ASUS ROG Strix XG32UCDS 32" 4K UHD, QD-OLED -pelinäyttö
Valmistaja: ASUS
ID: XG32UCDS
Arvioitu toimitus: 20.05. - 21.05.
8kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu (Helatorstai) Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 5-7 päivää kuluttua Avoinna tänään: Suljettu Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,182 x 0,182 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1500000:1
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Kuvakoko, vaaka69,9 cm
Kuvakoko, pysty39,5 cm
Näytön halkaisija80 cm (31.5")
Vasteaika (tyypillinen)0,03 ms
Värin syvyys10 bittiä
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Digitaalinen vaakataajuus27 - 255 kHz
Digitaalinen pystytaajuus48 - 165 Hz
Ruudun halkaisija (cm)80 cm
Kosketusnäyttöcross
Suurin päivitystaajuus165 Hz
Näytön teknologiaQD-OLED
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Pikselitiheys137,68 ppi
Paneelin tyyppiOLED
Näytön pintaMatta
Näytön muotoTasainen
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (terävin)1000 cd/m²
Näytön kirkkaus (tavallinen)450 cd/m²
Värialue DCI-P399%
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)DisplayHDR 400 True Black, High Dynamic Range 10 (HDR10)
VakiovärialueDCI-P3
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
Äänen sisääntulo3,5 mm
Kuulokelähdöt1
HDMI-porttien lukumäärä2
Kuulokkeiden liitettävyys3,5 mm
HDMI-versio2.1
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja1
HDCP versio2.2
DisplayPort versio1.4
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscross
USB upstream -porttityyppiUSB Type-C
Upstream -porttien määrä1
USB A-tyypin downstream -porttien määrä0
USB Type-C DisplayPort Alternate Modecheckmark
USB Power Deliverycheckmark
USB Power Delivery asti15 W
USB C-tyypin upstream-porttien lukumäärä1
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)718 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)562 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)188 mm
Paino (ilman jalustaa)4,6 kg
Korkeus (ilman jalustaa)431 mm
Leveys (ilman jalustaa)718 mm
Syvyys (ilman jalustaa)74 mm
Paino (jalustan kanssa)6,6 kg
Virranhallinta
Virrankulutus50 W
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus (PowerSave)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
Tehonkulutus (maks.)50 W
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)G
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti33 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti40 kWh
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino10,1 kg
Pakkauksen syvyys188 mm
Pakkauksen korkeus510 mm
Pakkauksen leveys870 mm
PakkaustyyppiLaatikko
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacheckmark
Seinäkiinnitteinencheckmark
Korkeudensäätöcheckmark
Kääntyvä kulma alue25 - -25°
Kallistuskulma20 - -5°
Pivot-toimintocheckmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscheckmark
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)11 cm
Pakkauksen sisältö
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
Lähestymisanturicheckmark
Tuotekohtaiset tekniikatASUS OLED Care, Crosshair
Varjonhallintacheckmark
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
Jalkojen väriMusta
Kehyksetön muotoilucheckmark
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcheckmark
AMD FreeSynccheckmark
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
NVIDIA G-SYNC -tyyppiG-SYNC Compatible
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium Pro
Multimedia
Nimellisteho RMS0 W
Sisäiset kaiuttimetcross
Sisäänrakennettu kameracross
Kaiuttimien lukumäärä0
Kestävän kehityksen sertifikaatitForest Stewardship Council (FSC) Mix
EAN4711387871409
Takuu1 vuosi
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • Näytön koko 32 tuumaa ja 4K UHD -resoluutio (3840 x 2160)
  • Tasainen QD-OLED-paneeli 10-bittisellä värisyvyydellä
  • Virkistystaajuus 165 Hz ja vasteaika 0,03 ms
  • Kontrastisuhde 1 500 000:1 ja HDR10-tuki
  • Väripeitto kattaa 99 % DCI-P3-standardista
  • Liitännät: 2 x HDMI 2.1, 1 x DisplayPort 1.4, USB-C-tuloliitäntä
  • Tukee AMD FreeSync Premium Pro- ja NVIDIA G-SYNC -teknologioita
  • Ergonominen jalusta korkeuden, kallistuksen, käännön ja pivot-säädöllä
  • VESA-kiinnitysstandardi 100 x 100 mm