PHILIPS 86BDL4050Q 86" 4K UHD, ADS skärm
Tillverkare: PHILIPS
ID: 86BDL4050Q/00
Beräknad leverans: 19.05 - 20.05
19st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Manuals
Tekniska data
Garantiperiod3 År
Certifikat för överensstämmelseCB, CE, Federal Communications Commission (FCC), RoHS, UL, VCCI
Skärm
Bildpunktavstånd0,4935 x 0,4935 mm
Kontrastförhållande (medel)1200:1
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande16:9
Skärm diagonal2,17 m (85.6")
Ljusstyrka500 cd/m²
Svarstid (medel)8 ms
Färgdjup8 bit
Upplösning3840 x 2160 pixels
Diagonal skärmstorlek217,4 cm
Pekskärmcross
Kontrastförhållande (dynamisk)500000:1
LED-bakgrundsbelysningcheckmark
Typ av bakgrundsbelysningLED
Max uppdateringsfrekvens60 hz
SkärmtypLCD
Anti-glare skärmcross
Native bildförhållande16:9
HD-typ4K Ultra HD
PaneltypADS
SkärmformPlatt
Antal färger1,07 miljarder färger
Dimfaktor25%
Standard uppdateringsfrekvens60 hz
cross
Ljusstyrka (normal)500 cd/m²
Audio
Antal inbyggda högtalare2
Anslutningar
Infraröd portcheckmark
Typ av minneskortMicroSD (TransFlash)
Nätverksansluten (Ethernet)checkmark
Ljudanslutning3,5mm
Antal LAN (RJ-45) anslutningar1
DVI-portcheckmark
Antal DVI-I anslutningar1
Inbyggd kortläsarecheckmark
Antal HDMI-portar2
RS-232-gränssnittcheckmark
HDMI-version2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
Antal Displayportar0
USB-version2.0
HDCP-version2.0
Hörlursutgångcheckmark
Antal USB-portar2
Inbyggd USB-hubbcheckmark
Antal portar uppströms0
Antal USB typ A-portar nedströms3
USB-portcheckmark
OPS-modulplatscheckmark
2
Vikt & dimension
Djup (med stativ)69,5 mm
Visa djupet69,5 mm
Visa höjd1100 mm
Visa vikt49,1 kg
Skärmbredd1929 mm
Bredd, sängstomme1,55 cm
Strömtillförsel
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)D
Energieffektivitetsklass (HDR)D
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar100 kWh
Miljökrav
Intervall för relativ operativ luftfuktighet20 - 80%
Temperaturintervall (förvaring)-20 - 60 ° C
Temperatur vid drift0 - 40 ° C
Fuktighet (förvaring)5 - 95%
Ergonomi
Produktvikt (oz)checkmark
Höjdjusteringcross
Svängarmcheckmark
Gränsssnitt för panelmontering600 x 400 mm
Svängbaracross
Lutningsjusteringcross
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Förpackningens innehåll
Fjärrkontroll ingårcheckmark
Kabel inkluderadAC, RS-232
Batterier medföljercheckmark
Stå ingårcheckmark
Design
Produktens färgSvart
Placeringar som kan användasinomhus
ProduktdesignPlatt skärm för digital skyltning
Löstagbart stativcheckmark
Prestanda
ÄndamålKommersiellt
Skärmgränssnitt (OSD)checkmark
Antal OSD språk12
NVIDIA G-SYNCcross
Drifttid (timmar/dagar)24/7
AMD FreeSynccross
Over The Air-uppdateringar (OTA)checkmark
Flimmerfriteknikcross
OPS (Open Pluggable Specification)checkmark
Egenskaper
Monteringsbar på väggencheckmark
Multimedia
Uteffekt (RMS)10 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Inbyggd kameracross
Antal talare2
Datorsystem
ProcessortillverkareArm
Ljudformat som stödsAAC, HE-AAC, MPEG-1, MPEG-2
BildkomprimeringsformatBMP, JPEG, PNG, WEBP
Installerat operativsystemAndroid
Processorkärnor4
Videoformat som stödsH.263, H.264, H.265, MPEG1, MPEG2, MPEG4, VP8, VP9
Inbyggd processorcheckmark
Intern lagringskapacitet16 GB
Ombord grafikkort modellMali-G52 MC1
ProcessorarkitekturARM Cortex-A55
Internminne3 GB
Datorsystemcheckmark
EAN8721038101768
Garanti3 år
För anslutning av externa källor finns två HDMI 2.0-portar samt en inbyggd USB-hubb med tre USB 3.2 Gen 1-portar. Skärmen är utrustad med ett VESA-fäste (600 x 400 mm) för montering på vägg eller kompatibla stativ, och den kan även ställas i pivotläge för vertikal orientering. Ergonomiska justeringar för lutning eller höjd saknas på det medföljande stativet. Enheten har även inbyggda högtalare med en total uteffekt på 20 W (2 x 10 W), vilket eliminerar behovet av externa ljudsystem för grundläggande ljuduppspelning. Stativ och en Kensington-låsplats för stöldskydd ingår.
Nyckelfunktioner:
  • 86-tums ADS-panel med 4K UHD-upplösning (3840 x 2160)
  • Utformad för kontinuerlig drift (24/7)
  • Ljusstyrka på 500 cd/m² och kontrastförhållande på 1200:1
  • Integrerat Android 10 SOC för hantering av innehåll
  • Två HDMI 2.0-portar och en inbyggd USB 3.2-hubb
  • Inbyggda stereohögtalare (2 x 10 W)
  • Stöd för VESA-montering (600 x 400 mm) och pivotfunktion
  • Maximal uppdateringsfrekvens på 60 Hz och 8 ms svarstid