LG NANO8E 75NANO8EA6A 75" 4K NanoCell webOS TV, 60 Hz, HDR10, HLG
Valmistaja: LG
ID: 75NANO8EA6A.AEU
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 16.05. - 20.05.
16kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-4 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-4 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Näyttö
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija190,5 cm (75")
Näytön kirkkaus300 cd/m²
Näytön erottelutarkkuus3840 x 2160 pixels
Näyttöformaatin säätöAuto
Ruudun halkaisija (cm)190,5 cm
Taajuus60 Hz
Näytön teknologiaNanoCell
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K
Näytön muotoLitteä
Natiivi virkistystaajuus60 Hz
Ääni
Nimellisteho RMS20 W
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Automaattinen äänenvoimakkuuden tasaajacheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
ÄänitilatAI Sound Pro, Clear Voice Pro
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä2
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
HDMI-porttien lukumäärä3
HDMI-versio2.0
HDCPcheckmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus1205 mm
Tuotteen leveys1820 mm
Tuotteen syvyys73,1 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)228 mm
Paino (ilman jalustaa)31,4 kg
Korkeus (ilman jalustaa)964 mm
Leveys (ilman jalustaa)1677 mm
Syvyys (ilman jalustaa)59,9 mm
Paino (jalustan kanssa)33,3 kg
Virranhallinta
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaF
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Verkko
Bluetooth-versio5.1
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Bluetooth-profiilitA2DP, AVRCP
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
TV-viritin
Virittimien lukumäärä3 viritin(tä)
Hallintaominaisuudet
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincross
Ääniohjauscheckmark
Toimii Google Assistantin kanssacheckmark
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotVirtajohto
Työpöytätelinecheckmark
Suunnittelu
Tuotteen värimusta
On/off-kytkincross
VESA-kiinnityscheckmark
Suorituskyky
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincheckmark
Paikallinen himmennyscheckmark
HDR-tuettucheckmark
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)HDR10, HLG
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuWebOS
Käyttöjärjestelmän versio25
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Näytön peilauscheckmark
EAN8806096585726
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Käyttää 75 tuuman NanoCell-näyttöä Direct LED -taustavalolla
  • Tarjoaa 4K Ultra HD -resoluution (3840 x 2160 pikseliä)
  • Sisältää α7 AI Processor 4K Gen8 -kuvaprosessorin paikallisella himmennyksellä
  • Tukee HDR10- ja HLG-laajasävykuvaa
  • Toistaa ääntä 20 watin kaiutinjärjestelmällä ja AI Sound Pro -tekniikalla
  • Hyödyntää webOS 25 -käyttöjärjestelmää ja Magic Remote -ohjainta
  • Mahdollistaa yhteydet Wi-Fi 5:n ja Bluetooth 5.1:n kautta
  • Sisältää liitännät kolmelle HDMI- ja kahdelle USB-laitteelle
  • On yhteensopiva 200 x 200 mm VESA-seinätelineen kanssa