Purina Gourmet Mon Petit Intense Fish Variety (Tuna, Salmon, Trout), Kissan märkäruoka, Adult, 6 x 50 g
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Pakkaustiedot | |
| Pakkaustyyppi | Tasku |
| Pakkauksen sisältö | |
| Lukumäärä per pakkaus | 6 kpl |
| Ominaisuudet | |
| Paino | 300 g |
| Kapasiteetti | 300 g |
| Tuotetyyppi | Kissan märkäruoka |
| Lemmikin elämänvaihe | Aikuinen |
| Annoskoko | 50 g |
| Tuotelinja | Gourmet Mon Petit Intense |
| Ravitsemustiedot | |
| Proteiini | 12% |
| Rasvapitoisuus | 2.6% |
| Raakatuhka | 1,7% |
| Raakakuitu | 0,05% |
| Kosteussisältö | 81,5% |
| Tauriinipitoisuus | 450 mg/kg |
| Rautaa (per 100g) | 8.3 mg/kg |
| Sinkkipitoisuus | 14 mg/kg |
| Mangaanin määrä | 1.6 mg/kg |
| Kuparin määrä | 0.72 mg/kg |
| Jodipitoisuus | 0,2 mg/kg |
| A-vitamiinin määrä | 720 IU/kg |
| D3-vitamiinin määrä | 110 IU/kg |
| EAN | 7613036620772 |
Nestlé Purinan Gourmet Mon Petit Intense on aikuisille kissoille suunniteltu täysipainoinen ja tasapainoinen märkäruoka, joka soveltuu päivittäiseen ylläpitoruokintaan. Tämä kalalajitelma sisältää tonnikalaa, lohta ja taimenta, jotka ovat aterioiden ensisijaisia eläinproteiinin lähteitä. Pehmeä, kastikepohjainen ruoka sisältää hienonnettuja kalapaloja, mikä tekee ateriasta erittäin maistuvan. Pakkaus sisältää kuusi 50 gramman kerta-annospussia. Pieni annoskoko helpottaa sopivan ruokamäärän tarjoilua ja varmistaa, että ruoka on aina tuoretta ilman turhaa hävikkiä.
Lajitelman monipuoliset lihan, kalan ja eläinperäisten tuotteiden yhdistelmät tarjoavat aikuiselle kissalle sen tarvitsemia välttämättömiä rakennusaineita. Reseptiin lisätyt A- ja D3-vitamiinit yhdessä sinkin, mangaanin ja raudan kanssa tukevat kissan kokonaisvaltaista hyvinvointia ja auttavat ylläpitämään normaaleja elintoimintoja. Ruokaan lisätty tauriini on kissoille elintärkeä aminohappo, joka tukee sydämen ja näkökyvyn normaalia toimintaa. Lisäksi märkäruoan luonnollisesti korkea kosteuspitoisuus tukee kissan päivittäistä nesteensaantia, mikä on tärkeää luonnollisen nestetasapainon ylläpitämisessä.
Ravintoaineet: Proteiini: 12 % - Rasvapitoisuus: 2,6 % - Raakatuhka: 1,7 % - Raakakuitu: 0,05 % - Kosteus: 81,5 % - A-vitamiini: 720 KY/kg - D3-vitamiini: 110 KY/kg - Tauriini: 450 mg/kg - Rauta: 8,3 mg/kg - Sinkki: 14 mg/kg - Mangaani: 1,6 mg/kg - Kupari: 0,72 mg/kg - Jodi: 0,2 mg/kg.
Koostumus: Tonnikala: liha ja eläinperäiset tuotteet, kasvivalkuaisuutteet, kala ja kalatuotteet (tonnikalaa 4 %), kivennäisaineet, sokerit, hiivat. Lohi: liha ja eläinperäiset tuotteet, kasvivalkuaisuutteet, kala ja kalatuotteet (lohta 4 %), kivennäisaineet, sokerit, hiivat. Taimen: liha ja eläinperäiset tuotteet, kasvivalkuaisuutteet, kala ja kalatuotteet (taimenta 4 %), kivennäisaineet, sokerit, hiivat.
Arvioitu toimitus: 02.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 02.06. - 08.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 02.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 02.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 02.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 03.06. - 07.06.
