ASUS ROG Strix XG32UCWG 32" 4K UHD, OLED gamingskärm med USB-C hub
Tillverkare: ASUS
ID: 90LM0BX0-B01371
Beräknad leverans: 22.05 - 25.05
11st tillgängliga hos importören
Välj din butik
Beställ och hämta efter 1-2 veckor Öppet idag: 10:00 - 18:00 Information om butiken
Beställ och hämta efter 1-2 veckor Öppet idag: 09:00 - 17:00 Information om butiken
Skärm
Bildpunktavstånd0,182 x 0,182 mm
Kontrastförhållande (medel)1500000:1
Betraktningsvinkel (horisontell)178°
Synfältsvinkel (vertikal)178°
Bildförhållande16:9
Bildstorlek horisontalt69,7 cm
Bildstorlek vertikalt39,2 cm
Skärm diagonal80 cm (31.5")
Svarstid (medel)0,03 ms
Färgdjup10 bit
Upplösning4K 3840 x 2160 pixels
Diagonal skärmstorlek80 cm
Pekskärmcross
Typ av bakgrundsbelysningOLED
Max uppdateringsfrekvens165 hz
SkärmtypOLED
Anti-glare skärmcheckmark
Native bildförhållande16:9
HD-typ4K Ultra HD
Pixeltäthet138 ppi
PaneltypWOLED
SkärmformPlatt
Antal färger1,073 miljarder färger
checkmark
Ljusstyrka (max)1300 cd/m²
DCI-P3-täckning99%
HDR-teknik (High Dynamic Range)DisplayHDR 400 True Black, High Dynamic Range 10 (HDR10)
FärgområdesstandardDCI-P3
Responstidens mätningstypGTG (Gray to Gray)
Anslutningar
Hörlursutgångar1
Antal HDMI-portar2
Hörlursanslutning3,5 mm
HDMI-version2.1
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
Antal Displayportar1
Inbyggd KVM-switchcheckmark
Hörlursutgångcheckmark
Inbyggd USB-hubbcheckmark
USB-hubbversion3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
Typ av USB-port uppströmsUSB Type-C
Antal portar uppströms1
Antal USB typ A-portar nedströms3
Alternativt läge för USB Typ-C DisplayPortcheckmark
USB-strömleveranscheckmark
USB-strömförsörjning upp till15 W
Antal USB typ C-portar uppströms1
DisplayPort-utgångens version1.4
Vikt & dimension
Bredd (med stativ)714 mm
Höjd (med stativ)579 mm
Djup (med stativ)274 mm
Vikt (utan stativ)4,5 kg
Höjd (utan stativ)430 mm
Bredd (utan stativ)714 mm
Djup (utan stativ)71 mm
Vikt (med stativ)7,3 kg
Strömtillförsel
Strömförbrukning (vanlig)44 W
Strömförbrukning i avslaget läge0,3 W
Strömförbrukning i PowerSave läge0,5 W
Strömförbrukning i vänteläge0,5 W
Växelström Frekvens50/60 hz
AC-inspänning100 - 240 V
EnergieffektivitetsskalningA till G
Energieffektivitetsklass (SDR)G
Energieffektivitetsklass (HDR)G
Energiförbrukning (SDR) per 1 000 timmar33 kWh
Energiförbrukning (HDR) per 1 000 timmar40 kWh
Förpackning
Vikt inkl. förpackning13,5 kg
Låddjup514 mm
Höjd238 mm
Förpackningens bredd868 mm
FörpackningstypLåda
Ergonomi
Produktvikt (oz)checkmark
Monteringsbar på väggencheckmark
Höjdjusteringcheckmark
Hållare15 - -15°
Lutningsvinkel20 - -5°
Svängarmcheckmark
Gränsssnitt för panelmontering100 x 100 mm
Svängbaracheckmark
Lutningsjusteringcheckmark
Typ av kabellåsanslutningKensington
VESA-fästecheckmark
Justerbar höjd (max)8 cm
Förpackningens innehåll
Stå ingårcheckmark
Övriga egenskaper
Närhetssensorcheckmark
Varumärkesspecifika teknologierASUS OLED Care
Design
Produktens färgSvart
Positionering på marknadenSpela
Löstagbart stativcheckmark
Fötter färgSvart
Prestanda
NVIDIA G-SYNCcheckmark
AMD FreeSynccheckmark
Flimmerfriteknikcheckmark
Låg blåljus-teknikcheckmark
Typ av NVIDIA G-SYNCG-SYNC Compatible
Typ av AMD FreeSyncFreeSync Premium Pro
Multimedia
Inbyggda högtalarecross
Inbyggd kameracross
Hållbarhet
HållbarhetscertifieringForest Stewardship Council (FSC) Mix
EAN4711636007139
Garanti3 år
ASUS ROG Strix XG32UCWG är en 32-tums gamingskärm utrustad med en WOLED-panel som levererar 4K UHD-upplösning. Panelen använder TrueBlack-teknik för att producera djup svärta och ett högt kontrastförhållande, vilket ger livfulla och exakta färger. Skärmen har en uppdateringsfrekvens på upp till 165 Hz i 4K, samt ett dubbelläge som kan växla till 330 Hz i Full HD för spel som prioriterar maximal bildfrekvens. Responstiden på 0,03 ms bidrar till att minimera rörelseoskärpa vid snabba sekvenser.
Nyckelfunktioner:
  • 32-tums platt OLED-panel med 3840 x 2160 4K UHD-upplösning
  • 165 Hz uppdateringsfrekvens och 0,03 ms responstid (GtG)
  • 1 500 000:1 kontrastförhållande och 1300 cd/m² toppljusstyrka
  • Stöd för HDR10 med 99 % DCI-P3 färgtäckning
  • Anslutningar via HDMI 2.1, DisplayPort 1.4 och USB-C
  • Kompatibel med AMD FreeSync Premium Pro och NVIDIA G-SYNC
  • Fullt justerbart stativ med höjd, lutning och vridning
  • 100 x 100 mm VESA-monteringsstandard