Tärkeimmät tekniset tiedot
Valitse yksi tai useampi ominaisuus etsiäksesi tuotteita, joilla on samat tekniset tiedot.| Paino ja mitat | |
| Paino | 290 g |
| Ulkohalkaisija | 5,6 mm |
| Pakkaustiedot | |
| Pakkauksen paino | 390 g |
| Pakkauksen syvyys | 190 mm |
| Pakkauksen korkeus | 59 mm |
| Pakkauksen leveys | 192 mm |
| Sertifikaatit | |
| Vaatimustenmukaisuustodistukset | RoHS |
| Pakkauksen sisältö | |
| Lukumäärä per pakkaus | 1 kpl |
| Muut ominaisuudet | |
| Tekniset ominaisuudet | Kink Protection, strain relief and Latch Protection |
| Ominaisuudet | |
| Johdon pituus | 15 m |
| Kaapelin väri | Musta |
| Tuotteen väri | Musta |
| Tiedonsiirtonopeus | 10000 Mbit/s |
| Liitin 1 | RJ-45 |
| Liitin 2 | RJ-45 |
| RoHS-direktiivin noudattaminen | ![]() |
| Pistokkeen materiaali | Polyvinyylikloridi (PVC) |
| Kaapeli-standardi | Cat6 |
| Taajuus | 250 MHz |
| AWG-koko | 27/7 |
| Johdintyyppi | Monisäikeinen |
| Kaapelin suojaus | F/UTP (FTP) |
| Ulkokäyttöön sopiva | ![]() |
| Liittimen 1 sukupuoli | Uros |
| Liittimen 2 sukupuoli | Uros |
| Johtimen materiaali | Kuparipinnoitettu alumiini (CCA) |
| Murtumaton johtosuoja | ![]() |
| Liitinsuojus | ![]() |
| Kaapelin muoto | Pyöreä |
| Logistiikkatiedot | |
| Harmonoidun järjestelmän nimikkeistökoodi (HS) | 84733080 |
| Kestävän kehityksen sertifikaatit | RoHS |
| EAN | 5711045259050 |
| Takuu | 5 vuotta |
Tämä on 15 metrin Cat6 F/UTP -verkkokaapeli, joka on suunniteltu luotettavaan ja vakaaseen tiedonsiirtoon standardoiduissa lähiverkkoympäristöissä. Kaapeli tukee jopa 10 000 Mbit/s siirtonopeuksia, soveltuen lyhyemmän vedon puitteissa vaativiin sovelluksiin, kuten nopeisiin työasemiin ja palvelimiin. Se täyttää Cat6-luokan suorituskykyvaatimukset ja toimii 250 MHz:n taajuudella. F/UTP-rakenne (Foiled/Unshielded Twisted Pair) sisältää yhteisen folioeristyksen parikaapeleiden ympärillä, mikä vähentää sähkömagneettisia häiriöitä ja parantaa signaalin eheyttä.
Kaapelissa on pyöreä, musta PVC-ulkovaipan rakenne, jonka ulkohalkaisija on 5,6 mm. Johtimet ovat kierrettyä 27/7 AWG Copper-Clad Aluminum (CCA) -materiaalia, mikä tekee kaapelista joustavan asennuksessa. Molemmissa päissä on suojatut RJ-45 urosliittimet, jotka varmistavat sähköisen kontaktin eheyden. Liittimissä on nykäisysuojus (snagless boot) sekä puristuksenpoisto, joka suojaa kaapelin liitoskohtaa mekaaniselta rasitukselta.
Tärkeimmät ominaisuudet:- Määritelty 10 Gbps datansiirron tukeen 15 metrin etäisyydellä
- F/UTP-suojaus ulkoisten häiriöiden minimoimiseksi
- Cat6-standardin mukainen 250 MHz taajuus
- Joustava 27/7 AWG Copper-Clad Aluminum (CCA) johdinrakenne
- Suojatut RJ-45 liittimet nykäisysuojuksella
- PVC-ulkovaipan materiaali
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 09:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 18:00
Arvioitu toimitus: 01.06. - 03.06.
Tänään: 10:00 - 17:00
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 01.06. - 03.06.
Arvioitu toimitusaika: 02.06.


