logo Multitronic Oy
Korsholmsesplanaden 38
65100 Vasa
Web: www.multitronic.fi
Telefon: 06 - 319 77 00
E-post: info@multitronic.fi

Arista - SFP+ lähetin-vastaanotin-moduuli - 10 Gigabit Ethernet - 10GBase-SRL - LC

JH644A
302,90 €
Visa price: inkl. Moms exkl. Moms
Webblager:
30.10.2018

Uppskattad leveranstid: 30.10.2018
Leveranskostnad: från 12,70 €
Avhämtning från butiken0,00 €
Postens paketautomat13,90 €
Postpaket13,20 €
Till dörren-paket17,40 €
Hempaket21,90 €
Matkahuolto Närpaket13,50 €
Matkahuolto Busspaket12,70 €
Butiker:välj
30.10.2018
Produktspecifikation
Nätverk
Kabelteknik10GBASE-SR
StandardanslutningSFP+
Maximal dataöverföringshastighet10000 Mbit/s
Fiberoptiska kontaktenLC
SFP transceiver typSR
Certifikat
CertifieringMSA
Förpackningens innehåll
Antal produkter som medföljer1 styck
Prestanda
Typ av kabelFiberoptik
Våglängd850 nm
Stöd för hot-plugcheckmark
Stöd för MMF (Multi-mode fiber)checkmark
EAN0190017128696
Garanti1 år
Source: Icecat.biz
Beskrivning

A 10-Gigabit transceiver in SFP+ form-factor that supports the 10-Gigabit SR standard, providing 10-Gigabit connectivity up to 400m on OM4 multi-mode fiber.

Features

- 10Gb Ethernet transmission rate with SFP+ form factor
- Transmissions are up to 300m on MMF (SR), up to 220 m MMF (LRM) and 10 km on SMF (LR)
- Low power consumption at <0.8W for SR, <1W for LRM and LR
- Duplex LC connector

Prisutveckling
På lager i butiker