LG 43UA73003LA 43" 4K LED webOS TV, 60 Hz, HDR10 Pro
Valmistaja: LG
ID: 43UA73003LA
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 23.05. - 26.05.
40+kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija109,2 cm (43")
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)108 cm
Tuetut grafiikan erottelutarkkuudet3840 x 2160
Tuetut videomoodit2160p
LED-taustavalocheckmark
Automaattinen kirkkaudensäätöcross
Led-taustavalon tyyppiDirect-LED
Taajuus60 Hz
Näytön teknologiaLED
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoTasainen
Natiivi virkistystaajuus60 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby AC3, Dolby AC4
Nimellisteho RMS20 W
Äänilähdön kanavat2.0 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Automaattinen äänenvoimakkuuden tasaajacheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
ÄänitilatAI Sound Pro, Clear Voice Pro
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä2
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
RF-portteja2
HDMI-porttien lukumäärä3
HDCPcheckmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)SimpLink
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus558 mm
Tuotteen leveys957 mm
Tuotteen syvyys57,9 mm
Jalustan leveys95,3 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)957 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)608 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)233 mm
Jalustan syvyys23,3 cm
Paino (ilman jalustaa)6,7 kg
Korkeus (ilman jalustaa)558 mm
Leveys (ilman jalustaa)957 mm
Syvyys (ilman jalustaa)57,9 mm
Paino (jalustan kanssa)6,8 kg
Virranhallinta
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaG
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)54 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)G
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti54 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti75 kWh
Verkko
Wi-Fi-standarditWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-versio5.1
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Bluetooth-profiilitAPT-X
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcross
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino9,1 kg
Pakkauksen syvyys115 mm
Pakkauksen korkeus646 mm
Pakkauksen leveys1075 mm
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Virittimien lukumäärä5 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
OhjaustyyppiEtäpalvelu
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincheckmark
Ääniohjauscheckmark
Ohjelma-aika7 päivää
Kuvan mykistys (radiolle)checkmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Muut ominaisuudet
Kuvatila10 ways
Google-sovelluksetGoogle Cast, Google Home
Älykäs äänentunnistuscheckmark
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät300 x 300 mm
Jalustan väriMusta
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Jalustan tyyppiJalallinen teline
Kehyksetön muotoilucross
Käyttöönottovuosi2025
Suorituskyky
Plug & Play -yhteensopivacheckmark
Tuetut ääniformaatitAAC, EAC3, HE-AAC, MP2, MP3, PCM, apt-X
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincross
Paikallinen himmennyscross
DVD-soitincross
HDR-tuettucheckmark
Multi Viewcheckmark
Kuvaprosessoriα7 Gen8 AI Processor 4K
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuWebOS
Käyttöjärjestelmän versio25
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Näytön peilauscheckmark
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
EAN8806096340066
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 43 tuumaa (109 cm), Direct-LED, 60 Hz
  • Resoluutio: 4K Ultra HD (3840 x 2160 pikseliä)
  • HDR-tuki: HDR10, HLG, HDR10 Pro
  • Peliominaisuudet: Game Optimizer, ALLM, VRR, HGiG
  • Ääni: 2.0-kanavainen, 20 W, AI Sound Pro, eARC
  • Käyttöjärjestelmä: webOS 25, ääniohjaus
  • Langattomat yhteydet: Wi-Fi 5 (802.11ac), Bluetooth 5.1
  • Liitännät: 3 x HDMI, 2 x USB 2.0, optinen äänilähtö, LAN
  • Energialuokka: G
  • VESA-kiinnitys: 300 x 300 mm
  • Mitat jalustalla: 957 x 608 x 233 mm