ASUS ROG NUC 15 Core Ultra 7 255HX, 16 Gt, 1 Tt, RTX 5060, Win 11 Home -minitietokone, musta
| Tekniset tiedot | |
| Laitteen tyyppi | Mini PC |
| Prosessori | |
| Prosessorimalli | 255HX |
| Suoritinvalmistaja | Intel |
| Suoritinperhe | Intel Core Ultra 7 |
| Prosessorin ytimet | 20 |
| Prosessorin säikeet | 20 |
| Suorittimen boost-taajuus | 5,2 GHz |
| Prosessorin välimuisti | 30 MB |
| Prosessorin taajuus | 2.4 GHz |
| Tehokkuusytimet | 12 |
| Suorituskyky-ytimet | 8 |
| Prosessorin pohjateho | 55 W |
| Enimmäisturboteho | 160 W |
| Tehokkuusytimen pohjataajuus | 1,8 GHz |
| Suorituskyky-ytimen pohjataajuus | 2.4 GHz |
| Prosessorisukupolvi | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 4,5 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 5,2 GHz |
| Levyasema | |
| Kokonaistallennuskapasiteetti | 1000 GB |
| Muisti | |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5-SDRAM |
| Muistipaikat | 2 |
| Sisäinen enimmäismuisti | 96 GB |
| Muistin kellotaajuus | 6400 MHz |
| Muistin sijoittelu (paikat x koko) | 2 x 8 GB |
| Sisäinen muisti | 16 GB |
| Näyttö | |
| Näyttö sisältyy | ![]() |
| Liitettävyys | |
| USB 2.0 -porttien määrä | 0 |
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 0,5 |
| Kuulokelähdöt | 1 |
| DC-tulojakki | ![]() |
| HDMI-porttien lukumäärä | 2 |
| HDMI-versio | 2,1 |
| DisplayPort-portteja | 2 |
| Kuuloke-/mikrofoniyhdistelmäportti | ![]() |
| DisplayPort versio | 1.4a |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 0 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) C-tyypin porttien määrä | 0,5 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) A-tyypin porttien määrä | 6 |
| USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) C-tyypin porttien määrä | 0 |
| Thuderbolt 3 -porttien määrä | 0 |
| Thunderbolt 4 -porttien määrä | 0,5 |
| Intel® Thunderbolt 4 | ![]() |
| USB-takaporttien määrä | 5 |
| USB-etuporttien määrä | 3 |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 3,12 kg |
| Tuotteen korkeus | 56,5 mm |
| Tuotteen leveys | 282,4 mm |
| Tuotteen syvyys | 187,7 mm |
| Verkko | |
| Wi-Fi-standardit | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Kaapelitekniikka | 10/100/1000Base-T(X) |
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Ethernet LAN | ![]() |
| Bluetooth | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| Ethernet LAN -datanopeudet | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| Wi-Fi-standardi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| WLAN-ohjaimen malli | Intel Wi-Fi 7 BE200 |
| WLAN-ohjaimen valmistaja | Intel |
| Tallennusväline | |
| Levyn kapasiteetti | 1000 GB |
| Optisen aseman tyyppi | Ei |
| Kokonaistallennuskapasiteetti | 1 TB |
| Asennettujen SSD:iden lukumäärä | 1 |
| Tallennusmedia | SSD |
| SSD-malli | M.2 |
| NVMe | ![]() |
| SSD:n kokonaiskapasiteetti | 1 TB |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 5,6 kg |
| Pakkauksen syvyys | 258 mm |
| Pakkauksen korkeus | 190 mm |
| Pakkauksen leveys | 370 mm |
