LG UltraFine 32UR500K-B 32" 4K, VA, HDR skärm
Tillverkare: LG
ID: 32UR500K-B.AEU
Beräknad leverans: Ingen leverans information
Inte tillgänglig
Välj din butik
Inte tillgänglig Öppet idag: Stängt (Kristi himmelsfärdsdag) Information om butiken
Inte tillgänglig Öppet idag: Stängt Information om butiken
Produktspecifikation
Välj en eller flera funktioner för att söka efter produkter med samma specifikationer.
Skärm
Bildpunktavstånd0,06053 x 0,18159 mm
Kontrastförhållande (medel)3000:1
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande16:9
Skärm diagonal80 cm (31.5")
Svarstid (medel)4 ms
Färgdjup10 bit
Upplösning4K 3840 x 2160 pixels
Diagonal skärmstorlek80 cm
Pekskärmcross
Typ av bakgrundsbelysningLED
Max uppdateringsfrekvens60 hz
SkärmtypLCD
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande16:9
HD-typ4K Ultra HD
Pixeltäthet137,68 ppi
Färgomfång90%
PaneltypVA
SkärmformPlatt
Antal färger1,07 miljarder färger
checkmark
Ljusstyrka (normal)200 cd/m²
HDR-teknik (High Dynamic Range)High Dynamic Range 10 (HDR10)
FärgområdesstandardDCI-P3
Anslutningar
Ljudanslutning3,5 mm
Hörlursutgångar1
Antal HDMI-portar2
HDMI-version2.0
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
Antal Displayportar1
HDCP-version2.2
DisplayPort-version1.4
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcross
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)714,3 mm
Höjd (med stativ)512,3 mm
Djup (med stativ)208,8 mm
Vikt (utan stativ)6,7 kg
Höjd (utan stativ)420,1 mm
Bredd (utan stativ)714,3 mm
Djup (utan stativ)45,7 mm
Vikt (med stativ)7,7 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)45 W
NätaggregatstypExtern
Strömförbrukning i avslaget läge0,3 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)F
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar32 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar37 kWh
Förpackning
Vikt inkl. förpackning1,07 kg
Låddjup226 mm
Höjd507 mm
Förpackningens bredd821 mm
FörpackningstypLåda
Ergonomi
Produktvikt (oz)checkmark
Höjdjusteringcross
Lutningsvinkel-5 - 15°
Svängarmcross
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracross
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Förpackningens innehåll
Kabel inkluderadHDMI
Stå ingårcheckmark
Övriga egenskaper
Varumärkesspecifika teknologierDAS Mode, Super+ Resolution
Design
Produktens färgSvart
Löstagbart stativcheckmark
Fötter färgSvart
Upplyst monitorstativcross
Prestanda
smarta funktionerEnergisparande
NVIDIA G-SYNCcross
AMD FreeSynccheckmark
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Typ av AMD FreeSyncFreeSync
Multimedia
Uteffekt (RMS)10 W
Inbyggda högtalarecheckmark
Inbyggd kameracross
Antal talare2
EAN8806096227855
Garanti1 år
LG UltraFine 32UR500K-B är en 32-tums 4K-bildskärm från LG Electronics, utformad för professionellt arbete och multimedia. VA-panelen levererar en upplösning på 3840 x 2160 pixlar och ett högt kontrastförhållande som ger djup svärta i bilden. Skärmen har stöd för HDR10 och täcker 90 % av DCI-P3-färgrymden, vilket gör den lämplig för uppgifter som grafisk design och videoredigering. Med en uppdateringsfrekvens på 60 Hz och 4 ms svarstid ger den en stabil och följsam bild för kontorsprogram och allmän medieanvändning.
Anslutningsmöjligheterna inkluderar två HDMI 2.0-portar och en DisplayPort 1.4, vilket möjliggör anslutning av flera enheter samtidigt. Skärmen är utrustad med inbyggda 5 W stereohögtalare för grundläggande ljuduppspelning utan extern utrustning. Stativet kan lutas för att anpassa betraktningsvinkeln, och VESA-kompatibilitet (100 x 100 mm) ger möjlighet till montering på vägg eller monitorarm. Tekniker för flimmerfri bild och reducerat blått ljus är integrerade för att öka komforten under längre arbetspass.
Nyckelfunktioner:
  • 32-tums skärm med 4K UHD-upplösning (3840 x 2160)
  • Platt VA-panel med 3000:1 i kontrastförhållande
  • 60 Hz uppdateringsfrekvens och 4 ms svarstid
  • Stöd för HDR10 med 90 % täckning av DCI-P3
  • Anslutningar med 2 x HDMI 2.0 och 1 x DisplayPort 1.4
  • Kompatibel med AMD FreeSync för följsamma rörelser
  • Justerbar lutning och VESA-fäste (100 x 100 mm)
  • Integrerade stereohögtalare på 2 x 5 W