Makita – borrmaskin/skruvdragare 18 V, inkl. 2 st. 5,0 Ah-batterier och laddare, Makpac2
Tillverkare: MAKITA
ID: DDF451RTJ
Produkten är inte tillgänglig
Produkten har utgått från sortimentet eller är inte tillgänglig för tillfället.
Produkten har utgått från sortimentet eller är inte tillgänglig för tillfället.
Produktspecifikation
Beskrivning
På lager i butiker
Leverans
Prisutveckling
| Vikt & dimension | |
| Vikt | 2,1 kg |
| Höjd | 257 mm |
| Bredd | 78 mm |
| Djup | 238 mm |
| Strömtillförsel | |
| Batteriteknik | Litium-Ion (Li-Ion) |
| Batterityp | BL1850 |
| Strömkälla | Batteri |
| Laddningstid | 45 min |
| Batterispänning | 18 V |
| Batterikapacitet | 5 Ah |
| Förpackningens innehåll | |
| Väska | ![]() |
| Antal batterier medföljer | 2 styck |
| Batteri ingår | ![]() |
| Övriga egenskaper | |
| Vibrationsemission | 2,5 m/s ² |
| Prestanda | |
| Antal växlar | 3 |
| Tomgång (1: a växeln) | 300 RPM |
| Tomgångsvarvtal (2: a växeln) | 600 RPM |
| Maximalt vridmoment (mjuk applikationer) | 40 nm |
| Maximalt vridmoment (hård applikationer) | 80 N⋅m |
| Chuck backbredd (min) | 1,5 mm |
| Chuck backbredd (max) | 1,3 cm |
| Ljudeffektnivå | 97 dB |
| Ljudtrycksnivå | 86 dB |
| Egenskaper | |
| Produktens färg | Svart, Blå |
| Produktdesign | Borr med pistolgrepp |
| Mjukt grepp | ![]() |
| Chuck typ | utan nyckel |
| Inbyggd ljus | ![]() |
![]() | |
| Skruvdragning | ![]() |
| EAN | 0088381813662 |
| Source: Icecat.biz | |
Hållbar borrskruvdragare för tuff användning.
Kraftfull borrskruvdragare med tre växlar för professionell skruvdragning och borrning.
Maximalt vridmoment hårt/mjukt: 80 / 40 Nm. Ett lämpligt verktyg för arbeten som kräver hög prestanda och kraft.
Levereras med två 5,0 Ah-batterier, snabbladdare och förvaringsväskan Makpac 2.
Kraftfull borrskruvdragare med tre växlar för professionell skruvdragning och borrning.
Maximalt vridmoment hårt/mjukt: 80 / 40 Nm. Ett lämpligt verktyg för arbeten som kräver hög prestanda och kraft.
Levereras med två 5,0 Ah-batterier, snabbladdare och förvaringsväskan Makpac 2.
Multitronic Vasa: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 11:00 - 15:00
Multitronic Jakobstad: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: Stängt
Multitronic Jyväskylä: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: Stängt
Multitronic Villmanstrand: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: Stängt
Multitronic Mariehamn: 0 st
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Idag: 10:00 - 14:00
De tekniska uppgifterna ovan är endast avsedda som referens och kan ändras. Vi förbehåller oss rätten att korrigera tryckfel och att använda illustrationer som vägledning. Viss text kan vara autogenererad eller maskinöversatt, vilket kan leda till felaktigheter.

