ASUS ProArt PA27UCGE 27" 4K UHD, IPS, 160 Hz, USB-C hub, KVM Switch -näyttö
Tärkeimmät tekniset tiedot
| Kuvapikselitiheys | 0,155 x 0,155 mm |
| Kontrastisuhde (tyypillinen) | 1000:1 |
| Katselukulma, vaakasuora | 178° |
| Katselukulma, pystysuora | 178° |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Kuvakoko, vaaka | 59,7 cm |
| Kuvakoko, pysty | 33,6 cm |
| Näytön halkaisija | 68,6 cm (27") |
| Vasteaika (tyypillinen) | 1 ms |
| Värin syvyys | 10 bittiä |
| Näytön erottelutarkkuus | 4K 3840 x 2160 pixels |
| Digitaalinen vaakataajuus | 31 - 255 kHz |
| Digitaalinen pystytaajuus | 48 - 160 Hz |
| Ruudun halkaisija (cm) | 68,58 cm |
| Kosketusnäyttö |  |
| LED-taustavalo |  |
| Taustavalon tyyppi | LED |
| Suurin päivitystaajuus | 160 Hz |
| Näytön teknologia | LED |
| Häikäisemätön näyttö |  |
| Vakiokuvasuhde | 16:9 |
| HD-tyyppi | 4K Ultra HD |
| Pikselitiheys | 163 ppi |
| Paneelin tyyppi | IPS |
| Näytön muoto | Tasainen |
| Näyttövärejä | 1,073 miljardia väriä |
| sRGB-kattavuus (tyypillinen) | 100% |
| HDR-tuettu |  |
| Näytön kirkkaus (terävin) | 600 cd/m² |
| Näytön kirkkaus (tavallinen) | 600 cd/m² |
| Värialue DCI-P3 | 98% |
| Vakiovärialue | DCI-P3, sRGB |
| Vasteajan mittaustyyppi | GTG (Gray to Gray) |
| Liitettävyys | |
| Kuulokelähdöt | 1 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 2 |
| Kuulokkeiden liitettävyys | 3,5 mm |
| HDMI-versio | 2.1 |
| HDMI |  |
| HDCP |  |
| DisplayPort-portteja | 1 |
| Sisäänrakennettu KVM-kytkin |  |
| HDCP versio | 2,3 |
| DisplayPort versio | 1.4 |
| Kuulokeliitäntä |  |
| Sisäänrakennettu USB-keskus |  |
| USB-keskuksen versio | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Upstream -porttien määrä | 1 |
| USB A-tyypin downstream -porttien määrä | 2 |
| USB C-tyypin downstream -porttien määrä | 1 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode |  |
| USB Power Delivery |  |
| USB Power Delivery asti | 96 W |
| Paino ja mitat | |
| Laitteen leveys (jalustan kanssa) | 612,4 mm |
| Laitteen korkeus (jalustan kanssa) | 574,7 mm |
| Laitteen syvyys (jalustan kanssa) | 201,8 mm |
| Paino (ilman jalustaa) | 4,5 kg |
| Korkeus (ilman jalustaa) | 380,8 mm |
| Leveys (ilman jalustaa) | 612,4 mm |
| Syvyys (ilman jalustaa) | 47,6 mm |
| Paino (jalustan kanssa) | 6,4 kg |
| Virranhallinta | |
| Virrankulutus | 27 W |
| Virtalähteen tyyppi | Sisäinen |
| Virrankulutus (pois päältä) | 0 W |
| Virrankulutus (PowerSave) | 0,5 W |
| Virrankulutus valmiustilassa | 0,4 W |
| AC-syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 100 - 240 V |
| Energiatehokkuusasteikko | A - G |
| Energiatehokkuusluokka (SDR) | F |
| Energiatehokkuusluokka (HDR) | G |
| Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti | 26 kWh |
| Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti | 66 kWh |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 10,6 kg |
| Pakkauksen syvyys | 140 mm |
| Pakkauksen korkeus | 492 mm |
| Pakkauksen leveys | 780 mm |
| Pakkaustyyppi | Laatikko |
| Ergonomia | |
| Kaapelilukkopaikka |  |
| Seinäkiinnitteinen |  |
| Korkeudensäätö |  |
| Kääntyvä kulma alue | -30 - 30° |
| Kallistuskulma | -5 - 23° |
| Pivot-toiminto |  |
| On Screen Display (OSD) |  |
| Kuva kuvassa |  |
| VESA-asennusliitännät | 100 x 100 mm |
| Kääntyvyys |  |
| Pivot-kulma | -90 - 90° |
| Korkeussäätö |  |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| VESA-kiinnitys |  |
| Säädettävä korkeus (max) | 12 cm |
| Pakkauksen sisältö | |
| Jalusta sisältyy |  |
| Muut ominaisuudet | |
| Suunnittelu | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Asema markkinoilla | Graafinen suunnittelu |
| Irrotettava tuki |  |
| Jalkojen väri | Musta |
| Suorituskyky | |
| NVIDIA G-SYNC |  |
| AMD FreeSync |  |
| Välkkymätön teknologia |  |
| Matala sinivalo -teknologia |  |
| VESA Adaptive Sync -tuki |  |
| Multimedia | |
| Nimellisteho RMS | 4 W |
| Sisäiset kaiuttimet |  |
| Sisäänrakennettu kamera |  |
| Kaiuttimien lukumäärä | 2 |
| EAN | 4711387734667 |
| Takuu | 1 vuosi |
Näytön liitettävyys on monipuolinen, sisältäen HDMI 2.1-, DisplayPort 1.4- ja USB-C-portit sekä integroidun USB 3.2 -keskittimen. Tuottavuutta parantaa sisäänrakennettu KVM-kytkin, joka mahdollistaa kahden eri laitteen ohjaamisen yhdellä näppäimistöllä ja hiirellä. Ergonominen jalusta tarjoaa kattavat säädöt: korkeuden, kallistuksen, sivuttaiskäännön ja pivot-toiminnon pystyasentoon kääntämistä varten. Näytössä on häikäisysuojattu pinta, irrotettava suojahuppu sekä tuki 100 x 100 mm VESA-kiinnitykselle.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Näyttökoko 27 tuumaa ja 4K UHD -resoluutio (3840 x 2160)
- Tasainen IPS-paneeli 16:9-kuvasuhteella
- Enimmäisvirkistystaajuus 160 Hz ja vasteaika 1 ms
- Kirkkaus 600 cd/m² ja tyypillinen kontrastisuhde 1000:1
- Tuki DisplayHDR 600- ja HDR10-standardeille
- Väripeitto 100 % sRGB-väriavaruudesta