ASUS ROG Strix XG32UCDS 32" 4K UHD, QD-OLED gamingskärm
Tillverkare: ASUS
ID: XG32UCDS
Beräknad leverans: 20.05 - 21.05
8st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: Stängt (Kristi himmelsfärdsdag) Information om butiken
Beställ och hämta efter 5-7 dagar Öppet idag: Stängt Information om butiken
Skärm
Bildpunktavstånd0,182 x 0,182 mm
Kontrastförhållande (medel)1500000:1
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande16:9
Bildstorlek horisontalt69,9 cm
Bildstorlek vertikalt39,5 cm
Skärm diagonal80 cm (31.5")
Svarstid (medel)0,03 ms
Färgdjup10 bit
Upplösning4K 3840 x 2160 pixels
Horisontell avsökningsfrekvens27 - 255 kHz
Vertikal avsökningsfrekvens48 - 165 hz
Diagonal skärmstorlek80 cm
Pekskärmcross
Max uppdateringsfrekvens165 hz
SkärmtypQD-OLED
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande16:9
HD-typ4K Ultra HD
Pixeltäthet137,68 ppi
PaneltypOLED
SkärmytskiktMätt
SkärmformPlatt
checkmark
Ljusstyrka (max)1000 cd/m²
Ljusstyrka (normal)450 cd/m²
DCI-P3-täckning99%
HDR-teknik (High Dynamic Range)DisplayHDR 400 True Black, High Dynamic Range 10 (HDR10)
FärgområdesstandardDCI-P3
Responstidens mätningstypGTG (Gray to Gray)
Anslutningar
Ljudanslutning3,5 mm
Hörlursutgångar1
Antal HDMI-portar2
Hörlursanslutning3,5 mm
HDMI-version2.1
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
Antal Displayportar1
HDCP-version2.2
DisplayPort-version1.4
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcross
Typ av USB-port uppströmsUSB Type-C
Antal portar uppströms1
Antal USB typ A-portar nedströms0
Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPortcheckmark
USB-strömleveranscheckmark
USB-strömförsörjning upp till15 W
Antal USB typ C-portar uppströms1
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)718 mm
Höjd (med stativ)562 mm
Djup (med stativ)188 mm
Vikt (utan stativ)4,6 kg
Höjd (utan stativ)431 mm
Bredd (utan stativ)718 mm
Djup (utan stativ)74 mm
Vikt (med stativ)6,6 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)50 W
Strömförbrukning i avslaget läge0,3 W
Strömförbrukning i PowerSave läge0,5 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
Strömförbrukning (max)50 W
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)G
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar33 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar40 kWh
Förpackning
Vikt inkl. förpackning10,1 kg
Låddjup188 mm
Höjd510 mm
Förpackningens bredd870 mm
FörpackningstypLåda
Ergonomi
Produktvikt (oz)checkmark
Monteringsbar på väggencheckmark
Höjdjusteringcheckmark
Hållare25 - -25°
Lutningsvinkel20 - -5°
Svängarmcheckmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracheckmark
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Justerbar höjd (max)11 cm
Förpackningens innehåll
Stå ingårcheckmark
Övriga egenskaper
Närhetssensorcheckmark
Varumärkesspecifika teknologierASUS OLED Care, Crosshair
Skuggkontrollcheckmark
Design
Produktens färgSvart
Positionering på marknadenSpela
Löstagbart stativcheckmark
Fötter färgSvart
Ramlös designcheckmark
Prestanda
NVIDIA G-SYNCcheckmark
AMD FreeSynccheckmark
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Typ av NVIDIA G-SYNCG-SYNC Compatible
Typ av AMD FreeSyncFreeSync Premium Pro
Multimedia
Uteffekt (RMS)0 W
Inbyggda högtalarecross
Inbyggd kameracross
Antal talare0
Hållbarhet
HållbarhetscertifieringForest Stewardship Council (FSC) Mix
EAN4711387871409
Garanti1 år
ASUS ROG Strix OLED XG32UCDS är en 32-tums bildskärm utrustad med en QD-OLED-panel som levererar 4K UHD-upplösning (3840 x 2160 pixlar). Kombinationen av en uppdateringsfrekvens på 165 Hz och en svarstid på 0,03 ms säkerställer en flytande bildåtergivning med minimal rörelseoskärpa. Panelen har en färgtäckning på 99 % av DCI-P3-färgrymden, vilket ger en precis färgåtergivning för både spel och innehållsskapande. Den är även certifierad enligt VESA DisplayHDR 400 True Black, vilket bidrar till djup svärta och hög kontrast.
Nyckelfunktioner:
  • 32-tums platt QD-OLED-panel med 4K UHD-upplösning
  • 165 Hz uppdateringsfrekvens och 0,03 ms svarstid
  • 99 % DCI-P3 färgtäckning och 10-bitars färgdjup
  • Kompatibel med AMD FreeSync Premium Pro och NVIDIA G-SYNC
  • Anslutningar för HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 och USB-C
  • Kontrastförhållande på 1 500 000:1 och stöd för HDR10
  • Ergonomiskt stativ med justerbar höjd, lutning, vridning och pivot
  • Stöd för VESA-montering (100 x 100 mm)