LG OLED48C51LA 48" 4K webOS TV, 120 Hz, Dolby Vision
Valmistaja: LG
ID: OLED48C51LA
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 23.05. - 26.05.
5kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija121,9 cm (48")
Näytön kirkkaus500 cd/m²
Vasteaika (tyypillinen)0,1 ms
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)121 cm
LED-taustavalocheckmark
Automaattinen kirkkaudensäätöcheckmark
Liikkeen interpolointi -tekniikkaOLED Motion
Näytön teknologiaOLED evo
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoLitteä
Tuettu näytön virkistystaajuus144 Hz
Natiivi virkistystaajuus120 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Atmos, Dolby Digital
Nimellisteho RMS40 W
Äänilähdön kanavat2.2 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
ÄänitilatAI Acoustic Tuning, AI Sound Pro, Clear Voice Pro
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
TV:n äänitilan jakocheckmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä3
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
RF-portteja2
HDMI-porttien lukumäärä4
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDMI-versio2.1
HDCPcheckmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)SimpLink
RF-LiitintyyppiF, IEC
USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä3
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus618 mm
Tuotteen syvyys46,9 mm
Jalustan leveys47 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1071 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)675 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)230 mm
Jalustan syvyys23 cm
Paino (ilman jalustaa)14,9 kg
Korkeus (ilman jalustaa)618 mm
Leveys (ilman jalustaa)1071 mm
Syvyys (ilman jalustaa)46,9 mm
Paino (jalustan kanssa)16,8 kg
Virranhallinta
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaG
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)150 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)G
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti63,9 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti115 kWh
Verkko
Wi-Fi-standardit802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax)
Bluetooth-versio5.3
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Bluetooth-profiilitA2DP, AVRCP
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino20,5 kg
Pakkauksen syvyys162 mm
Pakkauksen korkeus735 mm
Pakkauksen leveys1373 mm
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Automaattinen kanavahakucheckmark
Virittimien lukumäärä1 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincheckmark
Ääniohjauscheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Toimii Apple Sirin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Kaukosäätimen tyyppiMagic Remote MR25GA
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Muut ominaisuudet
Takuuaika5 vuosi/vuosia
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät300 x 200 mm
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Jalustan tyyppiKeskituki
Käyttöönottovuosi2025
Suorituskyky
Tuetut ääniformaatitAAC, AC3, AC4, EAC3, HE-AAC, MP2, MP3, PCM, WMA, apt-X
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincheckmark
Paikallinen himmennyscheckmark
Älypuhelimen etätukicheckmark
USB-tallennuscheckmark
NVIDIA G-SYNCcheckmark
KuvankäsittelyteknologiaLG AI Picture Pro
AMD FreeSynccheckmark
HDR-tuettucheckmark
NVIDIA G-SYNC -tyyppiG-SYNC
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium
Multi Viewcheckmark
AI Upscalecheckmark
Taustavalon himmennysteknologiaPixel Dimming
Kuvaprosessoriα9 Gen 8 AI Processor 4K
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuWebOS
Käyttöjärjestelmän versio17
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Näytön peilauscheckmark
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
EAN8806096353837
Käyttöjärjestelmänä toimii webOS, joka tarjoaa suoran pääsyn suosittuihin suoratoistopalveluihin. Valmistajan webOS Re:New -ohjelma takaa vuosittaiset ohjelmistopäivitykset viiden vuoden ajan. Integroitu 40 watin kaiutinjärjestelmä tukee Dolby Atmos -tilaääntä, joka parantaa äänikokemusta. Laitteen neljä HDMI 2.1 -liitäntää ovat täysin yhteensopivia uusimpien pelikonsolien kanssa, tukien 4K-resoluutiota 120 Hz:n virkistystaajuudella sekä VRR-tekniikkaa (Variable Refresh Rate). Langattomat yhteydet on toteutettu Wi-Fi 6- ja Bluetooth 5.3 -standardeilla.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 48 tuumaa (121 cm), OLED evo, 120 Hz natiivivirkistystaajuus, OLED Motion
  • Resoluutio: 4K (3840 x 2160 pikseliä)
  • Kuvaprosessointi: LG AI Picture Pro, paikallinen himmennys
  • HDR: Dolby Vision, HDR10, HLG
  • Pelaaminen: Pelitila, VRR (Variable Refresh Rate)
  • Ääni: 2 kaiutinta, yhteisteho 40 W, Dolby Atmos, eARC
  • Smart TV: webOS 25, ääniohjaus, AI Magic Remote
  • Langaton: Wi-Fi 6 (802.11ax), Bluetooth 5.3, Miracast
  • Liitännät: 4 x HDMI 2.1, 3 x USB 2.0, LAN, optinen äänilähtö
  • Energialuokka: G, valmiustilan kulutus 0,5 W
  • Kiinnitys: VESA 300 x 200 mm, jalustan leveys 470 mm
  • Mitat jalustalla: 1071 x 675 x 230 mm