| Ohjelmisto | |
| Käyttöjärjestelmä asennettu | Windows 11 Home |
| Käyttöjärjestelmän arkkitehtuuri | 64-bittinen |
| Suunnittelu | |
| Alustatyyppi | Mini PC |
| Kaapelilukkopaikka | ![]() |
| Tuotteen väri | Musta |
| Tuettu sijoitus | Vaaka/Pysty |
| Tuotetyyppi | Mini PC |
| Kaapelilukon aukkotyyppi | Kensington |
| Grafiikka | |
| Sisältyvän näytönohjaimen malli | Intel Graphics |
| Erillisen näytönohjaimen malli | NVIDIA GeForce RTX 5060 |
| Erillisten näytönohjainten lukumäärä | 0,5 |
| Sisäinen näytönohjain | ![]() |
| Erillinen grafiikka-adapteri | ![]() |
| Sisäänrakennettu grafiikka-adapteriperhe | Intel Graphics |
| Erillinen grafiikkayksikön valmistaja | NVIDIA |
| Kiinteän GPU:n valmistaja | Intel |
| Suorituskyky | |
| Asema markkinoilla | Pelaaminen |
| Tuotetyyppi | Mini PC |
| Haja-arvojen tuki | ![]() |
| Windows Studio -tehosteiden tuki | ![]() |
| NPU:n tukema tekoälyohjelmiston kehysympäristö | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Prosessorin kokonaissuorituskyky enintään | 33 TOPs |
| NPU:n suorituskyky enintään | 13 TOPs |
| Neural processor unit (NPU) | Intel AI Boost |
| GPU:n teho enintään | 8 TOPs |
| EAN | 4711636132978 |
| Takuu | 1 vuosi |
ASUS ROG NUC 15 on kompakti pöytätietokone, joka on suunniteltu viemään mahdollisimman vähän tilaa. Laitteessa on Windows 11 Home -käyttöjärjestelmä, ja se soveltuu vaativaankin moniajoon sekä erikoisohjelmistojen käyttöön. Erillinen NVIDIA GeForce RTX 5060 -näytönohjain tarjoaa perinteisistä tornimallin tietokoneista tuttua suorituskykyä 3D-renderöintiin, pelaamiseen ja muuhun laitteistokiihdytettyyn työhön. Intelin integroitu näytönohjain hoitaa kevyemmät visuaaliset tehtävät virrankulutuksen minimoimiseksi. Kokonaisuutena laite tarjoaa täysikokoisen pöytätietokoneen tehot erittäin pienessä koossa.
Järjestelmän muisti riittää tehokkaaseen moniajoon. Tallennuskapasiteettia voi laajentaa emolevyn vapaiden paikkojen avulla, jos tarvetta on suurten projektitiedostojen hallintaan. Esiasennettu SSD-levy takaa nopeat käynnistysajat ja pitää laitteen fyysisen koon pienenä. Liitäntöihin kuuluu sekä langallinen että langaton verkkoyhteys. Useiden videolähtöjen ansiosta tietokone tukee joustavia moninäyttökokoonpanoja, ja äänentoistoa varten laitteessa on kuulokeliitäntä. Tyylikäs ja huomaamaton kotelo säästää arvokasta työpöytätilaa.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Intel Core Ultra 7 255HX -suoritin: 20 ydintä, 20 säiettä, 30 MB välimuisti, peruskellotaajuus 2,4 GHz, turbotaajuus 5,2 GHz.
- 16 GB DDR5-keskusmuistia (6400 MHz, 2 × 8 GB), laajennettavissa 96 gigatavuun asti.
- 1 TB SSD-tallennustilaa sovelluksille ja mediatiedostoille.
- Wi-Fi 7 (802.11be) ja Bluetooth 5.4 langattomia yhteyksiä varten.
- RJ45 Ethernet-portti, joka tukee jopa 2500 Mbit/s nopeutta.
- Kaksi HDMI-porttia ja kaksi DisplayPort-liitäntää usean ulkoisen näytön kytkemiseen.
- Kotelon mitat: 282,4 × 187,7 × 56,5 mm (L × S × K).
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
- manual pdf (English)


