Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Näyttö | |
| Näytön halkaisija | 5,26 cm (2.07") |
| Näytön kirkkaus | 3000 cd/m² |
| Näytön erottelutarkkuus | 432 x 514 pikseliä |
| Näytön koko | 39,44 x 46,46 mm |
| Kosketusnäyttö | ![]() |
| Näytön tyyppi | Digitaalinen |
| Näytön teknologia | AMOLED |
| Pikselitiheys | 324 ppi |
| Värinäyttö | ![]() |
| Pyöristetyt näytön kulmat | ![]() |
| Näyttö aina päällä | ![]() |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth-versio | 5.3 |
| Bluetooth | ![]() |
| Wi-Fi | ![]() |
| Lähialueen kommunikointi (NFC) | ![]() |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | ![]() |
| Paino ja mitat | |
| Paino | 34,3 g |
| Tuotteen leveys | 42,8 mm |
| Tuotteen syvyys | 49,6 mm |
| Paksuus | 1,32 cm |
| Kaistanleveys | 2,2 cm |
| Rannekkeen paino | 18,3 g |
| Virranhallinta | |
| Akkutyyppi | Sisäänrakennettu akku |
| Akun kapasiteetti | 550 mAh |
| Akun käyttöikä (maks.) | 480 h |
| Latausaika | 2,5 h |
| Langaton lataaminen | ![]() |
| Akun käyttöaika | 20 päivää |
| Akun kesto (GPS-tila) | 40 h |
| Verkko | |
| GPS (satelliitti) | ![]() |
| GLONASS | ![]() |
| Mobiiliverkkoyhteys | ![]() |
| Galileo | ![]() |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | ![]() |
| Pakkauksen sisältö | |
| Käyttöopas | ![]() |
| Laturi | ![]() |
| Akku | |
| Akkuteknologia | Litium polymeeri (LiPo) |
| Akun kapasiteetti | 550 mAh |
| Suunnittelu | |
| Kosteus: Vedenpitävyys enintään (m) | 50 m |
| Vedenpitävä | ![]() |
| Nauhan materiaali | Silikoni |
| Suojaustoiminnot | Vedenkestävä |
| Asema markkinoilla | Älykello |
| Muoto | Suorakulmainen |
| Band-väri | Musta |
| Closure tyyppi | Yksipiikkinen hihnan solki |
| Soljen väri | Musta |
| Hihnan koko | Yksi koko |
| Objektiivin materiaali | Lasi |
| Värin nimi | Dark Blue |
| Vedenkestävyys | 5 ATM |
| Irroitettava hihna | ![]() |
| Magneettinen latausliitin | ![]() |
| Kellon kuoren väri | Sininen |
| Kellon kuoren materiaali | Muovi, Alumiini |
| Suorituskyky | |
| Kiinteä mikrofoni | ![]() |
| Sisäiset kaiuttimet | ![]() |
| Flash-muisti | 4 GB |
| Tuetut käyttöjärjestelmät | Android, iOS |
| Ominaisuudet | |
| Sähkökäyttöinen kompassi | ![]() |
| Herätyskello | ![]() |
| Kalenteri | ![]() |
| Sekuntikello | ![]() |
| Henkilökohtaisten tietojen hallinta | Menstrual cycle, Sekuntikello, Kalenteri, Herätyskello, Ajastin, Askelmittari, Tehtävälista |
| Sykemittari | ![]() |
| Intervalliharjoittelu | ![]() |
| Ympäristön valotunnistin | ![]() |
| Kiihtyvyysmittari | ![]() |
| Gyroskooppi | ![]() |
| Sääennuste | ![]() |
| Askelmittari | ![]() |
| Harjoitussuositukset | ![]() |
| Automaattinen harjoitusohjelman mukautus | ![]() |
| Harjoituksen ohjelmointi | ![]() |
| Palautumisaikaehdotus | ![]() |
| Automaattinen päivittäisen aktiivisuuden havaitseminen | ![]() |
| Värinämoottori | ![]() |
