LG OLED65C51LA 65" 4K webOS TV, 144Hz, Dolby Vision, HDR10, HLG
Valmistaja: LG
ID: OLED65C51LA.AEU
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 20.05. - 21.05.
40+kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija165,1 cm (65")
Vasteaika (tyypillinen)0,1 ms
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)164 cm
LED-taustavalocheckmark
Automaattinen kirkkaudensäätöcheckmark
Liikkeen interpolointi -tekniikkaOLED Motion
Taajuus120 Hz
Näytön teknologiaOLED evo
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoLitteä
Tuettu näytön virkistystaajuus144 Hz
Natiivi virkistystaajuus120 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Atmos, Dolby Digital
Nimellisteho RMS40 W
Äänilähdön kanavat2.2 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
ÄänitilatAI Acoustic Tuning, AI Sound Pro, Clear Voice Pro
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
TV:n äänitilan jakocheckmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä3
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
RF-portteja2
HDMI-porttien lukumäärä4
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDCPcheckmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)SimpLink
RF-LiitintyyppiF, IEC
USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä3
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus826 mm
Tuotteen syvyys45,1 mm
Jalustan leveys47 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1441 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)880 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)230 mm
Jalustan syvyys23 cm
Paino (ilman jalustaa)16,6 kg
Korkeus (ilman jalustaa)826 mm
Leveys (ilman jalustaa)1441 mm
Syvyys (ilman jalustaa)45,1 mm
Paino (jalustan kanssa)18,5 kg
Virranhallinta
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaF
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti95,4 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti234 kWh
Verkko
Wi-Fi-standardit802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax)
Bluetooth-versio5.3
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Bluetooth-profiilitA2DP
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino26,4 kg
Pakkauksen syvyys200 mm
Pakkauksen korkeus950 mm
Pakkauksen leveys1600 mm
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Automaattinen kanavahakucheckmark
Virittimien lukumäärä1 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincross
Ääniohjauscheckmark
Ohjelma-aika7 päivää
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Toimii Apple Sirin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Kaukosäätimen tyyppiMagic Remote MR25GA
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Muut ominaisuudet
Takuuaika5 vuosi/vuosia
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät300 x 200 mm
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Jalustan tyyppiKeskituki
Käyttöönottovuosi2025
Suorituskyky
Tuetut ääniformaatitAAC, AC3, AC4, EAC3, HE-AAC, MP2, MP3, PCM, WMA, apt-X
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincross
Paikallinen himmennyscheckmark
Älypuhelimen etätukicheckmark
USB-tallennuscheckmark
NVIDIA G-SYNCcheckmark
KuvankäsittelyteknologiaLG AI Picture Pro
AMD FreeSynccheckmark
HDR-tuettucheckmark
NVIDIA G-SYNC -tyyppiG-SYNC
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium
Multi Viewcheckmark
AI Upscalecheckmark
Taustavalon himmennysteknologiaPixel Dimming
Kuvaprosessoriα9 Gen 8 AI Processor 4K
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuWebOS
Käyttöjärjestelmän versio17
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Näytön peilauscheckmark
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
EAN8806096363560
Takuu2 vuotta
Television käyttöliittymänä toimii webOS 25 -käyttöjärjestelmä, joka tarjoaa pääsyn keskeisiin suoratoistosovelluksiin. Äänentoistojärjestelmä on teholtaan 40 wattia ja se tukee Dolby Atmos -ääniformaattia, joka luo tilaa ympäröivän äänivaikutelman. Laitteessa on neljä HDMI-liitäntää, jotka ovat yhteensopivia 4K 120 Hz -signaalin kanssa, mikä on olennaista nykyaikaisten pelikonsolien ja muiden laitteiden hyödyntämisessä. Langattomat yhteydet on toteutettu Wi-Fi 6- ja Bluetooth 5.3 -standardeilla, jotka varmistavat nopean ja vakaan tiedonsiirron.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttöpaneeli: 65 tuumaa (165 cm) OLED evo
  • Resoluutio: 4K Ultra HD (3840 x 2160 pikseliä)
  • Virkistystaajuus: Natiivi 120 Hz
  • HDR-formaatit: Dolby Vision, HDR10, HLG
  • Äänijärjestelmä: 40 W teho, Dolby Atmos -tuki
  • Käyttöjärjestelmä: webOS 25 ääniohjauksella
  • HDMI-liitännät: 4 kpl, tukee 4K 120 Hz -toistoa ja eARC-äänikanavaa
  • Langaton tekniikka: Wi-Fi 6 (802.11ax) ja Bluetooth 5.3
  • VESA-yhteensopivuus: 300 x 200 mm
  • Mitat jalustalla: 1441 x 880 x 230 mm (L x K x S)