LG UltraGear 27GX704A-B 27" QHD, OLED, 240Hz -pelinäyttö, USB-hub
Valmistaja: LG
ID: 27GX704A-B.AEU
Arvioitu toimitus: 22.05. - 25.05.
11kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,2292 x 0,2292 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1500000:1
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija68,6 cm (27")
Vasteaika (tyypillinen)0,03 ms
Värin syvyys10 bittiä
Näytön erottelutarkkuus2560 x 1440 pikseliä
Ruudun halkaisija (cm)68,58 cm
Kosketusnäyttöcross
Taustavalon tyyppiOLED
Suurin päivitystaajuus240 Hz
Näytön teknologiaOLED
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppiQuad HD
Pikselitiheys109 ppi
Värikirjo98,5%
Paneelin tyyppiOLED
Näytön muotoLitteä
Näyttövärejä1,07 miljardia väriä
sRGB-kattavuus (tyypillinen)100%
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (tavallinen)275 cd/m²
VakiovärialueDCI-P3
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
Äänen sisääntulo3.5mm
Kuulokelähdöt3
HDMI-porttien lukumäärä2
HDMI-versio2.1
DisplayPort-portteja1
HDCP versio2.3
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscheckmark
Upstream -porttien määrä1
USB A-tyypin downstream -porttien määrä2
DisplayPort-lähtöjen versio1.4
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)605,2 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)532,6 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)220 mm
Paino (ilman jalustaa)4,8 kg
Korkeus (ilman jalustaa)351 mm
Leveys (ilman jalustaa)605,2 mm
Syvyys (ilman jalustaa)45,3 mm
Paino (jalustan kanssa)7,2 kg
Virranhallinta
Virrankulutus60 W
Virtalähteen tyyppiUlkoinen
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Energiatehokkuusluokka (SDR)G
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti24 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti23 kWh
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino9,9 kg
Pakkauksen syvyys528 mm
Pakkauksen korkeus168 mm
Pakkauksen leveys673 mm
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacheckmark
Seinäkiinnitteinencheckmark
Korkeudensäätöcheckmark
Pivot-toimintocheckmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscheckmark
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)13 cm
Pakkauksen sisältö
Sisältää johdotDisplayPort, HDMI, USB-tyyppi A - USB-tyyppi B
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
Tuotekohtaiset tekniikatBlack Stabilizer
FPS-laskincheckmark
Takuuaika2 vuosi/vuosia
Suorituskyky
ÄlytilatEnergiansäästö
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
VESA Adaptive Sync -tukicheckmark
NVIDIA G-SYNC -tyyppiG-SYNC Compatible
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium Pro
Sisäänrakennettu kameracross
EAN8806096599921
Tämä LG UltraGear OLED 27GX704A-B -näyttö on varustettu 27-tuumaisella OLED-paneelilla, joka tuottaa QHD-tarkkuuden (2560 x 1440 pikseliä) 16:9-kuvasuhteella. Pelaamiseen suunnattu malli tarjoaa korkean 240 Hz:n virkistystaajuuden ja 0,03 ms:n vasteajan, mikä takaa sulavan ja terävän liiketoiston. OLED-tekniikan ansiosta kontrastisuhde on korkea 1500000:1, mikä mahdollistaa syvät mustan sävyt ja eloisat värit. Näytön huippukirkkaus on 1300 cd/m², mikä soveltuu erilaisiin valaistusolosuhteisiin.
Monipuolinen jalusta tarjoaa kattavat ergonomiset säädöt, kuten korkeuden, kallistuksen, sivuttaiskäännön ja pystyasentoon kiertämisen (pivot). Näyttö on yhteensopiva VESA 100 x 100 mm -kiinnitysstandardin kanssa, mahdollistaen asentamisen vaihtoehtoisiin telineisiin. Liitäntävalikoimaan kuuluu kaksi HDMI 2.1 -porttia, yksi DisplayPort 1.4 -portti sekä sisäänrakennettu USB 3.0 -keskitin kahdella alavirtaportilla. Lisäksi laitteessa on 3,5 mm:n kuulokeliitäntä.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näytön koko 27 tuumaa (68,58 cm)
  • QHD 2560 x 1440 resoluutio OLED-paneelilla
  • 240 Hz virkistystaajuus ja 0,03 ms vasteaika
  • VESA DisplayHDR True Black 400 ja HDR10 -tuki
  • Yhteensopiva NVIDIA G-SYNC- ja AMD FreeSync Premium Pro -tekniikoiden kanssa
  • Kaksi HDMI 2.1 -liitäntää ja yksi DisplayPort 1.4 -liitäntä
  • Sisäänrakennettu USB 3.0 -keskitin kahdella portilla
  • Täysin säädettävä ergonominen jalusta pivot-toiminnolla
  • 100 x 100 mm VESA-kiinnitysvalmius