LG OLED42C51LA 42" 4K webOS TV, 120 Hz, Dolby Vision
Valmistaja: LG
ID: OLED42C51LA
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
9kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija106,7 cm (42")
Vasteaika (tyypillinen)0,1 ms
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)106 cm
LED-taustavalocheckmark
Liikkeen interpolointi -tekniikkaOLED Motion
Näytön teknologiaOLED evo
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoLitteä
Tuettu näytön virkistystaajuus144 Hz
Natiivi virkistystaajuus120 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Atmos, Dolby Digital
Nimellisteho RMS20 W
Äänilähdön kanavat2.0 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Automaattinen äänenvoimakkuuden tasaajacheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
ÄänitilatAI Acoustic Tuning, AI Sound Pro, Clear Voice Pro
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
TV:n äänitilan jakocheckmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä3
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
RF-portteja2
HDMI-porttien lukumäärä4
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDCPcheckmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)SimpLink
RF-LiitintyyppiF, IEC
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus540 mm
Tuotteen leveys932 mm
Tuotteen syvyys41,1 mm
Jalustan leveys71,8 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)932 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)577 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)170 mm
Jalustan syvyys17 cm
Paino (ilman jalustaa)9,8 kg
Korkeus (ilman jalustaa)540 mm
Leveys (ilman jalustaa)932 mm
Syvyys (ilman jalustaa)41,1 mm
Paino (jalustan kanssa)10,1 kg
Virranhallinta
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaG
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)91 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)G
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti52 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti91 kWh
Verkko
Wi-Fi-standardit802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax)
Bluetooth-versio5.3
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino12,7 kg
Pakkauksen syvyys152 mm
Pakkauksen korkeus660 mm
Pakkauksen leveys1060 mm
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Automaattinen kanavahakucheckmark
Virittimien lukumäärä1 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincross
Ääniohjauscheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Toimii Apple Sirin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Kaukosäätimen tyyppiMagic Remote MR25GA
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Muut ominaisuudet
Takuuaika5 vuosi/vuosia
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät300 x 200 mm
VESA-kiinnityscheckmark
Jalustan tyyppiJalallinen teline
Käyttöönottovuosi2025
Suorituskyky
Tuetut ääniformaatitAAC, AC3, AC4, EAC3, HE-AAC, MP2, MP3, PCM, WMA, apt-X
Videon pakkausformaatitH.265
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincross
Paikallinen himmennyscross
Älypuhelimen etätukicheckmark
USB-tallennuscheckmark
NVIDIA G-SYNCcheckmark
KuvankäsittelyteknologiaLG AI Picture Pro
AMD FreeSynccheckmark
HDR-tuettucheckmark
NVIDIA G-SYNC -tyyppiG-SYNC
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium
Multi Viewcheckmark
AI Upscalecheckmark
Taustavalon himmennysteknologiaPixel Dimming
Kuvaprosessoriα9 Gen 8 AI Processor 4K
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuWebOS
Käyttöjärjestelmän versio17
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Näytön peilauscheckmark
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
EAN8806096368763
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 42 tuumaa (106 cm), OLED evo -paneeli
  • Resoluutio: 4K Ultra HD (3840 x 2160 pikseliä)
  • Virkistystaajuus: Natiivi 120 Hz
  • Kuvaprosessori: Gen8 Alpha 9 AI Processor 4K
  • HDR-tuki: Dolby Vision, HDR10, HLG
  • Peliominaisuudet: Pelitila, HDMI 2.1 -tuki neljässä portissa
  • Ääni: Kokonaisteho 20 W, Dolby Atmos -yhteensopiva, eARC
  • Käyttöjärjestelmä: webOS
  • Langattomat yhteydet: Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.3
  • Liitännät: 3 x USB 2.0, LAN, optinen äänilähtö
  • VESA-seinäkiinnitys: 300 x 200 mm
  • Mitat jalustalla: 932 x 577 x 170 mm