ASUS ROG Strix XG32UCWG 32" 4K UHD, OLED -pelinäyttö, USB-C hub
Valmistaja: ASUS
ID: 90LM0BX0-B01371
Arvioitu toimitus: 22.05. - 25.05.
11kpl saatavilla tukkurilta
Valitse myymälä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 10:00 - 18:00 Tietoa myymälästä
Tilaa ja nouda 1-2 viikkoa kuluttua Avoinna tänään: 09:00 - 17:00 Tietoa myymälästä
Näyttö
Kuvapikselitiheys0,182 x 0,182 mm
Kontrastisuhde (tyypillinen)1500000:1
Katselukulma, vaakasuora178°
Katselukulma, pystysuora178°
Kuvasuhde16:9
Kuvakoko, vaaka69,7 cm
Kuvakoko, pysty39,2 cm
Näytön halkaisija80 cm (31.5")
Vasteaika (tyypillinen)0,03 ms
Värin syvyys10 bittiä
Näytön erottelutarkkuus4K 3840 x 2160 pixels
Ruudun halkaisija (cm)80 cm
Kosketusnäyttöcross
Taustavalon tyyppiOLED
Suurin päivitystaajuus165 Hz
Näytön teknologiaOLED
Häikäisemätön näyttöcheckmark
Vakiokuvasuhde16:9
HD-tyyppi4K Ultra HD
Pikselitiheys138 ppi
Paneelin tyyppiWOLED
Näytön muotoLitteä
Näyttövärejä1,073 miljardia väriä
HDR-tuettucheckmark
Näytön kirkkaus (terävin)1300 cd/m²
Värialue DCI-P399%
Korkeadynaaminen teknologia-alue (HDR)DisplayHDR 400 True Black, High Dynamic Range 10 (HDR10)
VakiovärialueDCI-P3
Vasteajan mittaustyyppiGTG (Gray to Gray)
Liitettävyys
Kuulokelähdöt1
HDMI-porttien lukumäärä2
Kuulokkeiden liitettävyys3,5 mm
HDMI-versio2.1
HDMIcheckmark
HDCPcheckmark
DisplayPort-portteja1
Sisäänrakennettu KVM-kytkincheckmark
Kuulokeliitäntächeckmark
Sisäänrakennettu USB-keskuscheckmark
USB-keskuksen versio3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1)
USB upstream -porttityyppiUSB Type-C
Upstream -porttien määrä1
USB A-tyypin downstream -porttien määrä3
USB Type-C DisplayPort Alternate Modecheckmark
USB Power Deliverycheckmark
USB Power Delivery asti15 W
USB C-tyypin upstream-porttien lukumäärä1
DisplayPort-lähtöjen versio1.4
Paino ja mitat
Laitteen leveys (jalustan kanssa)714 mm
Laitteen korkeus (jalustan kanssa)579 mm
Laitteen syvyys (jalustan kanssa)274 mm
Paino (ilman jalustaa)4,5 kg
Korkeus (ilman jalustaa)430 mm
Leveys (ilman jalustaa)714 mm
Syvyys (ilman jalustaa)71 mm
Paino (jalustan kanssa)7,3 kg
Virranhallinta
Virrankulutus44 W
Virrankulutus (pois päältä)0,3 W
Virrankulutus (PowerSave)0,5 W
Virrankulutus valmiustilassa0,5 W
AC-syöttötaajuus50/60 Hz
AC-syöttöjännite100 - 240 V
EnergiatehokkuusasteikkoA - G
Energiatehokkuusluokka (SDR)G
Energiatehokkuusluokka (HDR)G
Energiankulutus (SDR) 1 000 tuntia kohti33 kWh
Energiankulutus (HDR) 1 000 tuntia kohti40 kWh
Pakkaustiedot
Pakkauksen paino13,5 kg
Pakkauksen syvyys514 mm
Pakkauksen korkeus238 mm
Pakkauksen leveys868 mm
PakkaustyyppiLaatikko
Ergonomia
Kaapelilukkopaikkacheckmark
Seinäkiinnitteinencheckmark
Korkeudensäätöcheckmark
Kääntyvä kulma alue15 - -15°
Kallistuskulma20 - -5°
Pivot-toimintocheckmark
VESA-asennusliitännät100 x 100 mm
Kääntyvyyscheckmark
Korkeussäätöcheckmark
Kaapelilukon aukkotyyppiKensington
VESA-kiinnityscheckmark
Säädettävä korkeus (max)8 cm
Pakkauksen sisältö
Jalusta sisältyycheckmark
Muut ominaisuudet
Lähestymisanturicheckmark
Tuotekohtaiset tekniikatASUS OLED Care
Suunnittelu
Tuotteen väriMusta
Asema markkinoillaPelaaminen
Irrotettava tukicheckmark
Jalkojen väriMusta
Suorituskyky
NVIDIA G-SYNCcheckmark
AMD FreeSynccheckmark
Välkkymätön teknologiacheckmark
Matala sinivalo -teknologiacheckmark
NVIDIA G-SYNC -tyyppiG-SYNC Compatible
AMD FreeSync -tyyppiFreeSync Premium Pro
Multimedia
Sisäiset kaiuttimetcross
Sisäänrakennettu kameracross
Kestävän kehityksen sertifikaatitForest Stewardship Council (FSC) Mix
EAN4711636007139
Takuu3 vuotta
Monipuoliset liitäntävaihtoehdot kattavat DisplayPort 1.4:n, kaksi HDMI 2.1 -porttia sekä USB-C-portin virransyötöllä. Sisäänrakennettu USB-keskitin tarjoaa kolme USB-A-porttia oheislaitteiden kytkemistä varten. Näytön jalusta on irrotettavissa ja tarjoaa kattavat ergonomiset säädöt, kuten kallistuksen, sivuttaiskäännön ja 80 mm korkeussäädön. Näyttö voidaan myös kääntää pystyasentoon (pivot), ja se tukee 100 x 100 mm VESA-kiinnitystä seinä- tai varsiasennukseen.
Tärkeimmät ominaisuudet:
  • 32 tuuman 4K UHD (3840 x 2160) -resoluutio
  • Tasainen WOLED-paneeli 0,03 ms vasteajalla
  • 165 Hz virkistystaajuus (330 Hz Full HD -tilassa)
  • AMD FreeSync Premium Pro- ja NVIDIA G-SYNC -yhteensopivuus
  • HDR10-tuki ja 99 % DCI-P3-väripeitto
  • Liitännät: DisplayPort 1.4, 2 x HDMI 2.1, USB-C (virransyötöllä)
  • Sisäänrakennettu USB 3.2 Gen 1 -keskitin kolmella portilla
  • Kattavat ergonomiasäädöt (korkeus, kallistus, kääntö, pivot)
  • Vilkkumaton taustavalo ja sinisen valon suodatus
  • Irrotettava jalusta ja 100 x 100 mm VESA-kiinnitysmahdollisuus