Samsung QE75QN80F 75" 4K Neo QLED Tizen TV, 144 Hz, HDR10+
Valmistaja: SAMSUNG
ID: QE75QN80
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 20.05. - 21.05.
40+kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija190,5 cm (75")
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)189 cm
Led-taustavalon tyyppiMini-LED
Liikkeen interpolointi -tekniikkaMotion Xcelerator
Näytön teknologiaNeo QLED
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Näytön muotoLitteä
Tuettu näytön virkistystaajuus144 Hz
Dynaamisen kontrastisuhteen markkinointinimiQuantum Matrix Technology
Natiivi virkistystaajuus100 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Atmos
Nimellisteho RMS30 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Automaattinen äänenvoimakkuuden tasaajacheckmark
Kaiuttimien lukumäärä4
ÄänitilatAdaptive Sound Pro
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Äänen esivalinnan kuvailucheckmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä4
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
Tietokone sisään (D-Sub)cross
RF-portteja3
HDMI-porttien lukumäärä4
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDMI-versio2,1
HDCPcheckmark
Yhteinen rajapinta plus (CI+)checkmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)Anynet+
Common interface Plus (CI+) -versio1.4
USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä0
Paino ja mitat
Tuotteen syvyys47,1 mm
Jalustan leveys35,5 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1670,6 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)1015,6 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)331,5 mm
Jalustan syvyys33,1 cm
Paino (ilman jalustaa)32,2 kg
Korkeus (ilman jalustaa)958,3 mm
Leveys (ilman jalustaa)1670,6 mm
Syvyys (ilman jalustaa)47,1 mm
Paino (jalustan kanssa)33,5 kg
Virranhallinta
Virrankulutus124 W
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
Energiansäästötilacheckmark
EnergialuokkaF
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite220-240 V
Tehonkulutus (maks.)335 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)F
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti124 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti335 kWh
Verkko
Wi-Fi-standarditWi-Fi 5 (802.11ac)
Bluetooth-versio5.3
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcross
Miracastcross
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino45,7 kg
Pakkauksen syvyys169 mm
Pakkauksen korkeus1075 mm
Pakkauksen leveys1822 mm
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Automaattinen kanavahakucheckmark
Virittimien lukumäärä1 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-S2, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
On Screen Display (OSD)checkmark
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincheckmark
Automaattinen virrankatkaisucheckmark
OSD-kielten lukumäärä28
Ääniohjauscheckmark
Ohjelma-aika7 päivää
Ääniohjaincheckmark
Toimii Amazon Alexallacheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Toimii Galaxy Bixbyn kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Kaukosäätimen tyyppiTM2560E
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Suunnittelu
Tuotteen väriHarmaa
VESA-asennusliitännät400 x 400 mm
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Jalustan tyyppiKeskituki
Etupaneelin tyyppi3 Kehyksetön
Käyttöönottovuosi2025
Suorituskyky
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincheckmark
Paikallinen himmennyscheckmark
Älypuhelimen etätukicheckmark
USB-tallennuscheckmark
KuvankäsittelyteknologiaSamsung Real Depth Enhancer
AMD FreeSynccheckmark
HDR-tuettucheckmark
Eco-anturicheckmark
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium Pro
Tuettu SmartThings-sovelluscheckmark
Napautusnäkymächeckmark
Multi Viewcheckmark
AI Upscalecheckmark
Taustavalon himmennysteknologiaUltimate UHD Dimming
KuvaprosessoriNQ4 AI Gen2
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuTizen
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Hybriditelevisio (HbbTV)checkmark
Näytön peilauscheckmark
Hybrid Broadcast Broadband TV (HbbTV) -versio2.0.3
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
Äänen peilauscheckmark
Far-field voice -vuorovaikutuscheckmark
Tv:n aloittama peilauscheckmark
Yleisopascheckmark
EAN8806095995496
Äänentoistosta vastaa neljän kaiuttimen järjestelmä, joka tukee Dolby Atmos -tilaääntä ja käyttää Adaptive Sound Pro -tekniikkaa äänen sovittamiseksi ympäristöön. Tizen-käyttöjärjestelmä tarjoaa pääsyn yleisimpiin suoratoistosovelluksiin ja mahdollistaa ääniohjauksen. Pelaajille suunnattuja ominaisuuksia ovat Motion Xcelerator 144Hz -liiketoisto ja Super Ultra Wide Game View -kuvasuhde. Liitäntöinä on neljä HDMI 2.1 -porttia, jotka tukevat uusimpien pelikonsolien ja oheislaitteiden vaatimuksia.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näyttö: 75 tuumaa (189 cm), Neo QLED, Mini LED -taustavalo
  • Resoluutio: 4K (3840 x 2160 pikseliä)
  • Kuvaprosessori: NQ4 AI Gen2, 4K AI -skaalaus, paikallinen himmennys
  • HDR-tuki: Neo Quantum HDR, HDR10+
  • Pelaaminen: Pelitila, Motion Xcelerator 144Hz, Super Ultra Wide Game View
  • Ääni: 4 kaiutinta, kokonaisteho 30 W, Dolby Atmos, eARC
  • Smart TV: Tizen-käyttöjärjestelmä, ääniohjaus
  • Langattomat yhteydet: Wi-Fi 5, Bluetooth 5.3, näytön peilaus
  • Liitännät: 4 × HDMI 2.1, 2 × USB 2.0, LAN, optinen äänilähtö
  • Energialuokka: F, valmiustilan kulutus 0.5 W
  • Kiinnitys: VESA 400 x 400 mm
  • Mitat jalustalla: 1670.6 × 1015.6 × 331.5 mm