Asus RT-BE59 -reititin, Wi-Fi 7, Dual-band, 2,5G WAN -portilla, musta
Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Liitettävyys | |
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 5 |
| USB-portti | ![]() |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 506 g |
| Tuotteen korkeus | 59 mm |
| Tuotteen leveys | 238 mm |
| Tuotteen syvyys | 193 mm |
| Virranhallinta | |
| Ulostulojännite | 12 V |
| Lähtövirta | 2 A |
| Virtalähteen malli | AC |
| AC-syöttötaajuus | 50/60 Hz |
| AC-syöttöjännite | 100 - 240 V |
| Ympäristöolosuhteet | |
| Käytön suhteellinen kosteus (H-H) | 50 - 90% |
| Varastointilämpötila | 0 - 70 °C |
| Käyttölämpötila (T-T) | 0 - 40 °C |
| Säilytysympäristön kosteus | 20 - 90% |
| Protokollat | |
| DHCP serveri | ![]() |
| Verkko | |
| Ethernet LAN | ![]() |
| Ethernet LAN -datanopeudet | 1000,2500 Mbit/s |
| Portin uudelleenohjaus | ![]() |
| Ethernet LAN -käyttöliittymän tyyppi | 2.5 Gigabit Ethernet |
| Portin aktivointi | ![]() |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 1,06 kg |
| Pakkauksen syvyys | 193 mm |
| Pakkauksen korkeus | 104 mm |
| Pakkauksen leveys | 285 mm |
| Pakkaustyyppi | Laatikko |
| Suojaus | |
| MAC-osoitteensuodatus | ![]() |
| Järjestelmän tapahtumien loki | ![]() |
| Lapsilukko | ![]() |
| Palomuuri | ![]() |
| Langattoman lähiverkon ominaisuudet | |
| Wi-Fi-standardit | 802.11a, Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 7 (802.11be), 802.11b, Wi-Fi 6 (802.11ax), 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Modulointi | 4096-QAM |
| Wi-Fi | ![]() |
| Wi-Fi-taajuus | Kaksitaajuus (2,4 GHz/5 GHz) |
| WLAN-tiedonsiirtonopeus (maks.) | 5000 Mbit/s |
| WLAN-tiedonsiirtonopeus (1. kaista) | 2882 Mbit/s |
| WLAN-tiedonsiirtonopeus (2. kaista) | 4320 Mbit/s |
| Wi-Fi-standardi | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Hallintaominaisuudet | |
| Verkkosivupohjainen hallinta | ![]() |
| Uudelleenkäynnistyspainike | ![]() |
| WPS-painike | ![]() |
| MU-MIMO-teknologia | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Virtalähde mukana | ![]() |
| Sisältää johdot | LAN (RJ-45) |
| Pika-aloitusopas | ![]() |
| Antenni | |
| Antennien määrä | 5 |
| Antennin muotoilu | Sisäinen ja ulkoinen |
| Suunnittelu | |
| LED-merkkivalot | Teho, LAN, WAN |
| Tuotteen väri | Musta |
| On/off-kytkin | ![]() |
| Tuotetyyppi | Pöytäreititin |
| Mobiili verkostoituminen | |
| 4G | ![]() |
| 5G | ![]() |
| Ominaisuudet | |
| Prosessorin taajuus | 2000 MHz |
| Sisäinen muisti | 1000 MB |
| Flash-muisti | 128 MB |
| Päivitettävä Firmware | ![]() |
| Prosessorin ytimet | 4 |
| Sisäänrakennettu prosessori | ![]() |
| WAN-yhteys | |
| WAN -liitintyyppi | RJ-45 |
| DSL WAN | ![]() |
| Ethernet WAN | ![]() |
| SIM-korttipaikka | ![]() |
| 3G/4G USB -modeemin yhteensopivuus | ![]() |
| EAN | 4711636172417 |
| Takuu | 1 vuosi |
ASUS RT-BE59 on Wi-Fi 7 (802.11be) -pöytäreititin. Laite on kaksikaistainen ja toimii 2,4 GHz:n ja 5 GHz:n taajuuksilla. Langaton enimmäisnopeus on yhteensä 5000 Mbit/s; 5 GHz:n kaista tukee 4320 Mbit/s:n ja 2,4 GHz:n kaista 688 Mbit/s:n nopeutta. Reititin hyödyntää MU-MIMO-tekniikkaa ja 4096-QAM-modulaatiota tiedonsiirron hallintaan useiden yhdistettyjen laitteiden välillä, ja viisi antennia huolehtivat signaalin kattavuudesta.
Langalliset liitännät hoituvat viidellä 2,5 gigabitin Ethernet-portilla (RJ-45). Liitännät jakautuvat yhteen WAN-porttiin internet-yhteyttä varten ja neljään LAN-porttiin paikallisia laitteita varten. Tietoturvasta ja verkon hallinnasta vastaavat integroitu palomuuri ja DHCP-palvelin. Asetukset määritetään verkkopohjaisen käyttöliittymän kautta, joka sisältää muun muassa lapsilukkotoiminnot. Laitteessa on nollaus- ja WPS-painikkeet. Pakkaukseen sisältyvät verkkolaite ja LAN-kaapeli.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Wi-Fi-standardi: Wi-Fi 7 (802.11be)
- Taajuusalueet: Kaksikaistainen (2,4 GHz / 5 GHz)
- Langaton enimmäisnopeus yhteensä: 5000 Mbit/s
- Ethernet-portit: 5 (1 WAN, 4 LAN)
- Ethernet-liitäntä: 2,5 gigabitin Ethernet
- Muisti: 1 Gt
- Antennit: 5
- Tietoturvaominaisuudet: Palomuuri ja lapsilukko
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 02.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.


