Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Tekniset tiedot | |
| Sisäänrakennettu kahvin sulloja | ![]() |
| Pakkauksen tilavuus | 0 cm ³ |
| Räätälöi jokainen juoma | yes |
| Automaattinen kahvinjauhatus | ![]() |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 9 kg |
| Tuotteen korkeus | 352 mm |
| Tuotteen leveys | 200 mm |
| Tuotteen syvyys | 459 mm |
| Virranhallinta | |
| Automaattinen virrankatkaisu | ![]() |
| Teho | 1450 W |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 11 kg |
| Pakkauksen syvyys | 300 mm |
| Pakkauksen korkeus | 550 mm |
| Pakkauksen leveys | 380 mm |
| Ergonomia | |
| Tuotteen väri | Musta |
| Irroitettava vesisäiliö | ![]() |
| Irrotettava valumiskaukalo | ![]() |
| Helposti puhdistettava | ![]() |
| Merkkivalo | ![]() |
| Ohjaustyyppi | Painikkeet, Rotaatio |
| Sisäänrakennettu näyttö | ![]() |
| Näytön tyyppi | LCD |
| Tippa/nokka-säätö | Pystysuora |
| Kuppiteline | ![]() |
| Käytettyjen kapselien säiliön tilavuus | 0 kpl |
| Pakkauksen sisältö | |
| Sisältyvien kahvikapseleiden lukumäärä | 0 kpl |
| Muut ominaisuudet | |
| Malli | Kahvi |
| Väri | ![]() |
| Pumpun paine | 15 bar |
| Suodatin | yes |
| Kuppien lukumäärä | 8 kpl |
| Sisältyvät tarvikkeet | cleaning brush |
| Täysin automaattinen | Kahvi ja maito |
| Konepestävät osat | ![]() |
| Suutin kuumaa vettä/höyryä varten | ![]() |
| Kuumavesisauva | ![]() |
| Säädettävä nokka | yes |
| 2 kuppia samaan aikaan | yes |
| Esihaudutusjärjestelmä | ![]() |
| Kokonaispaino | 1,1 kg |
| Suorituskyky | |
| Lämpenemisaika | 60 s |
| Lämmitysjärjestelmä | Thermoblock |
| Kapasiteetti kuppeina | 8 kuppia |
| Vesisäiliön tilavuus | 1,5 L |
| Itsepuhdistuva | ![]() |
| Kupin lämmitin | ![]() |
| Anti-Scale -järjestelmä | ![]() |
| Papusäiliön tilavuus | 250 g |
| Alkuperämaa | Portugali |
| Konepesun kestävät osat | ![]() |
| Veden kovuuden valitsija | ![]() |
| Suurin sallittu käyttöpaine | 15 bar |
| Nopea esilämmitys | ![]() |
| Sisäänrakennettu jauhin | ![]() |
| Pidä lämpimänä-toiminto | ![]() |
| Nopea lämmitys | ![]() |
| Kahvin syöttö | Kahvipavut |
| Maitosäiliö | ![]() |
| Höyryputki | ![]() |
| Säädettävät teräasetukset | ![]() |
| Teräasetusten lukumäärä | 5 |
| Maitosäiliön tilavuus | 0 L |
| Kahvinkeittimen tyyppi | Täysautomaattinen |
| Säädettävä kahvin vahvuus | ![]() |
| Sisäänrakennettu maidonvaahdotin | ![]() |
| Kahvisäiliön tilavuus | 0 kuppia |
| Ohjelmoitava | ![]() |
| Kuumavesijärjestelmä | ![]() |
| Säädettävä kahvinokan korkeus | ![]() |
| Jauhintyyppi | Keraaminen jauhin |
| Laitteen sijoitus | Pöytämalli |
| Maitojärjestelmän puhdistusohjelma | ![]() |
| Ominaisuudet | |
| Tuotetyyppi | Espressokeitin |
| Logistiikkatiedot | |
| Solupolystyreenin (EPS) pakkauspaino | 700 g |
| Tullin tuotekoodi (TARIC) | 8516710000 |
| UK Trade Tariff -koodi | 8516710000 |
| Muovipakkauksen paino | 50 g |
| Metallipakkauksen paino | 0 g |
| Puupakkauksen paino | 0 g |
| Paperipakkauksen paino | 1,25 kg |
| Ruoanlaittotoiminnot & ohjelmat | |
| Ohjelmien lukumäärä | 4 |
| Caffè latten valmistus | ![]() |
| Capuccinon valmistus | ![]() |
| Kahvin valmistaminen | ![]() |
| Espresson valmistus | ![]() |
| Latte macchiaton valmistus | ![]() |
| Americanon valmistaminen | ![]() |
| Monijuoma | ![]() |
| EAN | 4006508223923 |
Melitta Latticia OT on täysautomaattinen espressokone, joka valmistaa laadukkaat kahvijuomat vaivatta kotikeittiössä. Laitteen sisäinen koneisto luo ihanteelliset lämpö- ja paineolosuhteet tasapainoisen maun saavuttamiseksi. Jauhatuksen karkeus on säädettävissä viiteen eri tasoon omien mieltymysten mukaan. Lisäksi kahvin vahvuuden säätö mahdollistaa uuton tarkan mukauttamisen jokaiselle kupilliselle.
Koneen ominaisuudet tekevät maitopohjaisten erikoiskahvien, kuten cappuccinon, latten ja latte macchiaton, valmistamisesta sujuvaa. Monipuolinen valikoima kattaa lisäksi perinteisen kahvin, americanon sekä kuuman veden annostelun. Käyttöliittymä koostuu selkeästä LCD-näytöstä, painikkeista ja kiertosäätimestä, mikä tekee toimintojen selaamisesta helppoa. Kahvisuuttimen säädettävä korkeus mahdollistaa erikokoisten kuppien käytön, ja laitteen yläosassa oleva kuppilämmitin pitää kupit valmiiksi oikeanlämpöisinä.
Päivittäistä puhtaanapitoa nopeuttavat laitteen helposti irrotettavat osat. Huoltotoimenpiteitä helpottaa lisäksi konepesun kestävä tippa-alusta. Keittiötasolle sijoitettava, vain 200 millimetriä leveä malli säästää arvokasta tilaa, mutta 9 kilon kokonaispaino pitää koneen vakaana uuton aikana. Automaattinen virrankatkaisu sekä veden kovuuden säätö tuovat luotettavuutta ja joustavuutta laitteen päivittäiseen käyttöön.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Toimii kahvipavuilla
- 1 450 W:n kokonaisteho
- Thermoblock-lämmitysjärjestelmä
- 15 baarin uuttopaine
- 1,5 litran vesisäiliö
- Sisäänrakennettu kahvimylly
- 250 gramman papusäiliö
- Integroitu maidonvaahdotin
- Neljä esiasetettua juomaohjelmaa
- Automaattinen itsepuhdistus- ja kalkinpoistojärjestelmä
Arvioitu toimitus: 10.06. - 16.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 10.06. - 16.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 10.06. - 16.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 10.06. - 16.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 10.06. - 16.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 16.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 11.06. - 16.06.
Arvioitu toimitusaika: 11.06. - 16.06.
Arvioitu toimitusaika: 11.06. - 15.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 16.06.
Arvioitu toimitusaika: 10.06. - 16.06.
Arvioitu toimitusaika: 11.06. - 15.06.


