LG 27TQ615S-PZ 27" Full HD LED webOS TV, 60 Hz
Valmistaja: LG
ID: 27TQ615S-PZ
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
10kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kontrastisuhde (tyypillinen)1000:1
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija68,6 cm (27")
Näytön kirkkaus250 cd/m²
Vasteaika (tyypillinen)14 ms
Näytön erottelutarkkuus1920 x 1080 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)68,6 cm
Kosketusnäyttöcross
Näytön teknologiaLED
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppiFull HD
Näytön muotoLitteä
Näyttövärejä16,7 miljoonaa väriä
Natiivi virkistystaajuus60 Hz
Ääni
Nimellisteho RMS10 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Automaattinen äänenvoimakkuuden tasaajacheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
ÄänitilatAI Sound
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä1
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
HDMI-porttien lukumäärä2
HDCPcheckmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Paino ja mitat
Tuotteen leveys612 mm
Tuotteen syvyys73,9 mm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)612 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)423,1 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)152,5 mm
Paino (ilman jalustaa)3,5 kg
Korkeus (ilman jalustaa)368,5 mm
Leveys (ilman jalustaa)612 mm
Syvyys (ilman jalustaa)73,9 mm
Paino (jalustan kanssa)3,75 kg
Virranhallinta
Virrankulutus32 W
Virtalähteen tyyppiUlkoinen
Virrankulutus (pois päältä)0,4 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaE
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)40 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)E
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti22 kWh
Verkko
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino5,6 kg
Pakkauksen syvyys447 mm
Pakkauksen korkeus160 mm
Pakkauksen leveys748 mm
PakkaustyyppiLaatikko
TV-viritin
Virittimien lukumäärä3 viritin(tä)
Hallintaominaisuudet
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincross
Ääniohjauscheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacross
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Kaukosäätimen tyyppiVakio
Työpöytätelinecheckmark
Muut ominaisuudet
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
HDMIcheckmark
Suunnittelu
Tuotteen väriBlack
VESA-asennusliitännät75 x 75 mm
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Suorituskyky
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincross
Paikallinen himmennyscross
HDR-tuettucross
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuwebOS
Käyttöjärjestelmän versio22
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Näytön peilauscheckmark
EAN8806091585899
Takuu1 vuosi
LG 27TQ615S-PZ on 27-tuumainen älytelevisio, joka on suunniteltu toimimaan myös monitorina monipuolisissa käyttökohteissa. Sen LED-paneeli tuottaa Full HD -resoluution (1920 x 1080 pikseliä), mikä takaa selkeän kuvanlaadun työssä ja viihteessä. Paneelin laajat 178 asteen katselukulmat varmistavat, että värit ja kontrasti säilyvät yhdenmukaisina eri katseluasennoista. Laitteen Direct LED -taustavalaistus on suunniteltu tuottamaan tasainen kirkkaus koko kuva-alalle, ja sen natiivi virkistystaajuus on 60 Hz.
Laitteen toimintoja ohjaa webOS 22 -käyttöjärjestelmä, joka tarjoaa suoran pääsyn lukuisiin suoratoistopalveluihin ja sovelluksiin. Integroitu Wi-Fi (802.11ac) ja Bluetooth mahdollistavat langattoman verkkoyhteyden sekä lisälaitteiden, kuten kuulokkeiden tai näppäimistön, liittämisen. Fyysisiä liitäntöjä ovat kaksi HDMI-porttia, yksi USB 2.0 -portti, LAN-liitäntä ja optinen äänilähtö. Äänentoistosta vastaavat kaksi 5 watin kaiutinta, ja laite on kiinnitettävissä seinälle 75 x 75 mm VESA-standardin mukaisella telineellä.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 27 tuumaa (68.6 cm) LED-paneeli Direct LED -taustavalolla
  • Resoluutio: Full HD, 1920 x 1080 pikseliä
  • Virkistystaajuus: Natiivi 60 Hz
  • Smart TV: webOS 22 -käyttöjärjestelmä
  • Virittimet: Teräväpiirtovirittimet DVB-T2, DVB-S2 ja DVB-C
  • Ääni: Kaksi kaiutinta, yhteisteho 10 W, AI Sound
  • Liitännät: 2 x HDMI, 1 x USB, LAN, optinen äänilähtö
  • Langaton: Wi-Fi 5 (802.11ac), Bluetooth, Miracast
  • VESA-kiinnitys: 75 x 75 mm
  • Energialuokka: E, virrankulutus valmiustilassa 0.5 W
  • Mitat jalustalla: 612 x 423.1 x 152.5 mm (L x K x S)