| Suositeltu toiminto | Sulkapallo, Darts, Sukellus, Baseball, Koripallo, Nyrkkeily, Hengitys, Kiipeily, Core training, Pyöräily, Tanssi, Käsipallo, HIIT, Voimistelu, Golf, Jalkapallo, Fitness, Kalastus, Elliptinen, Patikointi, Jääkiekko, Metsästys, Potkunyrkkeily, Motor sports, Paddling, Pilates, Ajaminen, Soutu, Tai Chi, Taekwondo, Uinti, Surffaus, Yoga, Kävely, Hiihto, Lumilautailu, Rullalautailu, Lentopallo, Triatlon, Purjehdus, Juoksu, Tennis |
| Aktiivisuuden seuranta | ![]() |
| Tuetut sovellukset | Zepp App, Strava, Adidas Running, TrainingPeaks, komoot, Relive, Google Fit, Apple Health |
| Musiikin hallinta | ![]() |
| Etsi puhelimeni -toiminto | ![]() |
| Action-urheilukameran hallinta | ![]() |
| Automaattinen tauko | ![]() |
| Harjoitteluvaikutuksen mittaus | ![]() |
| Multisport-tila | ![]() |
| Poltetut kalorit | ![]() |
| Kuljettu matka | ![]() |
| Omat tavoitteet | ![]() |
| Unenlaatu | ![]() |
| Ajastin | ![]() |
| Äly-ilmoitukset | ![]() |
| Puheluilmoitukset | ![]() |
| Tekstiviesti-ilmoitukset | ![]() |
| Aktiivisuuden seuraaja | ![]() |
| Haptinen palaute | ![]() |
| Säänäyttö | ![]() |
| Kalenteri-ilmoitukset | ![]() |
| Sydämensykkeen mittaus | Automaattinen, Ohje |
| Geomagneettinen tunnistin | ![]() |
| Veren happianturi | ![]() |
| Stressinseurantatoiminto | ![]() |
| Epäsäännöllisen rytmin ilmoitukset | ![]() |
| Alhaisen kardion ilmoitukset | ![]() |
| EAN | 6978099570084 |
Amazfit Bip Max on älykello, joka on suunniteltu päivittäisen aktiivisuuden ja terveyden seurantaan. Siinä on 2,07 tuuman AMOLED-kosketusnäyttö, jonka 3 000 cd/m² huippukirkkaus takaa erinomaisen näkyvyyden ulkona. Käyttäjä voi seurata terveyttään ympärivuorokautisesti integroitujen syke- ja veren happipitoisuusanturien avulla. Kello tukee myös unen seurantaa ja varoittaa epäsäännöllisestä sydämensykkeestä. Sisäänrakennettu satelliittipaikannus GPS-, GLONASS-, Galileo- ja QZSS-järjestelmillä mahdollistaa reittien tallentamisen myös ilman älypuhelinta.
Alumiiniseoksesta ja muovista valmistettu 42,76 mm:n runko painaa 34,3 grammaa. Kellossa on irrotettava musta silikonihihna, ja se on 5 ATM -vesitiivis, mikä tarkoittaa kestävyyttä 50 metrin syvyyteen asti. Laite yhdistyy Android- ja iOS-laitteisiin Bluetooth 5.3 -yhteydellä ja Wi-Fi-verkolla. Integroidut mikrofonit ja kaiuttimet mahdollistavat puhelut suoraan ranteesta sekä Zepp Flow -avustajan käytön, vaikka laitteessa ei ole mobiiliverkkoyhteyttä tai NFC-tukea. 550 mAh:n akku tarjoaa jopa 480 tuntia käyttöaikaa ja latautuu 2,5 tunnissa mukana tulevalla lataustelakalla.
Tärkeimmät ominaisuudet:- 4 Gt sisäistä tallennustilaa
- 432 x 514 pikselin näytön resoluutio
- Monilajitila, askelmittaus ja kalorien seuranta
- Kiihtyvyysanturi, gyroskooppi ja elektroninen kompassi
- Haptinen palaute ja värinäilmoitukset
- Ympäröivän valon tunnistin näytön automaattista kirkkaudensäätöä varten
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: Ei toimitustietoja
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja
Arvioitu toimitusaika: Ei toimitustietoja


