11890€
Show VAT 0%
Show VAT 25,5%
Multitronic Vaasa
Multitronic Pietarsaari
Multitronic Jyväskylä
Multitronic Lappeenranta
Multitronic Mariehamn
Specifications
Description
Store availability
Delivery
Price development
| Technical details | |
| Pallet type | 800 x 1200 mm |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 72 g |
| Package weight | 94 g |
| Height | 30 mm |
| Width | 67.6 mm |
| Depth | 88.2 mm |
| Ribbon length | 8 m |
| Performance | |
| Compatibility | PT-9500PC PT-9700PC PT-9800PCN RL-700S |
| Product colour | Black |
| Features | |
| Compatibility | PT-9500PC PT-9700PC PT-9800PCN RL-700S |
| Product colour | Black |
| Country of origin | China |
| Spare part retention | 5 year(s) |
| Logistics data | |
| Products per pallet | 480 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 40 pc(s) |
| Layers per pallet | 5 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet layer | 8 pc(s) |
| Pallet gross weight | 227.6 kg |
| Pallet gross height | 12.3 cm |
| Harmonized System (HS) code | 84439990 |
| EAN | 4977766684590 |
| Warranty | 1 year |
| Source: Icecat.biz | |
The Brother HGe-151V5 high grade labelling tape offers both high-quality resolution and high-speed printing, making it the perfect tool for industries that need to print large quantities of labels as quickly as possible.
Multitronic Vaasa: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Pietarsaari: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 09:00 - 17:00
Multitronic Jyväskylä: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Multitronic Lappeenranta: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 18:00
Multitronic Mariehamn: 0 pcs
Estimated delivery: No delivery info
Estimated delivery: No delivery info
Today: 10:00 - 17:00
Fetch from the shop
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Postal package
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Parcel lockers and service points
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Doorstep delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Business Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Matkahuolto: Home Parcel
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
Posti: Home delivery
Estimated delivery time: No delivery info
Estimated delivery time: No delivery info
The above technical details are for reference only and may change without notice. We reserve the right to correct printing errors and use illustrations for guidance. Some text may be auto-generated or machine-translated, which could lead to inaccuracies.
