauksen pysäytys takaa tasaisen annoskoon jokaisella käyttökerralla. Energiansäästöä ja turvallisuutta edistää automaattinen virrankatkaisu, joka aktivoituu yhdeksän minuutin kuluttua viimeisestä käytöstä.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Kapselijärjestelmä: Nespresso Original
- Vesisäiliön tilavuus: 1 l
- Pumpun paine: 19 bar
- Teho: 1 400 W
- Lämpenemisaika: 25 s
- Juomaohjelmien määrä: 9
- Käytettyjen kapseleiden säiliö: 10 kpl
- Maitojärjestelmä: automaattinen maitokannu
- Automaattinen virrankatkaisu: 9 min
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 09.06. - 15.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 14.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 14.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 09.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 14.06.


