LG OLED55C51LA 55" 4K OLED webOS TV, 144 Hz, Dolby Vision
Valmistaja: LG
ID: OLED55C51LA
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 23.05. - 26.05.
14kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija139,7 cm (55")
Vasteaika (tyypillinen)0,1 ms
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)139 cm
LED-taustavalocheckmark
Automaattinen kirkkaudensäätöcheckmark
Liikkeen interpolointi -tekniikkaOLED Motion
Näytön teknologiaOLED evo
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoLitteä
Tuettu näytön virkistystaajuus144 Hz
Natiivi virkistystaajuus120 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Atmos, Dolby Digital
Nimellisteho RMS40 W
Äänilähdön kanavat2.2 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
ÄänitilatAI Acoustic Tuning, AI Sound Pro, Clear Voice Pro
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
TV:n äänitilan jakocheckmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä3
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
RF-portteja2
HDMI-porttien lukumäärä4
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDMI-versio2,1
HDCPcheckmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)SimpLink
RF-LiitintyyppiF, IEC
Paino ja mitat
Tuotteen leveys1222 mm
Tuotteen syvyys45,1 mm
Jalustan leveys47 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1222 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)757 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)230 mm
Jalustan syvyys23 cm
Paino (ilman jalustaa)14,1 kg
Korkeus (ilman jalustaa)703 mm
Leveys (ilman jalustaa)1222 mm
Syvyys (ilman jalustaa)45,1 mm
Paino (jalustan kanssa)16 kg
Virranhallinta
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaG
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti77,4 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti191 kWh
Verkko
Wi-Fi-standardit802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax)
Bluetooth-versio5.3
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcross
Miracastcross
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino21,3 kg
Pakkauksen syvyys187 mm
Pakkauksen korkeus810 mm
Pakkauksen leveys1360 mm
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Automaattinen kanavahakucheckmark
Virittimien lukumäärä1 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincheckmark
Ääniohjauscheckmark
Ohjelma-aika7 päivää
Kuvan mykistys (radiolle)checkmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Toimii Apple Sirin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Kaukosäätimen tyyppiMagic Remote MR25GA
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Muut ominaisuudet
Takuuaika5 vuosi/vuosia
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät300 x 200 mm
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Jalustan tyyppiKeskituki
Käyttöönottovuosi2025
Suorituskyky
Tuetut ääniformaatitAAC, AC3, AC4, EAC3, HE-AAC, MP2, MP3, PCM, WMA, apt-X
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincheckmark
Paikallinen himmennyscheckmark
Älypuhelimen etätukicheckmark
USB-tallennuscheckmark
NVIDIA G-SYNCcheckmark
KuvankäsittelyteknologiaLG AI Picture Pro
AMD FreeSynccheckmark
HDR-tuettucheckmark
NVIDIA G-SYNC -tyyppiG-SYNC
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium
Multi Viewcheckmark
AI Upscalecheckmark
Taustavalon himmennysteknologiaPixel Dimming
Kuvaprosessoriα9 Gen 8 AI Processor 4K
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuWebOS
Käyttöjärjestelmän versio17
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Näytön peilauscheckmark
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
EAN8806096381885
Takuu2 vuotta
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 55 tuumaa (139 cm), OLED evo, 120 Hz
  • Resoluutio: 4K (3840 x 2160 pikseliä)
  • Kuvaprosessori: α9 AI 4K Processor Gen8
  • HDR-tuki: Dolby Vision, HDR10, HLG
  • Ääni: 2 kaiutinta, yhteisteho 40 W, Dolby Atmos
  • Pelaaminen: Pelitila, 4K-tuki 120 Hz asti (PC 144 Hz)
  • Smart TV: webOS 25, Magic Remote -kaukosäädin, ääniohjaus
  • Langattomat yhteydet: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3
  • Liitännät: 4 x HDMI 2.1, 3 x USB 2.0, optinen äänilähtö, LAN
  • Kiinnitys: VESA 300 x 200 mm
  • Mitat jalustalla: 1222 x 757 x 230 mm