Animonda GranCarno Adult Lamb, Koiran märkäruoka, Single Protein, 400 g
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Pakkauksen paino | 400 g |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkaustyyppi | Tölkki |
| Pakkauksen sisältö | |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Ominaisuudet | |
| Paino | 400 g |
| Kapasiteetti | 400 g |
| Tuotetyyppi | Koiran märkäruoka |
| Annostelijan tyyppi | Säilykkeen pääty helppo avata |
| Sokeriton | ![]() |
| Lemmikin elämänvaihe | Aikuinen |
| Lemmikinruoan maku | Lammas |
| Lemmikinruoan koostumus | 65 % lamb (heart, lung, liver, tripe), calcium carbonate, sodium chloride. |
| Koirarotu | Kaikille roduille |
| Gluteeniton | ![]() |
| Lemmikin tyyppi | Koira |
| Tuotelinja | GranCarno |
| Ravitsemustiedot | |
| Proteiini | 11% |
| Rasvapitoisuus | 8% |
| Raakatuhka | 2,5% |
| Raakakuitu | 0,5% |
| Kosteussisältö | 75% |
| Sinkkipitoisuus | 25 mg/kg |
| Mangaanin määrä | 1,4 mg/kg |
| Jodipitoisuus | 0,75 mg/kg |
| D3-vitamiinin määrä | 200 IU/kg |
| EAN | 4017721824286 |
Animonda GranCarno Lamb Adult on 1–6-vuotiaiden aikuisten koirien päivittäiseen ruokintaan tarkoitettu märkätäysravinto. Se pohjautuu täysin yksiproteiiniseen koostumukseen, mikä tekee siitä selkeän ja turvallisen vaihtoehdon koirille, joilla on yliherkkyyksiä tietyille raaka-aineille. Tuotteen ainoa eläinproteiininlähde on lammas, jota on käytetty reseptissä 65 %. Lampaan eri osien, kuten sydämen, keuhkojen, maksan ja pötsin, lisäksi ruoka sisältää vain välttämättömiä kivennäisaineita tasapainoisen kokonaisuuden takaamiseksi. Ruoka on valmistettu ilman viljaa, soijaa, lisättyä sokeria tai keinotekoisia väri- ja säilöntäaineita.
Ruoan 75 %:n kosteuspitoisuus auttaa turvaamaan aikuisen koiran riittävän nesteensaannin päivittäisen ruokinnan yhteydessä. Lampaasta saatava eläinproteiini ja rasva ylläpitävät koiran lihaksistoa sekä antavat tasaisesti energiaa normaaliin aktiivisuuteen. Yksinkertainen, viljaton koostumus ei sisällä tarpeettomia hiilihydraatinlähteitä, mikä tukee ruoka-aineherkkyyksistä kärsivien koirien ruokavaliota. Lisäksi ruokaan lisätyt vitamiinit ja hivenaineet varmistavat, että koira saa jokaisesta ateriasta elimistön toiminnalle välttämättömät perusravintoaineet.
Ravintoainekoostumus: proteiini 11 %, rasvapitoisuus 8 %, raakatuhka 2,5 %, raakakuitu 0,5 %, D3-vitamiini 200 KY/kg, jodi 0,75 mg/kg, mangaani 1,4 mg/kg, sinkki 25 mg/kg.
Koostumus: 65 % lammas (sydän, keuhkot, maksa, pötsi), kalsiumkarbonaatti, natriumkloridi.
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 04.06. - 08.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 04.06. - 08.06.
Arvioitu toimitusaika: 05.06. - 07.06.

