LG C5 OLED48C54LA 48" 4K webOS TV, 144 Hz, Dolby Vision, HDR10
Valmistaja: LG
ID: OLED48C54LA.AEU
Valitse malli
Arvioitu toimitus: 16.05. - 20.05.
11kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-4 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-4 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Näyttö
Katselukulma, vaakasuora180°
Katselukulma, pystysuora180°
Kuvasuhde16:9
Näytön halkaisija121,9 cm (48")
Näytön kirkkaus1000 cd/m²
Vasteaika (tyypillinen)0,1 ms
Näytön erottelutarkkuus3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)121,92 cm
Tuetut grafiikan erottelutarkkuudet3840 x 2160
Liikkeen interpolointi -tekniikkaOLED Motion
Näytön teknologiaOLED evo
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K
Näytön muotoTasainen
Tuettu näytön virkistystaajuus144 Hz
Natiivi virkistystaajuus120 Hz
Ääni
ÄänidekooderitDolby Atmos, Dolby Digital
Nimellisteho RMS40 W
Äänilähdön kanavat2.2 kanavaa
Sisäiset kaiuttimetcheckmark
Sisäänrakennettu alibassokaiutincheckmark
Automaattinen äänenvoimakkuuden tasaajacheckmark
Kaiuttimien lukumäärä2
ÄänitilatAI Acoustic Tuning, AI Sound Pro, Clear Voice Pro
Enhanced Audio Return Channel (eARC)checkmark
TV:n äänitilan jakocheckmark
Liitettävyys
USB 2.0 -porttien määrä3
Ethernet LAN (RJ-45) -portit1
Kuulokelähdöt1
Digitaalisen äänen optinen lähtö1
RF-portteja2
HDMI-porttien lukumäärä4
Yhteinen rajapinta (CI)checkmark
HDMI-versio2.1
HDCPcheckmark
Äänen paluukanava (ARC)checkmark
Consumer Electronics Control (CEC)SimpLink
RF-LiitintyyppiF, IEC
USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä3
Paino ja mitat
Tuotteen korkeus618 mm
Tuotteen syvyys46,9 mm
Jalustan leveys47 cm
Laitteen leveys (jalustan kanssa)1071 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)675 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)230 mm
Jalustan syvyys23 cm
Paino (ilman jalustaa)14,9 kg
Korkeus (ilman jalustaa)618 mm
Leveys (ilman jalustaa)1071 mm
Syvyys (ilman jalustaa)46,9 mm
Paino (jalustan kanssa)16,8 kg
Virranhallinta
Virrankulutus (pois päältä)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
EnergialuokkaG
AC-syöttötaajuus50-60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)115 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)G
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti63,9 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti115 kWh
Verkko
Wi-Fi-standardit802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax)
Bluetooth-versio5.3
Ethernet LANcheckmark
Bluetoothcheckmark
Wi-Ficheckmark
Wi-Fi Directcheckmark
Miracastcheckmark
Web-selaincheckmark
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino20,5 kg
Pakkauksen syvyys162 mm
Pakkauksen korkeus735 mm
Pakkauksen leveys1373 mm
TV-viritin
Virittimen tyyppiAnaloginen & digitaalinen
Automaattinen kanavahakucheckmark
Virittimien lukumäärä1 viritin(tä)
Digitaalisignaalimuodon järjestelmäDVB-C, DVB-S, DVB-S2, DVB-T, DVB-T2
Hallintaominaisuudet
Sähköinen ohjelmaopas (EPG)checkmark
Päälle/pois ajastincheckmark
Ääniohjauscheckmark
Ohjelma-aika7 päivää
Toimii Google Assistantin kanssacross
Pakkauksen sisältö
Kaukosäädincheckmark
Sisältää johdotAC
Kaukosäätimen tyyppiMagic Remote MR25GA
Työpöytätelinecheckmark
Erityisominaisuudet
Muut ominaisuudet
Takuuaika5 vuosi/vuosia
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
VESA-asennusliitännät300 x 200 mm
Jalustan väriHarmaa
On/off-kytkincheckmark
VESA-kiinnityscheckmark
Jalustan tyyppiKeskituki
Käyttöönottovuosi2025
Kiinnitys
Enimmäispaino16,8 kg
Suorituskyky
Tuetut ääniformaatitAAC, AC3, AC4, EAC3, HE-AAC, MP2, MP3, PCM, WMA, apt-X
Pelitilacheckmark
Ympäristön valotunnistincross
Paikallinen himmennyscheckmark
Älypuhelimen etätukicheckmark
USB-tallennuscheckmark
NVIDIA G-SYNCcheckmark
KuvankäsittelyteknologiaLG AI Picture Pro
AMD FreeSynccheckmark
HDR-tuettucheckmark
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)Dolby Vision, HDR10, HLG
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium
Multi Viewcheckmark
AI Upscalecheckmark
Taustavalon himmennysteknologiaPixel Dimming
Kuvaprosessoriα9 Gen 8 AI Processor 4K
Smart-TV
Käyttöjärjestelmä asennettuWebOS
Käyttöjärjestelmän versio25
Internet tvcheckmark
Älytelevisiocheckmark
Näytön peilauscheckmark
Apple AirPlay 2 -tukicheckmark
EAN8806096353875
Laitteen käyttöjärjestelmänä toimii webOS 25, jonka sovellusvalikoimaa ja toimintoja hallitaan mukana tulevalla Magic Remote -kaukosäätimellä. Äänentoistojärjestelmä on kokonaisteholtaan 40 wattia ja se on yhteensopiva Dolby Atmos- ja DTS:X-ääniformaattien kanssa, mikä mahdollistaa moniulotteisen äänimaailman eARC-yhteensopivien laitteiden kautta. Liitettävyys on kattava sisältäen neljä HDMI 2.1 -porttia, kolme USB-porttia sekä langattomat Wi-Fi 6 ja Bluetooth 5.3 -yhteydet. Ohut muotoilu ja 300 x 200 mm VESA-standardin mukainen kiinnitys tarjoavat joustavuutta laitteen sijoitteluun.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Käyttää 48 tuuman 4K OLED evo -paneelia
  • Hyödyntää α9 AI Processor Gen8 -kuvaprosessoria
  • Tukee 120 Hz natiivivirkistystaajuutta ja 144 Hz VRR-tekniikkaa
  • On yhteensopiva Dolby Vision, HDR10 ja HLG -muotojen kanssa
  • Sisältää 40 W äänijärjestelmän Dolby Atmos- ja DTS:X-tuella
  • Toimii webOS 25 -käyttöjärjestelmällä ja Magic Remote -säätimellä
  • Tarjoaa neljä HDMI 2.1 -liitäntää sekä Wi-Fi 6 -yhteyden
  • Varustettu pelitilalla ja mukautuvalla virkistystaajuudella (VRR)
  • Mahdollistaa seinäkiinnityksen 300 x 200 mm VESA-standardilla
  • Mitat jalustan kanssa ovat 1071 x 675 x 230 mm (L x K x S)