Philips 27M2N3501PA/00 27" QHD, IPS -pelinäyttö
Valmistaja: PHILIPS
ID: 27M2N3501PA/00
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
19kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,2331 x 0,2331 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1000:1
Skannausalue (vaaka)30 - 230 kHz
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Skannausalue (pysty)48 - 144 Hz
Kuvakoko, vaaka59,7 cm
Kuvakoko, pysty33,6 cm
Näytön halkaisija68,6 cm (27")
Vasteaika (tyypillinen)1 ms
Värin syvyys8 bittiä
Näytön erottelutarkkuus2560 x 1440 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)68,5 cm
Tuetut grafiikan erottelutarkkuudet2560 x 1440
Tuetut videomoodit1440p
Kosketusnäyttöcross
LED-taustavalocheckmark
Taustavalon tyyppiW-LED
Suurin päivitystaajuus144 Hz
Näytön teknologiaLCD
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppiQuad HD
Pikselitiheys109 ppi
Paneelin tyyppiIPS
Näytön muotoTasainen
Näyttövärejä16,7 miljoonaa väriä
Pinnan kovuus3H
Haze rate25%
sRGB-kattavuus (tyypillinen)125%
NTSC-kattavuus (tyypillinen)114%
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (tavallinen)300 cd/m²
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)High Dynamic Range 10 (HDR10)
VakiovärialuesRGB
Vasteaika (MPRT)0,3 ms
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
HDMI-porttien lukumäärä2
HDMI-versio2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja1
HDCP versio1.4/2.2
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscross
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)614 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)519 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)261 mm
Paino (ilman jalustaa)3,88 kg
Korkeus (ilman jalustaa)368 mm
Leveys (ilman jalustaa)614 mm
Syvyys (ilman jalustaa)60 mm
Paino (jalustan kanssa)5,66 kg
Virranhallinta
Virrankulutus35 W
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)35 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti25 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti35 kWh
Ympäristöolosuhteet
Käyttökorkeus0 - 3658 m
Käytön suhteellinen kosteus (H-H)20 - 80%
Varastointilämpötila-20 - 60 °C
Käyttölämpötila (T-T)0 - 40 °C
Käytön ulkopuolinen korkeus0 - 12192 m
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino8,39 kg
Pakkauksen syvyys139 mm
Pakkauksen korkeus455 mm
Pakkauksen leveys730 mm
Ergonomia
Plug & Play -yhteensopivacheckmark
Kaapelilukkopaikkacheckmark
LED-merkkivalotcheckmark
Korkeudensäätöcheckmark
Kääntyvä kulma alue-30 - 30°
Kallistuskulma-5 - 20°
Pivot-toimintocheckmark
On Screen Display (OSD)checkmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscheckmark
OSD-kielten lukumäärä21
Pivot-kulma-90 - 90°
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)13 cm
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotDisplayPort, HDMI, Teho
Käyttöopascheckmark
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
VaatimustenmukaisuustodistuksetCB
Suunnittelu
Tuotteen väriValkoinen
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
Jalkojen väriValkoinen
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccross
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
Multimedia
Nimellisteho RMS4 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu kameracross
Kaiuttimien lukumäärä2
Kestävän kehityksen sertifikaatitENERGY STAR, EPEAT
Ei sisälläPVC/BFR
EAN8721038004304
Takuu3 vuotta
Käyttömukavuutta parantavat monipuoliset ergonomiset säädöt ja silmiä säästävät tekniikat. Jalusta mahdollistaa näytön korkeuden säätämisen 13 senttimetrin alueella sekä kallistuksen, sivuttaiskäännön ja pystyasentoon kääntämisen (pivot). VESA 100 x 100 mm -standardin mukainen kiinnitys tarjoaa lisäjoustavuutta asennukseen esimerkiksi näyttövarren avulla. Pitkäaikaista käyttöä tukevat Flicker-Free-tekniikka ja Low Blue Light -tila, jotka vähentävät silmien rasitusta. Liitäntävaihtoehtoina on kaksi HDMI 2.0 -porttia ja yksi DisplayPort 1.4 -portti usean laitteen kytkemiseksi.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 27 tuuman Quad HD (2560 x 1440) IPS-paneeli
  • 144 Hz virkistystaajuus ja 1 ms (GTG) vasteaika
  • 125 % sRGB-väriavaruuden kattavuus
  • Kaksi HDMI 2.0 -liitäntää ja yksi DisplayPort 1.4 -liitäntä
  • Ergonominen jalusta korkeuden säädöllä, kallistuksella, käännöllä ja pivot-toiminnolla
  • Flicker-Free-tekniikka ja Low Blue Light -tila vähentävät silmien rasitusta
  • Tukee AMD FreeSync -synkronointitekniikkaa
  • Sisäänrakennetut 2 x 2 W stereokaiuttimet
  • VESA 100 x 100 mm -kiinnitysvalmius