Philips 55OLED770/12 55" 4K TITAN OS TV, 120 Hz, HDR10+, Dolby Vision, metal frame
Valmistaja: PHILIPS
ID: 55OLED770
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 19.05. - 20.05.
6kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija139,7 cm (55")
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)139 cm
Tuetut grafiikan erottelutarkkuudet1920 x 1080 (HD 1080), 2560 x 1440, 3840 x 2160
Tuetut videomoodit576p, 720p
Taajuus120 Hz
Näytön teknologiaOLED
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoTasainen
Tuettu näytön virkistystaajuus24 Hz, 25 Hz, 30 Hz, 50 Hz, 60 Hz, 100 Hz, 120 Hz
Natiivi virkistystaajuus120 Hz
Ääni
Taajuuskorjaincheckmark
ÄänidekooderitDTS:X, Dolby Atmos, Dolby Digital
Nimellisteho RMS20 W
Äänilähdön kanavat2.0 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä2
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Kuulokelähdöt1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
HDMI-porttien lukumäärä4
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDMI-versio2.1
HDCPcheckmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)EasyLink
HDCP versio2.3
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus708 mm
Tuotteen leveys1228 mm
Tuotteen syvyys58 mm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1228 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)728 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)240 mm
Paino (ilman jalustaa)17,3 kg
Korkeus (ilman jalustaa)708 mm
Leveys (ilman jalustaa)1228 mm
Syvyys (ilman jalustaa)58 mm
Paino (jalustan kanssa)17,6 kg
Virranhallinta
Virtalähteen tyyppiSisäinen
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaF
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)F
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti77 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti71 kWh
Verkko
Wi-Fi-standarditWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-versio5.2
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcross
Miracastcross
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino21,9 kg
Pakkauksen syvyys160 mm
Pakkauksen korkeus680 mm
Pakkauksen leveys160 mm
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincheckmark
ECO-tilacheckmark
Ääniohjauscheckmark
Kuvan mykistys (radiolle)checkmark
Toimii Amazon Alexallacheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät300 x 300 mm
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Jalustan tyyppiJalallinen teline
Suorituskyky
Teksti-TV1000 sivua
Tuetut ääniformaatitAAC, FLAC, MP3, WAV
Tuetut tekstitysmuodotASS, SMI, SRT, SSA, TXT
Pelitilacheckmark
Teksti-TV-toimintocheckmark
Tuetut videomuodotAV1, AVI, H.264, HEVC, HEVC/H.265, MKV, MPEG1, MPEG2, MPEG4, VP9
Ympäristön valotunnistincheckmark
Paikallinen himmennyscheckmark
NVIDIA G-SYNCcheckmark
KuvankäsittelyteknologiaPhilips P5 Perfect Picture Engine
HDR-tuettucheckmark
Taustavalon himmennysteknologiaMicro Dimming
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuTitan OS
ÄlytilatElokuvateatteri, Elokuvantekijä
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Hybriditelevisio (HbbTV)checkmark
Näytön peilauscheckmark
VideosovelluksetAmazon Prime Video, BBC iPlayer, Disney+, HBO, Netflix, YouTube
EAN8718863046685
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttöpaneeli 55-tuumainen OLED
  • Resoluutio 4K UHD (3840 x 2160)
  • Kuvaprosessori P5 AI Perfect Picture Engine
  • Laaja HDR-tuki sisältäen Dolby Vision ja HDR10+ Adaptive
  • Kolmisivuinen Ambilight-valaistus
  • Ääniteho 20 W (RMS) Dolby Atmos- ja DTS:X-tuella
  • Peliominaisuudet HDMI 2.1, VRR ja FreeSync Premium
  • Käyttöjärjestelmä TITAN OS
  • Liitännät 4 x HDMI, 2 x USB 2.0, optinen äänilähtö
  • VESA-kiinnitysstandardi 300 x 300 mm
  • Energialuokka F
  • Mitat jalustalla 1228 x 728 x 240 mm