Brit Care Functional Snack Mobility Squid, Koiran makupala, Adult, 150 g
Tätä tuotetta ei valmisteta enää tai sitä ei ole tällä hetkellä saatavilla.
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Pakkaustiedot | |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ominaisuudet | |
| Paino | 150 g |
| Kapasiteetti | 150 g |
| Tuotetyyppi | Koiran herkut |
| Ainesosat | squid dehydrated (26%), pumpkin (20%), red lentils (15%), liquid vegetable starch (14%), squid protein* (10%), salmon gravy* (5%), collagen* (4%), glucosamine (1.5%), dried pineapple (1%), salmon oil (1%), chondroitin sulphate (1%), Boswellia serrata (0.5%), fulvic acid (0.5%), minerals, egg shell membrane (0.1%), green-lipped mussel extract (0.1%), cantaloupe melon extract (0.01%), Lactobacillus acidophilus HA – 122 inactivated (15x109 cells/kg). *hydrolyzed |
| Annostelijan tyyppi | Pussukka |
| Lemmikin elämänvaihe | Aikuinen |
| Lemmikin erityistarpeet | Auttaa niveliä |
| Gluteeniton | ![]() |
| Lemmikin tyyppi | Koira |
| Annostelutapa | Kiinteä |
| Voluumi | 150 g |
| Ei sisällä viljaa | ![]() |
| Antioksidantit sisältyvät | ![]() |
| Tuotelinja | Brit Care Functional Snack |
| Ravitsemustiedot | |
| Proteiini | 30% |
| Rasvapitoisuus | 4,5% |
| Raakatuhka | 5% |
| Raakakuitu | 0,8% |
| Energiaa (per 100g) | 3215 kcal |
| Kosteussisältö | 17% |
| Raakaproteiini (min.) | 30% |
| Raakarasva (min.) | 4,5% |
| Kalsium | 1% |
| Fosfori | 0,8% |
| Natriumpitoisuus | 0,8% |
| Muuntokelpoinen energia (ME) | 3215 kcal/kg |
| C-vitamiinin määrä | 500 mg/kg |
| Omega-3-rasvahapon | 0.35 % |
| Omega-6-rasvahapot | 0.4 % |
| EAN | 8595602539932 |
Brit Care Functional Snack Mobility Squid on kaikenkokoisille aikuisille koirille suunniteltu viljaton ja perunaton pehmeä makupala. Se toimii lihaisana palkkiona ja päivittäisen ruokavalion täydentäjänä, joka tukee nivelten ja rustojen hyvinvointia. Pääasiallisena proteiininlähteenä on kalmari, minkä ansiosta makupala on hyvin siedetty. Hiilihydraattien ja kuidun lähteinä toimivat vatsaystävällinen kurpitsa ja punaiset linssit.
Makupalan runsas proteiinipitoisuus ja maltillinen rasvapitoisuus tekevät siitä kevyen lisän koiran päivittäiseen ruokavalioon. Koostumukseen lisätyt glukosamiini, kondroitiinisulfaatti ja vihersimpukkauute auttavat ylläpitämään nivelten liikkuvuutta ja sidekudosten joustavuutta. Luontaiset rasvahapot edistävät koiran yleistä terveyttä, ja probiootit tukevat suoliston normaalia toimintaa. Tasapainotettu kivennäisainekoostumus ja sopiva energiapitoisuus auttavat ylläpitämään koiran aktiivisuutta ja rasituksensietokykyä.
Analyyttiset ainesosat: raakavalkuainen 30 %, raakarasva 4,5 %, raakatuhka 5 %, raakakuitu 0,8 %, kosteus 17 %, kalsium 1 %, fosfori 0,8 %, natrium 0,8 %, omega-3-rasvahapot 0,35 %, omega-6-rasvahapot 0,4 %, C-vitamiini 500 mg/kg. Muuntokelpoinen energia: 3 215 kcal/kg.
Koostumus: kuivattu kalmari (26 %), kurpitsa (20 %), punaiset linssit (15 %), nestemäinen kasvitärkkelys (14 %), kalmariproteiini* (10 %), lohikastike* (5 %), kollageeni* (4 %), glukosamiini (1,5 %), kuivattu ananas (1 %), lohiöljy (1 %), kondroitiinisulfaatti (1 %), Boswellia serrata (0,5 %), fulvohappo (0,5 %), kivennäisaineet, kananmunankuorikalvo (0,1 %), vihersimpukkauute (0,1 %), cantaloupemeloniuute (0,01 %), inaktivoitu Lactobacillus acidophilus HA-122 (15 × 10^9 solua/kg). *hydrolysoitu
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 17:00

